Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 27

  • 63 119
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 16 871
Писала съм наза Атанасова ми нааправи много добро впечатление от визитации. И за задържане доста адекватно се държа с едно момиче от моята стая.

# 616
  • Мнения: 478
Предстои ми и на мен раждане в Токуда и се чудех за нещата, които е добре да нося със себе си. На сайта им има списък със следното:
Направление №7 за хоспитализация
Обменна карта с медицинска документация и план за раждане, ако имате такъв
Лична амбулаторна карта (за издаване на болничен лист)
Лична карта
Тоалетни принадлежности
Хавлиена кърпа
Бельо (препоръчваме Ви за еднократна употреба)
Дамски превръзки (в висока хигроскопичност)
Помпа за кърма
Попивателни тампони за гърди
Чехли
Телефон със захранващ кабел и/или друго електронно устройство
Книга/списание


Та, чудех се каква е тази обменна карта с документация? Също дали тези документи са достатъчни, някъде четох, че например трябва свидетелство за сключен граждански брак за припознаване на детето.

Имате ли някави други препоръки към списъка? Нещо, което ви е било от полза или ви е липсвало? А за бебчето, само друхи за изписване ли са нужни? Доколкото прочетох, всичко друго необходимо по време на престоя му в болницата е осигурено.

# 617
  • Мнения: 16 871
Цял куфар носих, реално ползвах подплънките за кърма, бельото, тоалетни принадлежности, превръзки. Всичко останало ми беше излишно.

# 618
  • София
  • Мнения: 10 642
Обменната карта ще ти я дадат от ЖК.

# 619
  • Мнения: 145
Аз си бях взела сешоар.
И шоколад...за подкрепление.
Реално ти трябват само чехли, всичко друго може да ти дадат там.
Носех си акта за граждански брак, при записването на името на бебето искат лична карта на бащата, ако я нямаш акта за граждански брак също ще свърши работа.
Помпата за кърма също ще ти е важна, за лактацията, колкото по-рано почнеш, толкова по-добре.

# 620
  • Мнения: 16 871
Как забравих за шоколада Simple Smile не един, а поне 10 бях взела Joy по 1 на ден изяждах...

# 621
  • Мнения: 6 622
Аз да се похваля ,че вече си имам час за при Колева. Дано да се харесаме ,че съм голяма бъзла и ми е важно да имам пълно доверие на док. при , които ще раждам.

# 622
  • София
  • Мнения: 6 726
Предстои ми и на мен раждане в Токуда и се чудех за нещата, които е добре да нося със себе си. На сайта им има списък със следното:
Направление №7 за хоспитализация
Обменна карта с медицинска документация и план за раждане, ако имате такъв
Лична амбулаторна карта (за издаване на болничен лист)
Лична карта
Тоалетни принадлежности
Хавлиена кърпа
Бельо (препоръчваме Ви за еднократна употреба)
Дамски превръзки (в висока хигроскопичност)
Помпа за кърма
Попивателни тампони за гърди
Чехли
Телефон със захранващ кабел и/или друго електронно устройство
Книга/списание


Та, чудех се каква е тази обменна карта с документация? Също дали тези документи са достатъчни, някъде четох, че например трябва свидетелство за сключен граждански брак за припознаване на детето.

Имате ли някави други препоръки към списъка? Нещо, което ви е било от полза или ви е липсвало? А за бебчето, само друхи за изписване ли са нужни? Доколкото прочетох, всичко друго необходимо по време на престоя му в болницата е осигурено.
Вземи за бебето ръкавици за да не се издере цялото и биберон понеже те не могат да осигурят Simple Smile Превръзки си вземи с голяма абсорбация и гащи поне номер по големи или за еднократна употреба, но гледай да са много еластични понеже след раждане си доста поддута независимо нормално или секцио си Simple Smile

# 623
  • Мнения: X
С риск да досадя, но помпа за кърма не е необходима, тя се ползва при нужда, а не профилактично. Виж подплънките са много важни, вярно могат да се купят и от аптеката в болницата, но все пак.

# 624
  • Мнения: 16 871
Биберон и ръкавици дават от там.

# 625
  • София
  • Мнения: 1 253
Биберон и ръкавици дават от там.

Страхотно!Това е новост или просто спомените ми са избледнели🤗По-рано в темата прочетох, че и минерални водички осигуряват от болницата🖒

До колкото разбирам първият ден, предхождащ операцията, когато се правят изследвания и консултации, си на 3 ет. в каквато стая те разпределят, и след като те раздвижват, те качват на 5 етаж. А може ли да си кажеш, че би искал в двойна вместо в единствената четворна или няма концерт по желание (освен ако не си ВИП стая, разбира се)

# 626
  • Мнения: 16 871
На мен ми дадоха, след като изгубих една моя. Биберон също, без да искам, бяха го сложили в кошчето.

# 627
  • София
  • Мнения: 6 726
На мен ми дадоха, след като изгубих една моя. Биберон също, без да искам, бяха го сложили в кошчето.
Няма такова нещо аз родих там преди 13 дни и на въпроса за биба ми казаха Защо не си носите ние не даваме! Ръкавици не са дали на никой освен ти като му хи сложиш да ги изгубят друго няма да направя.
Към въпроса за помпата за кърма ДА трябва ви! Мен ми слезна на 2 ден кърмата и се запуших до 4-ти, а бях секцио така, че е хубаво да ви я донесат стерилизирани и бих препоръчала Медела ръчна(ако нямате възможност за електрическа)

# 628
  • Мнения: 57
На мен ми дадоха, след като изгубих една моя. Биберон също, без да искам, бяха го сложили в кошчето.
Няма такова нещо аз родих там преди 13 дни и на въпроса за биба ми казаха Защо не си носите ние не даваме! Ръкавици не са дали на никой освен ти като му хи сложиш да ги изгубят друго няма да направя.
Към въпроса за помпата за кърма ДА трябва ви! Мен ми слезна на 2 ден кърмата и се запуших до 4-ти, а бях секцио така, че е хубаво да ви я донесат стерилизирани и бих препоръчала Медела ръчна(ако нямате възможност за електрическа)
Аз родих преди 18 дни и биберони дават и имат един куп,просто персонала там са едни втасали кифли които в общи линии ако няма някой доки наоколо си правят каквото им е кеф!

# 629
  • Мнения: X
Запушила си се, защото не си знаела какво да правиш, а не защото си нямала помпа. Помпата ненужно стимулира кърмата и вероятността от запушвания се увеличава. Аз три години кърмих без да ползвам помпа (имах такава). Затова не я препоръчвам като необходимост, еле па още в родилното, когато майката хабер си няма ще кърми ли, няма ли, ще й трябва ли помпа, няма ли. Важно е детето да се слага на гърда (правилно) и ако е необходимо майката леко да изцежда гърдите си (на ръка).

Общи условия

Активация на акаунт