1 ЕГ Варна

  • 68 324
  • 800
  •   2
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ради, никаква идея нямам. Трябва да питам сина ми довечера.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 201
Честито на всички, записани в ПЪРВА-та гимназия!

kiva, помислете добре за профилите (8 часа на седмица не са за пренебрегване) и изискванията на учителите са много сериозни. Нищо не губите, ако изчакате няколко дни до второ класиране.

По принцип трябва да има възможност за местене от профил в профил, дори от училище в училище след 10.клас, но как ще става това ... ще се разбере следващата година. Миналата година в 12. клас имаше разместване на принципа на размяната - някои деца отидоха в профил математика,  а деца от профил математика се изместиха в химия.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Почакахме за записването. Малко недомислено, нямаше от тениските за физическо размер S и М, все пак не всички деца са за L и XL. На моята й стои като торба. Уж наесен при домакинката, ама дали ще има... Не успяхме да огледаме добре списъка с имената, само че са три адашки Simple Smile)

# 123
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Честито на всички, записани в ПЪРВА-та гимназия!

 Миналата година в 12. клас имаше разместване на принципа на размяната - някои деца отидоха в профил математика,  а деца от профил математика се изместиха в химия.

И тази година има такова разместване. Намираш си желаещ за твоя ЗИП и се разменяте официално. Което включва обаче преместването в съседна паралелка. Това спря моята дъщеря - след 7ми клас като се записваше в училището посочи/хме Embarassed/ математика и информатика. А сега тя предпочита история и философия. Това би и помогнало и за кандидатстването след 12ти клас. Но - ... сметката е платена още в началото за съжаление. Но има преместили се деца - тези които ще кандидатстват медицина отиват при Б и Х.

Честито на приетите тази година деца! bouquet
С много малко изключения това е правилния избор. Особено ако сте се двоумели между 5та и 1-ва.
Поне към момента това е училището с по-академичен дух.

# 124
  • Шумен
  • Мнения: 555
Благодаря ви момичета за съветите!  Говорим, коментираме. В понеделник ще идвам до Варна или да записвам, или да запазя място и да чакаме второ класиране,  ще го измислим .  Баща му и той сега е навит химик да го прави Grinning То до 11 ти клас колко мнения ще се сменят.  No Mouth Много добре би било избора да се прави на по-късен  етап.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 21:39 от kiva

# 125
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Качен е списък с одобрените учебници на сайта на училището.  Само за математиката ще чакаме да излязат паралелките с буквите им Simple Smile

# 126
  • Мнения: 5 246
Нещо се обърках, това :

ИСТОРИЯ И ЦИВИЛИЗАЦИИ /англ. език/– 9. КЛАС
History and Civilisations, Part 1 и Part 2. Учебно помагало по история и
цивилизации за 9. клас на английски език, част първа и част втора, изд. Просвета   - 2 учебника + 2 помагала ли са или само помагалата трябва да се купят?  Същото се отнася и за Географията.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Не знам доколко чета правилно, но според мен трябва да се купят и учебниците (има ги само на Булвест на АЕ), и помагалата (на Просвета). Учебник на АЕ на Просвета няма, а цитираното заглавие на учебника е на  Булвест. Това за геото и историята.

По биология също трябва учебници на АЕ и учебник на бг, но само втора част - виж римско 1 и 2 в списъка.

Аз вече поръчах онлайн. Останаха само груповите по езика и тези, които ги няма в списъка (ИТ, Музика и ИИ). Учебникът по философия го купих още щом го казаха на децата. Сумата като цяло се очертава внушителна Simple Smile.

# 128
  • Мнения: 5 246
Мерси, мисля да поизчакам за някои от учебниците да има яснота. нещо не ми се връзва учебник на едно издателство, а помагало на друго. Но при всички случаи, това което мога да взема втора ръка ще го взема.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 3 232
За учебниците по езика да чакаме обща поръчка ли?  Как препоръчвате?  Това би било след началото на годината,  не е ли късно?

# 130
  • Варна
  • Мнения: 2 442
За учебниците по езика да чакаме обща поръчка ли?  Как препоръчвате?  Това би било след началото на годината,  не е ли късно?

Да, ще почакате до първата учебна седмица. Не се безпокой, децата ще учат въпреки, че са без учебници. Постарай се да имате другите по мат и бел, защото поне при нас годината започна ударно с домашни от уч тетрадки. Учителите проявяват разбиране и изчакват, но после се събират повечко домашни. Миналата година останалите предмети ги казваха час по час, но за да не губиш време в онлайн доставка, можеш да ги закупиш офлайн например в Хирон.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 201
Ясно си е написано "Просвета", а не Булвест. Поне според мен купувате 1-ва и 2-ра част на помагалото на Просвета. Всички учебници на езика се водят помагала, защото са съкратени. http://www.e-uchebnik.bg/book/viewBook/6585

Най-добре е да изчакате с учебниците, защото в началото на годината има базар на употребявани учебници в училището, а и винаги може да се окаже, че нещо в списъка е от миналата година и вече не е актуално.

# 132
  • Мнения: 1 187
За учебниците и аз ви съветвам да не избързвате. Хубаво е учителят да си каже кое, кога ще е необходимо. Има толеранс от седмица, две всички да се снабдят с необходимите материали.
По ЧЕ се поръчват с обща поръчка в училище. Учебниците са от няколко части и се заплащат поетапно.
Учителите по биология и химия са много взискателни и се учи наистина сериозно.
Пожелавам успех на всички новоприети деца!

# 133
  • Мнения: 140
Момичета,влизам да ви информирам за следното.Току що звънях в Първа.Махнали са списъка с учебниците от сайта,защото щяло да има цитирам ''леки корекции''.Другата седмица ще го качат пак.

# 134
  • Мнения: 1
Здравейте, поздравления за всички осмокласници, випуск 2019/2020!
С интерес проследих дискусиите в темата, моят син е в паралелка  АЕ-НЕ-БЕ-ИЦ и с нетърпение очаква публикуване на списъка на класа за да види колко момчета са:) По отношение на учебниците - ще бъдат публикувани в началото на септември!

Общи условия

Активация на акаунт