Каква пералня - 3 част

  • 72 399
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 207


Вдигнах бюджета около 650лв,но се оказа,че съм с ограничено място,като пералнята трябва да е по малка от ШхВхД 63×87×56 . Предвид желанията ми за контрол над програмите а и да е тиха(от което се надявам и да не вибрира,че живея в гредоред),също и от прочетеното до тук,се спрях на
https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … 23/729386#manuals . Прочетох инструкцийте за работа с нея и на 90% ме удовлетворява. Мисля,че един датчик на дъното за вода(аквастоп) щеше да запълни останалите 10%, предвид гредореда в който живея,но май ще е компромис. Освен ако нямате други предложения горе долу в този ценови диапазон.
 После ще последва покупка,но замислен върху гаранционното обслужване,възниква въпроса от къде?
 
На място от магазин или по интернет?
 
Магазин-понеже съм от Пловдив,конкретно за тази машина от магазин имам два варянта на цена 629лв:
1-ви: с кола на приятел до Пазарджик. Минус,че ще му загубя времето а и допълнителни пари за гориво.
2ри: във верига техномаркет я имат,но не и в Пловдив. На място да я поръчам  и от друг град да е доставят в пловдивския магазин(ако е възможно) и при проблем,да кореспондирам с тях.

Или по интернет. Голям плюс,че безплатна доставка до дома и с 30лв по-евтина. Но понеже съм контузен и немога да вдигам тежко,дали ще ми е внесът поне в двора или ще дойде сам човек,ще ми отвори врата на буса и да се оправям?
 И ако ще е поръчка по нета от кой сайт https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/gorenje/wei723-p405768127/ ,като незабравяме евентуалното гаранционно обслужване.

Не се тревожете за гаранционното обслужване. Пращат техници на място или куриер, който да вземе уредът. Обаче не видях за модел WEI723 да пише, че разполага с аквастоп.

В ценови диапазон 650лв тази, мисля че би била по-добър избор:
https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/gorenje/wei843-p406825025/#opisanie

Тя май също е без пълен аквастоп, но пълния аквастоп е присъщ за уредите от висок ценови клас. Частичен аквастоп може да си закупите отделно и да монтирате на всяка пералня.

https://eltech96.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%87-%D0%B0 … %D0%BD%D1%8F_3396


# 166
  • Мнения: X
Може да се монтира само клапан:
Скрит текст:
 

# 167
  • Мнения: 11
BM21, като гледам WEI723 и WEI843 са почти еднакви. Разликите им по книжка са:
 консумация на ток и вода,което не ме интересува
1200 об./ 1400 об - повече от 1000 едва ли ще пускам
обема на барабинте е еднакъв ,но килограмите са 7 кг / 8кг -
Ниво на шум–Пране / Центрофуга: 52 / 71 срещу 53 / 74 всеки се радва на тиха пералня Simple Smile))
 Предполагам обороти и кг са причина за предложенито Ви или и технически има скрити разлики?
Относно "Маркуч аква стоп за пералня" намерих това обяснение
"най-точно какво е аквастопа. Това е система ,механична, от два маркуча един в друг, ако единия (вътрешният) се прекъсне то повишеното налягане във външния затваря клапана (тежкото нещо в началото на захранващия маркуч" Това ли е реално?
А само клапана предложен от ,PAV1, технически как се задейства?
edit: до колкото разбрах,само клапанът се активира ,от повишение в налягането,което се предполага ,че е от пробив в системата.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 23:46 от aleks_

# 168
  • Мнения: 1 207
BM21, като гледам WEI723 и WEI843 са почти еднакви. Разликите им по книжка са:
 консумация на ток и вода,което не ме интересува
1200 об./ 1400 об - повече от 1000 едва ли ще пускам
обема на барабинте е еднакъв ,но килограмите са 7 кг / 8кг -
Ниво на шум–Пране / Центрофуга: 52 / 71 срещу 53 / 74 всеки се радва на тиха пералня Simple Smile))
 Предполагам обороти и кг са причина за предложенито Ви или и технически има скрити разлики?
Относно "Маркуч аква стоп за пералня" намерих това обяснение
"най-точно какво е аквастопа. Това е система ,механична, от два маркуча един в друг, ако единия (вътрешният) се прекъсне то повишеното налягане във външния затваря клапана (тежкото нещо в началото на захранващия маркуч" Това ли е реално?
А само клапана предложен от ,PAV1, технически как се задейства?
edit: до колкото разбрах,само клапанът се активира ,от повишение в налягането,което се предполага ,че е от пробив в системата.

Уред предвиден за по-високи обороти и по-тежко пране се предполага, че е с по-масивни лагери, което значи по-голям ресурс. Обем е едно, а килограми пране е друго. Машината за повече килограми е с по-масивни тежести и амортисьори с по-голямо съпротивление. Софтуерно заложените допустими колебания при по-тежкия уред позволяват по-бързо да се стартира центрофуга и се намалява шансът да се пропусне поради критичен дисбаланс в барабана. Колкото до нивата на шум, напълно нормално да е по-шумна, при положение, че центрофугира с 200 оборота по-бързо.

Аквастопът при пералните е два вида, частичен и пълен. При частичния водата се спира при теч от самия маркуч за входяща вода към пералнята. Примерно зимата в резултат на замръзване и спукване. А пълния аквастоп освен при спукване на маркуча ,се активира и при теч в самата пералня, на дъното има датчик, който при сработването си спира водата.

# 169
  • Мнения: X
Аквастопът на входящата вода може да е и с електромагнитен клапан.
Скрит текст:
 
Инсталираният механизъм в маркуча за пълнене прилича на клапан с пружина, направен от надежден материал, който не е корозивен. По време на внезапно спадане на налягането във водоснабдителната система, маркучът се затваря. В този случай можете да чуете характерно щракване, след което потокът от вода в машината спира. Това устройство работи само ако има значителна разлика в обема на входящата течност. При малки, но осезаеми и неприятни за потребителите на течове, той не може да реагира.

   В случай на незначителен спад в обема на постъпващата вода, абсорбиращите аква-стопилки са добри. Те приличат на двойна стена. Ако водата попадне през повредената вътрешност на тръбата, тя навлезе в пространството, напълнено с активния прах. В резултат на бърза химическа реакция, водата се абсорбира от веществото и луменът на тръбата се покрива с маса, която е нараснала по обем. Тази система е краткотрайна, тъй като е приложима за еднократна употреба и последваща подмяна. В същото време този тип аква-стоп не може да бъде елиминиран.

# 170
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
Здравейте,
оказа се, че мотора на пералнята ми е за смяна (така каза техника).  Трябва да купя нова с горно зареждане или слим с предно зареждане. Досегашната е Whirlpool с горно зареждане. За 12 години използване е сменен само един кондензатор. Единствения и' недостатък е ваничката за перилните препарати, която е така конструирана, че винаги остава прах в нея.
Спряла съм се на:
AEG LTX6G261E - от Техмарт
AEG LAVAMAT L62460TL - от магазин във Варна, който внася бяла техника от Германия, нова с транспортни дефекти. Конкретната пералня е произведена в Полша, нова с козметичен дефект на капак - липсва гланца на боята на участък с ширина ~ 4 см.
На една и съща цена са. Тази от Техмарт е с 5 год. гаранция, а другата с 2 години.
От една страна предполагам, че уреда произведен за Германия е с по-високо качество, от друга този от Техмарт е с 5 години гаранция. И сега съм в чуденка newsm78, а без пералня няма как да сме.

# 171
  • Мнения: 6 295
Всяка техника има риск да се развали. Щом ще избираш между двете бих взела новата с 5 г гаранция.

# 172
  • Мнения: 1 207
Здравейте,
оказа се, че мотора на пералнята ми е за смяна (така каза техника).  Трябва да купя нова с горно зареждане или слим с предно зареждане. Досегашната е Whirlpool с горно зареждане. За 12 години използване е сменен само един кондензатор. Единствения и' недостатък е ваничката за перилните препарати, която е така конструирана, че винаги остава прах в нея.
Спряла съм се на:
AEG LTX6G261E - от Техмарт
AEG LAVAMAT L62460TL - от магазин във Варна, който внася бяла техника от Германия, нова с транспортни дефекти. Конкретната пералня е произведена в Полша, нова с козметичен дефект на капак - липсва гланца на боята на участък с ширина ~ 4 см.
На една и съща цена са. Тази от Техмарт е с 5 год. гаранция, а другата с 2 години.
От една страна предполагам, че уреда произведен за Германия е с по-високо качество, от друга този от Техмарт е с 5 години гаранция. И сега съм в чуденка newsm78, а без пералня няма как да сме.


Никакво значение няма, къде е сглобена. Аз бих взел на ваше място чисто новия уред с 5г. гаранция.

# 173
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Аз съм с пералня с транспортен дефект от 2012 г. и засега нямам проблеми. Вярно, че дават по-малка гаранция, при нас беше 1 година, доколкото си спомням.
Късмет при покупката!

# 174
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
Благодаря, за мненията, относно двете AGT-та.

# 175
  • Мнения: 21
Препоръчайте пералня до 800-900лв по-плитка от нормалните за вкарване в стандартен шкаф. Сегашната ми Баукнехт е около 55см, но съм и намерил друго приложение и искам да взема нова. За жалост Миеле не правят перални с такива компромисни размери иначе нямаше да имам колебания. Та какво си заслужава да се вземе за тези пари?

Сегашната ми е :Bauknecht-WA-PLUS-634-A+++

https://technosviat.com/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D1% … D1%80%D1%82%D0%B0

Да, ви кажа не съм много очарован. Върши работа, но ми се струва шумна при всяко въртене на барабан. Все едно вие а така съм си я взел. Помпата също се чува страшно много. А и като цяло не съм 100% сигурен,ч е изпира много добре. Надявам се купувайки нов уред 2018та година модел да усетя някаква разлика ?

Виждам , че се говори доста за Gorenje. Имат някакви нови модели и с тази дълбочина има - WEI843 както и WA824. Може ли подробности кой е по-нов и си заслужава повече? Има ли смисъл да гледам и по-плитките им варианти при положение, че тези ще влязът евентуално в шкафа ?

# 176
  • Мнения: 1 207
Препоръчайте пералня до 800-900лв по-плитка от нормалните за вкарване в стандартен шкаф. Сегашната ми Баукнехт е около 55см, но съм и намерил друго приложение и искам да взема нова. За жалост Миеле не правят перални с такива компромисни размери иначе нямаше да имам колебания. Та какво си заслужава да се вземе за тези пари?

Сегашната ми е :Bauknecht-WA-PLUS-634-A+++

https://technosviat.com/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D1% … D1%80%D1%82%D0%B0

Да, ви кажа не съм много очарован. Върши работа, но ми се струва шумна при всяко въртене на барабан. Все едно вие а така съм си я взел. Помпата също се чува страшно много. А и като цяло не съм 100% сигурен,ч е изпира много добре. Надявам се купувайки нов уред 2018та година модел да усетя някаква разлика ?

Виждам , че се говори доста за Gorenje. Имат някакви нови модели и с тази дълбочина има - WEI843 както и WA824. Може ли подробности кой е по-нов и си заслужава повече? Има ли смисъл да гледам и по-плитките им варианти при положение, че тези ще влязът евентуално в шкафа ?

Ако тези влизат в шкафа, не виждам смисъл да взимате по-тясна и по-малко вместима пералня. Колкото до разликите WEI843 е по-високо оборотна, докато WA824 е с по-скъпата електроника и автоматична оптимална дозировка. Като механични компоненти са еднакви, с изключение на моторите, и двата са тихи инверторни, но при единия уред оборотите са 1200 при другия 1400. Ако имате сушилня изобщо не си заслужава повече от 1000 оборота, защото натоварванията в резултат на центробежните сили върху дрехите са много високи и се повишава риска да се повреди прането. Аз лично рядко ползвам 1600 (максималните), и на 1000 оборота излиза, дори памучното пране почти сухо. В крайна сметка всеки с предпочитанията си. При тези 2 модела трябва да избирате между по-информативен контролен панел с автоматична дозировка срещу 200 оборота повече при центрофуга. Вие си решавате, от какво имате по-голяма нужда.

Ето какво представлява автоматичната дозировка:
https://www.youtube.com/watch?v=z1rlf7Vjy88

Тя не работи обезателно с течен перилен препарат за разлика от други уреди с автоматично дозирене, а спокойно може да се ползва и с прах. Без проблем уредът може да се зареди по ваша преценка, и ако прецените да не ползвате автоматичното дозиране.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 11:43 от BM21

# 177
  • Мнения: 11
Technika.bg
Пералня Gorenje WEI843
599 лв. цена до 16.09.2018
Поръчана. Чакам да се обадят и евентуално да се похваля Simple Smile

# 178
  • София
  • Мнения: 12 006
Technika.bg
Пералня Gorenje WEI843
599 лв. цена до 16.09.2018
Поръчана. Чакам да се обадят и евентуално да се похваля Simple Smile
Да се похвалиш от Gorenje ? Това искам да го видя  Laughing Ама след някоя годинка де, то на 2 дена почти всяка пералня е Убава Simple Smile

# 179
  • Мнения: 1 207
Technika.bg
Пералня Gorenje WEI843
599 лв. цена до 16.09.2018
Поръчана. Чакам да се обадят и евентуално да се похваля Simple Smile
Да се похвалиш от Gorenje ? Това искам да го видя  Laughing Ама след някоя годинка де, то на 2 дена почти всяка пералня е Убава Simple Smile

Не знам какъв е тоя тъп български манталитет, човек като теб без никакъв опит с gorenje или в ремонта на перални машини да се бута и да дава мнение. На каква основа?

От техническа гледна точка gorenje са една от малкото фирми слагащи читави лагери в машините си, само Bosch може да се похвалят със същото в този ценови клас. Сравнително евтили и лесни за поддръжка, корпусите за разлика от конкуренти като LG и Indesit не гният лесно, отлично изпълнение на барабаните с масивни прегради и маншоните с минимални луфтове. Единствения сериозен минус им е, че започнаха да ги правят със споени казани, което усложнява и оскъпява значително ремонта.
Също така gorenje е собственик на шведската фирма Asko, прекия конкурент на Miele по качество и цена. Gorenje Group правят едни от най-качествените перални машини и в нисък ценови клас под марката "gorenje" и във висок под марката "Asko".
Виждала ли си пералня "Asko" какво представлява отвътре? Това е един масивен уред, масивни корпуси, тежки чугунени тежести, неръждаеми казани с големи лагери SKF, шведски и мощни помпи "Asko" , инверторни мотори, амортисьори от немската фирма "Suspa" иначе казано същата фирма произвеждаща амортисьори за крупни прпоизводители, като Mercedes-Benz. Контролните панели при съвременните модели се правят от алуминий и почти отсъства пластика по корпуса, което значи че и след 30 години пералнята няма да пожълтее, за разлика от Miele, по които е пълно с пластика, а в България се считат едва ли не за най-качественото и то е така де, най-качественото на българския пазар. За жалост "Asko" в България не се предлагат. Забравих да спомена и че са безманшонни, което намалява рискът от разкъсване и поява на теч, както и поява на плесен и неприятна миризма.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1fsq9YWems

https://www.youtube.com/watch?v=IQ1xwGg3mxk

Общи условия

Активация на акаунт