1 ЕГ Варна

  • 68 518
  • 800
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 3 245
На кои паралелки предава въпросната г-жа Миланова?

# 421
  • Варна
  • Мнения: 2 442
На кои паралелки предава въпросната г-жа Миланова?

Деветите класове, АЕ.

# 422
  • Мнения: 728
На кои паралелки предава въпросната г-жа Миланова?

Деветите класове, АЕ.

Моят е в немска паралелка.

# 423
  • Варна
  • Мнения: 3 238
На кои паралелки предава въпросната г-жа Миланова?

Деветите класове, АЕ.
Не на всички АЕ, както се оказва, нашият не е при нея.

# 424
  • Мнения: 3 877
В 9 клас кои предмети се учат на НЕ?

# 425
  • Мнения: 728
В 9 клас кои предмети се учат на НЕ?

Първия срок учиха география, история и биология. Втория срок остана само географията на немски.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 201
Навремето Сашка Миланова преподаваше химия в МГ. Сега на сина ми учителката по химия също се казва така. Не съм я виждала на живо и може и да е съвпадение на имената. Но като гледам как му е свила сърмите - същата ще да е.

Аз не разбрах Павлин Петков в какъв смисъл е изгряваща звезда в Първа - завършил е тази гимназия или ще преподава математика тука?

Павлин Петков беше редови учител в Първа преди мноооого години. И тогава беше иноватор - правеше си контролните в актовата зала, за което всички много завиждахме Simple Smile. На мен не ми е преподавал, но ни беше командир на бригадите.

IsaBella* - няма как да е само един.

# 427
  • Варна
  • Мнения: 640

.. И междудругото децата (поне момчетата) харесват г-на по география.

Много жалко! Попитахте ли ги какво точно харесват? Мизогинистичните му подмятания или прокомунистическата пропаганда? Възможно е да им е забавен, но са деца, впечатляват се! Възрастните трябва да сме внимателни.

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 08:30 от ЛюбОff

# 428
  • Варна
  • Мнения: 2 442

.. И междудругото децата (поне момчетата) харесват г-на по география.

Много жалко! Попитахте ли ги какво точно харесват? Мизогинистичните му подмятания или прокомунистическата пропаганда? Възможно е да им е забавен, но са деца, впечатляват се! Възрастните трябва да сме внимателни.

Нито едно от двете, Любов. Намери общ език с тях, имаше желание през ваканциите да ги води на преходи в планината, до колкото разбирам намерил е начин да обвърже преподаването с интересни факти за дадени региони, предизвиква дискусии в клас и кара децата да мислят. Докато бяха редовно ПО първия срок е ротирал всички по няколко пъти пред картата на дъската и тези, които не са можели да отговорят им е обяснявал, вместо да чете речи. Интересува се от децата, имал чувство за хумор. Входящият тест беше летящ старт, мога само да се похваля, че единствената пълна шестица във випуска на 10-тите класове беше на моят син (специално го е поздравил за това) - следователно и контролните му не са лесни, май са били основно с отворени отговори.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 201
При новия географ в класа няма оценка под 6 - учил, неучил - 6. Всички са много доволни, а и бил атракция с мотор, леко хулиганско поведение, давал примери от живота си . По цял час говорел, което уморявало, но като свикнеш да изключваш (каквото и да значи), било ок. Според мен сме преживявали и по-къси клечки.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 201
Топ 10 на гимназиите в България според резултатите от матурата по български в 12 клас (2021)
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-10-na-gimnaziite-v-bg-dzi-bel-2021/

# 431
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Топ 10 на гимназиите в България според резултатите от матурата по български в 12 клас (2021)
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-10-na-gimnaziite-v-bg-dzi-bel-2021/


Заслужен резултат! Първа от години е в първите 10 училище на България и децата с основание трябва да се гордеят, че учат тук и всъщност да са благодарни за "тормоза" и високата летва през всичките пет години, които ги правят толкова добри.

# 432
  • Мнения: 3 877
Може ли помощ за разгадаването на списъка с учебниците
I) 9 Д, Е, Ж, З, И клас -
1.Biologie und Kenntnisse über die Gesundheit des Menschen 9 Klasse - издателство Булвест 2000, Огнян Димитров и колектив
 2.Биология и здравно образование - ВТОРА ЧАСТ ЗА 9 КЛАС, издателство Булвест 2000, Огнян Димитров и колектив
Как го разбирате - първата част на немски и само втората на бългаски?
Само един срок ли учат биология на немски?
Учебната система по биология и здравно образование за 9. клас на издателство "Булвест-2000" се състои от:
учебник
учебник - ППО
комплект работни листове
учебник на немски език - част 1
учебник на немски език - част 2

Koe точно им трябва?

II) 9 клас: Физика и астрономия 9 клас, /за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език / Максим Максимов, Ивелина Димитрова изд. Булвест 2000, София 20018 г. (в процедура за одобряване от МОН)
разгадах го като ето този учебник https://www.ozone.bg/product/bulvest-2000-fizika-i-astronomiya-z … as-ppo-icho-2018/

III) 9. клас: (а,б,в,г,д,е,ж,з,и):
– Химия и ООС 8 и 9 клас- ЗП- Изд.Просвета – Д.Ташева Ст. Манев и др.
Не намирам ЕДИН учебник за 8 и 9 клас, значи ли това че купувам и двата
https://www.ozone.bg/product/himija-i-opazvane-na-okolnata-sreda … n-manev-prosveta/
https://www.ozone.bg/product/himiya-i-opazvane-na-okolnata-sreda … tasheva-prosveta/
Учебни тетрадки искат ли им?

IV) Атлас по география и икономика за 9. клас ( за 72 часа) на всички издателства ...
може ли снимка или линк, че не намирам такъв атлас

# 433
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Здравейте, дъщеря ми е приета в 1 ЕГ. Интересува ме униформите постоянно ли се носят, възможно ли е зимата върху ризите да се облече суитшърт или е задължително с пуловерите и жилетките. По ФВС имат ли специални изисквания за облекло? Обмислям по колко бройки да купя от блузите и ризите.

# 434
  • Мнения: 3 877
Униформите се носят постоянно. Моят син ходи ежедневно с поло тениските, а ризата и вратовръзката само за специални случаи.
3 поло тениски, риза и вратовръзка .. Това купих аз
По ФВС имат тениски специално за часа , продават ги пак на същото място. - 2 броя стигат, но пера и суша почти ежедневно

Общи условия

Активация на акаунт