Нова лятна седмичка започва! (5.06-11.06)

  • 3 812
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 415
И все едно ли е да вземаш противозачатъчни и лекарства от рода на Золадекс или Диферелин newsm78 Разликата в цените е огромна...
Съвсем не е еднакво. Противозачатъчните подтискат дейността на яйчниците, а Диферелина и Золадекса направо си те вкарват в критическата. С тях изобщо нямаш цикъл. Ендометриозата, най-общо казано, представлява клетки с маточна структура, които са се разпространили по останалите органи в малкия таз. Тези клетки имат функцията всеки месец да "менструират" /как глупаво звучи  Mr. Green/. 
Най-доброто лечение след операция от ендометриоза е - бременност  Laughing

# 31
  • Мнения: 858
Това си помислих, но как са разбрали, че 20 мм фоликул търпи обратно развитие. Хормоните ли показват това? Или фоликула е бил по- голям и е намалил размера си? (не ми се смейте само Embarassed)
Намалява по размер и се *сбръчква*.

# 32
  • Мнения: 2 381
Благодаря Simple Smile

# 33
  • Varna
  • Мнения: 1 094
pkoprinkovafingerscrossed

# 34
  • София
  • Мнения: 4 272
pkoprinkova , желая ти успех! Наистина е много изтощително това следене на фоликули, надежди, въпроси, съмнения...Но и един фоликул е достатъчен да стане чудото Grinning
jazzybaby , чела съм много за ендометриозата и знам какво представлява. Друго се чудя. При мен ендометриозата е изгорена. Защо са ми въпреки всичко инжекции?
iramira , дано си намериш кадърен лекар и скоро всички неприятности да останат зад гърба ти!

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 10:30 от lea

# 35
  • Мнения: 115
момичета, аз съм на път да зарежа всичко, да му тегля една майна на този ежемесечен тормоз, да попия малко розови хапчета за настроение и да се опитам да се върна към някакъв нормален живот, в който "лутеинизира" не би трябвало да ми говори нищо.
Много се изморих - от чакане на овулация, от чакане пред кабинети, от чакане на мъжа ми след полунощ, за да не изтървем заветния ден. Ако излекуваме една диагноза, идва следващата - къде лоша, къде досадна. Около мен всички са бременни или току що родили. Вече не мога да им се зарадвам истински; някъде дълбоко в мен една грозна завист цвърчи и ми криви усмивката.
Минах и етапа на самообвинението, когато си мислех, че явно така съм си го заслужила. Страдах и се разкъсвах вътрешно, че направих един аборт по желание преди много години, пресмятах колко голямо щеше да бъде детето сега...Без да отчитам реалните причини, довели до това решение, разбира се.
Улавям се, че от няколко месеца емоционално съм  зарязала моето си истинско, голямо, много добро и умно дете, за да тичам след една химера...

Стига вече! Това е едно своеобразно сбогуване с всички тук, от които научих толкова много. Пожелавам ви от все сърце да ви стигнат силите, търпението и надеждата, за да заченете и родите здрави и палави бебета. Особено на лали, дара, леа и всички ветерани тук.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 272
Ееех, Ланфиър! И аз съм минала през твоя етап. Зарязвала съм всичко за по няколко месеца и после пак съм почвала....Щом така мислиш, че ще е най-добре - зарежи всичко и се радвай на живота и на това, което имаш. А пък може точно откъсването от всичко да ти поднесе приятна изненада. Ако не - здраве да е. И аз съм решила след 3-те месеца лечение повече нищо да не правя - нито инсеминации, нито стимулации. И на мен ми идва нагорно висенето пред кабинети, очакването, надеждата. Всичко това изтощава...И все пак ние си имаме по едно детенце, което да ни е утеха.
Моля се за тези, които още не са станали майки много скоро да усетят тази невероятна тръпка Praynig А пък за нас, тези с 1 дете, каквото Бог е отредил. Понякога даже ми се струва егоистично толкова много да искам второ дете, а пък какво ли в душите на тези, които си нямат...Ох, отплеснах се много...Прегръдки, Ланфиър Hug Бъди щастлива!

# 37
  • Мнения: 553
Благодаря за палците момичета  Hug
Ами каквото е писано, това ще стане. Вече нямам сили да се ядосвам.  Sad Не искам и да се надявам много, защото после боли повече. А и с тези съмнения за полип не знам дали шансът е голям  Confused.
На въпроса за фоликулите: бяха два, 25 и 20 мм прединия ден преди инсето. В деня на инсето единят беше спукан, но още не бил се изцедила напълно и бил 12 мм, а другият беше 20 мм. Не знам дали спукания е бил този от 25 мм, а другият си е същия или пък се е спукал този от 20 мм, а другият се е свил. Но това май не може да се разбере  Rolling Eyes
Само дано да не стане киста от този неспука фоликул  Praynig, че това са ми най-страшните опасения  Sad.
И аз като lanfear все си мисля, че това е за последно и все не намирам сили да се откажа на следващия цикъл. Но след тези емоции този месец съм се замислила сериозно и вероятно поне през лятото ще си почина. То сигурно и клиниката ще почива, та искам или не и аз с нея  Wink.
Успех на всички  Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 740
Като прочета такъв постинг като на Ланфеър и сърцето ми направо замира от мъка. Желая ти много щастие, мила!!!

А аз днес очаквам контролните резултати за хламидията. Така ме е страх от това, което ще видя на листчето - как се лекува нещо, което няма симптоми?...Много съм объркана, много уплашена и вече малко си поплаках от безсилие....

Да не ви кажа колко ми е синя ръката от вземането на кръв - колегите ми се уплашиха, като ме видяха Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм решила след инвитрото да прекратя с лекарите... Единствено, ако случайно направя много и добри яйцеклетки ще си помисля.
Някой от пациентките на Владимиров знае ли дали ще е в отпуск юни/юли и дали клиниката работи през август. Както някои знаят, на два пъти ми се отлага инвитрото. Док каза, евентуално да се подготвя, че следващия цикъл пак ще пропуснем т.к. може би ще излезе в отпуск. Каза, че в такъв случай отивам за наесен, което после си го преведох, като "клиниката няма да работи през август", но не попитах.
lea, съжалявам за ендометриозата, но съм сигурна, че са я изгорили гадината.
pkoprinkova , сега си почивай и не го мисли. Пък нали знаеш, че е най-вече Божа работа.
Simma , стискам палци за добри резултати.
Ама много сме се разкиснали днес... Я горе главата! За колко форумски бебечета се чу тия дни!

Накой знае ли, ако с мервалона не спукам кистата, какво следва?

# 40
  • Мнения: 1 320
Рано или късно всеки се уморява.
Всеки сам решава как да се "спаси"
Аз лично се изнервям, когато не правя нищо.
Но и аз съм си почивала. А дългото чакане учи на търпение. За себе си знам, че ще се боря до дупка, каквото и да ми струва това.

Ланфеър, успех!
Всички ще станем мами, щом го искаме.

Леа, инжекциите се слагат, за да не се получи рецидив.

# 41
  • Мнения: 3 376
Здравейте и от мен, завърналата се от обучение! Съжалявам, че тук тази седмица започва по-тъжно от предната, но в живота не може всичко да е цветя и рози.

ПКопринкова, дано въпреки всичко този фоликул се окаже твоят шанс, а не някоя гадост Tired

Сима, желая ти да получиш отличен резултат на листчето! Да компенсира за насинената ръка Laughing

Леа, на теб по-бързо възстановяване от лапарото! Верно, че е лека операцийка, но си е съвсем сериозна интервенция. А това горене на ендометриозата, хмм, със сигурност е предизвикало реакция в организма ти. Не се притеснявай, всичко ще мине скоро Peace А за лекарствата, които ти е предписал Стаменов, мисля, че е като превантивна мярка срещу рецидив, а и да е сигурен, че абсолютно всякаква ендометриална тъкан ще изгори. Не е шега работа това, трябва да се вземат адекватни мерки.

Ланфиър, това, през което минаваме ние, наистина е едно ежедневно изтощаване на емоции, психика и дори физика. Тези крайности в настроенията, които предизвиква очакването и надеждата и последващото разочарование, действат пагубно... Почини си от всичко, щом имаш нужда, ако искаш и за винаги се откажи от него... Както казва Леа, може и да те споходи изненадка точно сега, понякога да се откъснем от напрежението е всичко, от което се нуждаем Wink Прегръщам те Hug

Дано не съм пропуснала някой. Всъщност, виждам, че пишете, че Лали имала киста, а не мога да намеря такъв постинг Embarassed Лали, съжалявам, ако онзи фоликул се е развил така. Желая ти възможно най-бързо да се отървеш от него!

# 42
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте отново! Боднаха ми дупето с една дебела игла и сега болиии, и е схванато сякаш...Важното е, чепървата инжекция Диферелин ми е бита Grinning Остават още 2.
Симма, дано резултатът за хламидии да е отрицателен Praynig
Аз утре ще правя пълна кръвна картина, заради температурата, която вдигам и защото се чувствам супер отпаднала и неадекватна Tired, а действието на упойката трябва отдавна да е минало. Sad

# 43
  • Мнения: 1 029
Всеки има такива моменти,Ланфиър и няма нищо лошо в това да си почине човек.
Важното е да търсим начини да се зареждаме с положителна енергия, защото каквито и проблеми да има всеки, не може да не живее само мислейки за проблемите.
Желая ти да намериш твоят начин и скоро да дойде и твоят момент на изненадващо щастие!  bouquet
Сима, желая ти хубави резултати, както пише Гризка-да компенсират!Успех! Praynig
Пкопринкова, на теб също!Стискам палци вече да ни зарадваш! Praynig
Гризчо, браво за презентациите...май ще преодолееш страха ми се струва! Peace
Лали, няма ли да предприемете следваща стъпка вече...тъжно ми е, че получаваш тези кисти през месец... newsm78
Лекси и аз се чудех за Владимиров.Иначе аз мисля, че ще се спука кистата, защото Марвелон-а е добро лекарство за кисти, няма начин.Дано! Wink
Леа, надявам се, че това е просто реакция на организма. Wink
Успех на всички!
Кой друг ще ходи в Плевен?
А някой ще пусне ли темичка за среща към 20-ти?

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Да, днес е малко тъжно тук май Crossing Arms
Ланфиър, мисля че повечето момичета знаят какво ти е в момента, защото не веднъж са минали през подобни равносметки. И не веднъж са "слагали край" . Всеки сам решава как да продължи . Почини си - мисля, че  в момента имаш нужда точно от това.
Каквото и да решиш -сигурна съм че ще е най-доброто за теб и ние ще те подкрепим.Успех мила Hug

pkoprinkova не се притеснявай. Вече си направила каквото трябва.
Сега ти трябват само сили и търпрние да дочакаш резултата. Продължавам да ти стискам палци поне още две седмици newsm10 newsm10 newsm10.
Дано сте успели Praynig Praynig Praynig
А що се отнася до клиниката на Стаменов, каза ми че целия юли месец е тук /отложихме инсето за юли/, най вероятно ще почиват август - поне миналата година беше така.
На всички ви пожелавам хубав  ден и повече положителни емоции  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт