1 ЕГ Варна

  • 68 631
  • 800
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 881
Кои са дошли от МГ?

# 406
  • Варна
  • Мнения: 640

Ох, ако става въпрос за преподавателят по география, това е екземпляр, чието  място не е в училище.
Адмирирам иначе всякакви математически профили, също други точни/природни науки. Език в тази гимназия неминуемо ще научат, но и другото е също толкова полезно.
Прекрасна е преподавателката по немски на дъщеря ми,  само да почнат присъствено, че мобилизацията е друга Smile

# 407
  • Варна
  • Мнения: 201
Аз се сещам за преместили се учители от 4-та и 5-та , а от МГ само за новия географ.

# 408
  • Мнения: 2 077
Моята дъщеря учи в Четвърта, заглеждам темата за момчето ми, което е с математическа насоченост и иска да учи немски - точно обратно на сестра си, която рисува и танцува и е скарана с всички точни науки Simple Smile. От нея знам, че добрите преподаватели от Четвърта по математика са напуснали и сега са в Първа. За артистичната натура на дъщеря ми училището, което си избра, смятам за прекрасно, за жалост с ДО много от инициативите на гимназията се осъществяват онлайн или изобщо не се състоят. Повече от половината й съученици учат Испански по първо желание, не знам как е във френските класове.

# 409
  • Варна
  • Мнения: 2 442

Не точно тази година, а предишната - г-жата по химия в англ паралелки, преди това - г-жа по математика. Да не изброявам поименно. И междудругото децата (поне момчетата) харесват г-на по география.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 201
Коя е математичката от МГ?

# 411
  • Мнения: 5 252
Синът ми много си харесва класния, учителя по география Wink
 Точно както при Manzhelka, висок бал, имаше право на избор, а аз се съгласих с него и доводите му. Оценки подарени няма, а класът му е силен. Брат му е категоричен, че също  иска да учи в 1 ЕГ.

# 412
  • Мнения: 11 933
Две имена от близкото минало  ще спомена (ох, май не беше чак толкова близко Joy) - Йотова - 1 ЕГ, Гина Хрисова-4 ЕГ и не ти трябва ни профил, ни дявол. А, иди нямай при тях свръхкомпетинтности по МАТ.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 201
Бих добавила Проданова и другата изгряваща звезда в Първа - Павлин Петков.

# 414
  • Мнения: 728
Навремето Сашка Миланова преподаваше химия в МГ. Сега на сина ми учителката по химия също се казва така. Не съм я виждала на живо и може и да е съвпадение на имената. Но като гледам как му е свила сърмите - същата ще да е.

Аз не разбрах Павлин Петков в какъв смисъл е изгряваща звезда в Първа - завършил е тази гимназия или ще преподава математика тука?

# 415
  • Мнения: 3 881
Schwester i Светкавица май говорят за "близкото" минало.
Бих се учудила ако Петков след пенсиониране дойде в Първа

# 416
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Manzhelka и Radina, по мой спомен знам коя буква сте, и излиза че по Химия моята дъщеря е при същата преподавателка. Дали и при вас така е изключително трудно и зле положението?  Аз лично слушах няколко онлайн урока и нямам добри впечатления. Най-добрите деца от класа едва докарват 5-ци.

# 417
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Manzhelka и Radina, по мой спомен знам коя буква сте, и излиза че по Химия моята дъщеря е при същата преподавателка. Дали и при вас така е изключително трудно и зле положението?  Аз лично слушах няколко онлайн урока и нямам добри впечатления. Най-добрите деца от класа едва докарват 5-ци.

Да, Сашка Миланова е и е дошла от МГ. Алекс, трудно е, но не и невъзможно. Синът ми всъщност завърши с 6 при нея (и първия, и втория срок), но много учеше по химия (госпожата не дава да се ползва Периодичната таблица). Не е ходил на уроци, но се опитваше да учи с разбиране и не само, че се получи, ами и накрая реши, че химията можела да бъде и интересна. В интерес на истината, госпожата даваше контролни без предизвестия (докато бяха на ПО) и можеше да те изпита в два поредни часа (точно на него му се случи това), а в началото на годината се започна с 13 двойки за един час при изпитване (слава богу не бяхме сред тях), но ....  явно по мякое време въпреки трудното начало е грабнала и интереса на децата, защото пък даваше много домашни с практически задачи да обясняват по химичен начин ежедневни явления и тази част много се хареса на сина ми. Защото нямаше откъде да препишеш, а трябваше да помислиш, проучиш и да разбереш, че химията е навсякъде около нас. Аз нищо не разбирам от химия, но е факт, че в края на годината детето каза, че много харесва госпожата. Иначе да живее Стефан от Уча.се, който му "помагаше" с клиповете и математическия начин за подход към химията. Според него схване ли логиката, от там нататък е лесно.

Имам съседче, което е по-голямо от сина ми и учи в МГ - той също мисли, че госпожата е строга, но всъщност преподава добре, дава хубави плснове и систематизира нещата. И ....съжалява, че се е преместила.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Не, друга е, значи аз съм се объркала. Ние сме при Геловска.

# 419
  • Мнения: 728

Да, Сашка Миланова е и е дошла от МГ.

Знаех си аз. Изпитването в два поредни часа й е запазена марка от преди няма да кажа колко години. И въпреки, че нищо не помня от химията, тази жена си я спомням с добро и има моето уважение като преподавател. Да е жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт