За и против кучетата в градски условия

  • 48 238
  • 1 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Това е същото като да няма детски площадки и поне някой малък парк за да изведеш детето си.

Заради такива малоумни сравнения е войната между нормалните хора и кучелюбците.
С кой акъл сравняваш деца с кучета и създаване на комфортна среда в урбанизираните територии за хората, с обгрижването на домашните любимци на такива като теб, които просто си чешат крастата за безусловно обожание и вярност?
Без да ги е грижа, че затварянето в апартамент на куче, дори и дребна порода да е, е наказание и извращение спрямо природата му.
Ох, да, да не споменавам чистата омраза, която питаят доста от така наречените нормални хора към всичко, което не ходи на два крака и не говори. Котките им пречат, кучетата са им трън в очите, дори да не им обръщат внимание, гълъбите са мръсни и прочие. Ако ги питаш, на тоя свят само те имат право да съществуват.
Друг е въпросът, че урбанизираните територии завземат все повече от естествената среда на животните и последните все по-често навлизат във вече отнетата тяхна територия. Оттам и по-честите сблъсъци между хора и животни. Ей ги тия глупаци в Индонезия - избиха 300 крокодила, щото един бил нападнал човек.
Що се отнася до затварянето на куче в апартамент - ще ми се едното ни куче да можеше да говори, за да обясни дали "затварянето" й на сухо, топло, с осигурени храна, здравни грижи и обич от хората около нея е по-грозно от съдбата, която й беше намислила и предрешила идиотката, която я беше откъснала от майка й и захвърлила при казаните в края на октомври, когато е била на не повече от 5 дни. За щастие дъщеря ми я беше чула на връщане от училище и я донесе у нас, плачейки.
За уж местата за кучета, които общините са длъжни да осигурят, няма да отварям дума. В целия град из парковете са наслагали табели "забранено за кучета". От немай-къде преди година обособиха някакво заграждение край един от парковете. Ами първо, че никой не го поддържа, второ, че постепенно се настаниха разни пияници там, при наличие на огромен парк точно зад заграждението.

# 46
  • Мнения: 30 802
Мисля, че в града има прекалено много домашни любимци. Хората са натясно, има някаква мода и всеки трети е завъдил по нещо, за забавление и мода.

Според мен трябва да има 10 пъти по-малко кучета, много по-високи такси и изисквания, да не може всеки панелен уайт траш да завъжда екзотики, нито пък батки-безделници с татуирани ръкави да могат да си позволяват опасните си големи породи.

Относно бездомните - искам да се събудя и утре да ги няма. Щом могат за един ден да затрият хиляди глави добитък, могат за седмица да изчистят града 100%. В Пловдив беше правено от един кмет, без сълзливи истории, и после имаше много малка популация от бездомници. 

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Според мен трябва да има 10 пъти по-малко кучета, много по-високи такси и изисквания, да не може всеки панелен уайт траш да завъжда екзотики, нито пък батки-безделници с татуирани ръкави да могат да си позволяват опасните си големи породи.

Това го подкрепям с две ръце.

А за кльощавите хлапищаци, дето тежат 30 кила с мокри гащи, но водят на каишка ротвайлер с два пъти повече килограми, даже не ми се говори. Кучето го влачи както си ще ама оня се праска на пич.

# 48
  • Мнения: 15 619
Хората, незачитащи нормите и правилата на поведение, постановени с цел да не бъде наранен някой друг в обществото, дали с куче или с дете, са еднакви по проявлението си.
Урбанизираните градски територии са създадени за концентриране на хора и не са твърде подходящи за домашни любимци, затворени по цял ден в апартаменти и извеждани навън за по час.
Нагъчкано е, не особено комфортно, ама на хората не им е първа необходимост да тичат на воля и да плезят език все пак, а на кучетата да. Обаче, много от обичащите кучета така ги обичат. Както на тях им е удобно и когато на тх им е удобно. То при такава велика любов към кучета, каква да е към себеподобните!? Същата.
 

# 49
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не знам за майка, извела детето си в парка, за да ака.
И все пак? Ако това е отговорът, ясно.

# 50
  • Мнения: 1 262
Хората, незачитащи нормите и правилата на поведение, постановени с цел да не бъде наранен някой друг в обществото, дали с куче или с дете, са еднакви по проявлението си.
Урбанизираните градски територии са създадени за концентриране на хора и не са твърде подходящи за домашни любимци, затворени по цял ден в апартаменти и извеждани навън за по час.
Нагъчкано е, не особено комфортно, ама на хората не им е първа необходимост да тичат на воля и да плезят език все пак, а на кучетата да. Обаче, много от обичащите кучета така ги обичат. Както на тях им е удобно и когато на тх им е удобно. То при такава велика любов към кучета, каква да е към себеподобните!? Същата.
 

И сега какво. Не искаме бездомни кучета, не искаме кучета на вън, защото урбанизираните площи са само за хора и не искаме хората да гледат по принцип кучета, защото са им малки жилищата и не е хуманно да ги държим там цял ден. Ами къде да се денат тогава тия кучета. Да ги избием и да ги заличим от природата майка, защото пречат ли?
Ако само хората, които са собственици на къщи и тежат над 100кг имат право на едри породи, то тогава ще изчезнат мноооого породи кучета. Това ли искаме? И по принцип не само за кучетата.

# 51
  • Мнения: 15 619
fiolio, право да е горд собственик на куче има всеки. Как ще го употреби това право, зависи вече от акъл и възпитание, нагласа към  животните и хората.
   

И сега какво. Не искаме бездомни кучета, не искаме кучета на вън, защото урбанизираните площи са само за хора и не искаме хората да гледат по принцип кучета, защото са им малки жилищата и не е хуманно да ги държим там цял ден. Ами къде да се денат тогава тия кучета. Да ги избием и да ги заличим от природата майка, защото пречат ли?
Ако само хората, които са собственици на къщи и тежат над 100кг имат право на едри породи, то тогава ще изчезнат мноооого породи кучета. Това ли искаме? И по принцип не само за кучетата.
  Как ви хрумват подобни нелепици? И защо?
 

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Кучетата не знам, ама някои от хората са толкова гнусни и гадни същества, че нямам думи. Ей сега бях в гората на парка с кучето, което не е оставило лайно несъбрано зад гърба си. Обаче някой от великите бегачи в парка беше снесъл топло, топло до дървото и моята чинно си го изяде 😡😡😡. Бясна съм и ми се гади. Абе кенефи нямате ли у вас, бе хора?!

# 53
  • София
  • Мнения: 28 474
Хората, незачитащи нормите и правилата на поведение, постановени с цел да не бъде наранен някой друг в обществото, дали с куче или с дете, са еднакви по проявлението си.
Урбанизираните градски територии са създадени за концентриране на хора и не са твърде подходящи за домашни любимци, затворени по цял ден в апартаменти и извеждани навън за по час.
Нагъчкано е, не особено комфортно, ама на хората не им е първа необходимост да тичат на воля и да плезят език все пак, а на кучетата да. Обаче, много от обичащите кучета така ги обичат. Както на тях им е удобно и когато на тх им е удобно. То при такава велика любов към кучета, каква да е към себеподобните!? Същата.
 
Напълно съм съгласна с това.
И за по-високите такси съм съгласна, добавям и след това да се инвестират в обособяване на места за свободно пускане на кучета.

Не знам за майка, извела детето си в парка, за да ака.
И все пак? Ако това е отговорът, ясно.
Какво "все пак"? Говориш за изключение. Виждала съм го, простотия е, но си остава изключение. Куче, изведено, за да си върши естествените нужди, е правило, а не изключение. Несравними примери са. Освен това, както и в другата тема мисля НСЧ призова – темата е за кучетата и за толерантността. Ти явно предпочиташ по-агресивен подход. Толерантността е на другия полюс. Може би тази тема не е подходяща за теб.

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нагъчкано е, не особено комфортно, ама на хората не им е първа необходимост да тичат на воля и да плезят език все пак, а на кучетата да. Обаче, много от обичащите кучета така ги обичат.
Необходимост им е и въпреки това при извеждане ги държа на повод. Освен когато ги заведа в къщата на родителите или свекърите, за да тичат из двора, докато капнат. А ги държа на повод при излизане, за да мога да реагирам, ако тръгнат да лапат нещо от земята. Защото някои изроди периодично хвърлят ужасна отрова, от която животните умират в адски мъки. Есента така се отрови един снежнобял красавец в квартала, собственикът му още търси кой е хвърлил отровата. При това положение обичта ми е такава - за да ги предпазя от иначе много хуманните хора. По-добре, отколкото да умрат, понеже на изрода садист му пречат само с това, че са живи.

# 55
  • Мнения: X
В София има много места, които са определени за разхождане на кучета – https://www.sofia.bg/animals
Мога да снимам в Борисовата колко се "спазва". И когато се разправям за това, ме гледат "умно". Дори не са чували, че не могат да пускат кучетата навсякъде в парка.


Mia Rulana, твоя отговорност е да си наясно със задълженията си като стопанин на куче.
Места има, много не са. То повечето такива площадки са по-малки от жилището ми и са за отбиване на номера. И какво, ако живея в квартал, в който няма площадка за кучета се очаква да извървя километри или да отида с автомобил до съответната площадка. Това е същото като да няма детски площадки и поне някой малък парк за да изведеш детето си.
Ако живееш в квартал, в който няма подходящи площи, където да разхождаш кучето си, не си взимаш куче!
Същото важи и за хората, ако нямаш пространство не се размножаваш, ама масово 4 членни семейства живеят в 2 стаи. Айде ако обичаш да не ми казваш дали да гледам куче или не!

# 56
  • Мнения: X
Хората, незачитащи нормите и правилата на поведение, постановени с цел да не бъде наранен някой друг в обществото, дали с куче или с дете, са еднакви по проявлението си.
Урбанизираните градски територии са създадени за концентриране на хора и не са твърде подходящи за домашни любимци, затворени по цял ден в апартаменти и извеждани навън за по час.
Нагъчкано е, не особено комфортно, ама на хората не им е първа необходимост да тичат на воля и да плезят език все пак, а на кучетата да. Обаче, много от обичащите кучета така ги обичат. Както на тях им е удобно и когато на тх им е удобно. То при такава велика любов към кучета, каква да е към себеподобните!? Същата.
 
А защо хората се размножават, натикват 2 си деца в една стая и ги пращат на детска градина по цял ден, а лятото ги заточват някъде, питам аз?! То е същото!

Последна редакция: вт, 17 юли 2018, 09:16 от Анонимен

# 57
  • София
  • Мнения: 28 474
Темата е за кучета. Пусни отделна за децата в съответния подфорум.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 431
Имам малко куче, което се чувства напълно добре вкъщи. Разбира се, я извеждам навън. Нямам проблеми със собствениците на едри породи. Те я пазят, като я видят.
Аз си я извеждам на една поляна, която си е само кучешка и я пускам без каишка.

# 59
  • Мнения: 8 890
С вербална агресия толерантност не се налага.

Общи условия

Активация на акаунт