1 ЕГ Варна

  • 68 631
  • 800
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 076
Скаридка, в друга гимназия сме, но в 9 клас купувах двойка учебници - за 8 и 9 клас - първия срок по единия учебник, втория - по другия. Специално трябва да си пише, че са за ученици, изучаващи интензивно език. Поне миналата година нямаше цял учебник за двата класа по нито един предмет от разказвателните.

# 436
  • Мнения: 5 252
Скаридка, физиката е тази, по химия мисля, че пишеше точно 8/9 клас, ама може и да бъркам. Във фейсбук има група, от която си прекупуваме учебниците на 1/2 цена. Мога да я намеря и да ти я пусна ако искаш. Биологията е така първо на езика, после на Бг.
Къде прочете за тези учебници? Ако не е актуализирана информацията, не бързай да купуваш нищо.

# 437
  • Мнения: 3 881
Списъкът е от тази година
https://www.1eg.eu/novini/2021-2022/uchebnici-2021-2022.pdf

Ако може да ми изпратиш групата за учебници втора употреба!

# 438
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Да кажа за ризите, че съм с девойка. Модата е каква да е тениска отдолу, отгоре слагат ризите като "жилетки" Simple Smile и си карат така. Ако някой учител направи забележка, закопчават. Униформената тениска моята дъщеря рядко я носи.
По ФВС е добре да имате две тениски, с лого са.

Учебни тетрадки не са искали. Да, първо учат по частта на езика, после на български втора част. Тази година мисля че по-късно през втория срок почнаха на български.
Аз купих за 9 клас всичко от бгучебник онлайн, много добре бяха показани учебниците и нямах грешки.
И аз искам линк за втората употреба, май пак аз ще се занимавам с търсенето...в тази връзка ако има някой с АЕ 9-ти клас, може да ми пише на лични, без химията имаме всичко.

Последна редакция: нд, 18 юли 2021, 22:15 от Alexandra

# 439
  • Мнения: 5 252
https://www.facebook.com/groups/375220279801582

Това е групата за Варна.

https://www.facebook.com/groups/526614600815277

Тук предлагат учебници и от други градове.

# 440
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Скаридке, по физика изискват и този сборник, който ще ползват в 9 и 10 кл:
https://www.google.com/search?q=%D1%81%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D … rc=ZEZu_UnrijvIaM
Ако ще поръчваш, вземи го и него. Господинът го съобщава на децата в първия час след 15.09, а и върши чудесна работа за упражняване за контролни.

И аз да попитам на свой ред - модулите в ПП математика едновременно ли ги изучаваха или един след друг?

Последна редакция: пн, 19 юли 2021, 09:28 от Manzhelka

# 441
  • Мнения: 3 881
По химия учебни тетрадки не им искат, а работни листи по биология?
И моля кажете кой е загадъчния атлас по география!
Ясно е, че няма да мина с една поръчка заради неясните учебници по БЕЛ, ИТ, история.
Но в началото на септември ще съм командировка (ако не стегне Ковида)
За учебниците, които са с обща поръчка,  ще оставя пари и да се включва там

Последна редакция: пн, 19 юли 2021, 11:08 от скаридка

# 442
  • Варна
  • Мнения: 2 442
По химия учебни тетрадки не им искат, а работни листи по биология?
И моля кажете кой е загадъчния атлас по география!
Ясно е, че няма да мина с една поръчка заради неясните учебници по БЕЛ, ИТ, история.
Но в началото на септември ще съм командировка (ако не стегне Ковида)
За учебниците, които са с обща поръчка ще оставя пари и да се включва там

Без учебни тетрадки и работни листи - никой не ги изисква. За атлас по география - става кой и да е, на което и да е издателство.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 201
По химия учебни тетрадки не им искат, а работни листи по биология?
И моля кажете кой е загадъчния атлас по география!
Ясно е, че няма да мина с една поръчка заради неясните учебници по БЕЛ, ИТ, история.
Но в началото на септември ще съм командировка (ако не стегне Ковида)
За учебниците, които са с обща поръчка,  ще оставя пари и да се включва там

Миналата година на моя позната им искаха атлас за 8 и 9 клас общ или два за двата класа.
https://www.book.store.bg/p237021/atlas-po-geografia-i-ikonomika … hka-bandrova.html

Аз бих поизчакала с учебниците. Нека всеки учител да си каже по кой ще учи.
В началото на годината преди ковида имаше борса за учебници в самото училище.

# 444
  • Мнения: 2 761
Здравейте! Дъщеря ми е приета в 1 ЕГ и информацията, която споделяте от първа ръка е много ценна! Flowers Bouquet Ще следя темата с интерес.

# 445
  • Мнения: 11 930
Странно, защо ми липсва постът с атласа. Той е подходящ за ИИЧЕ, за втори срок. Втори опит:

Идеята ми е да помогна, от години съм в БГ мама и едва ли има човек, който да се съмнява в други подбуди.

# 446
  • Мнения: 21 455
Може би защото си го пуснала в друга тема.
https://bg-mam.ma/p/1305780/43178085

# 447
  • Варна
  • Мнения: 236
Здравейте, моят син също ще е осмокласник в паралелката с мат/инф. с АЕ. По кои издателства ползват учебници? И всички паралелки от един клас на един принцип ли работят, или всеки учител преценява за себе си с кое издателство да работи? Ще ми се лека-полека да започна да събирам каквото мога, макар и да знам, че тази година учебниците са най-малко. За езика ми е ясно, че ще чакам родителска среща да правим колективна поръчка.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Здравейте, моят син също ще е осмокласник в паралелката с мат/инф. с АЕ. По кои издателства ползват учебници? И всички паралелки от един клас на един принцип ли работят, или всеки учител преценява за себе си с кое издателство да работи? Ще ми се лека-полека да започна да събирам каквото мога, макар и да знам, че тази година учебниците са най-малко. За езика ми е ясно, че ще чакам родителска среща да правим колективна поръчка.

Честито прием! На сайта на училището вече е публикуван списък с учебниците за следващата учебна година. Част от тях - най-вече по езиците - се закупуват с обща поръчка в началото на учебната година. Останалите можете да си ги набавите сами - всичко е отбелязано в списъка. Необходимо е да знаете само буквата на паралелката, за да се ориентирате, защото често в един и същи випуск, учебниците са различни за различните паралелки.

# 449
  • Мнения: 2 761
А кога става ясно кое дете в коя паралелка е разпределено? Първата родителска среща в началото на септември ли е? Аз засега изчаквам с купуването на учебниците именно защото нямам яснота в кой клас ще е дъщеря ми. Тези въпроси трябваше да ги задам при записването, но беше такава еуфория за мен и за детето, че само попълнихме документите, подписахме каквото е нужно и си тръгнахме. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт