Каква пералня - 3 част

  • 72 564
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 12 006
Technika.bg
Пералня Gorenje WEI843
599 лв. цена до 16.09.2018
Поръчана. Чакам да се обадят и евентуално да се похваля Simple Smile
Да се похвалиш от Gorenje ? Това искам да го видя  Laughing Ама след някоя годинка де, то на 2 дена почти всяка пералня е Убава Simple Smile

Не знам какъв е тоя тъп български манталитет, човек като теб без никакъв опит с gorenje или в ремонта на перални машини да се бута и да дава мнение. На каква основа?

От техническа гледна точка gorenje са една от малкото фирми слагащи читави лагери в машините си, само Bosch може да се похвалят със същото в този ценови клас.
Скрит текст:
Сравнително евтили и лесни за поддръжка, корпусите за разлика от конкуренти като LG и Indesit не гният лесно, отлично изпълнение на барабаните с масивни прегради и маншоните с минимални луфтове. Единствения сериозен минус им е, че започнаха да ги правят със споени казани, което усложнява и оскъпява значително ремонта.
Също така gorenje е собственик на шведската фирма Asko, прекия конкурент на Miele по качество и цена. Gorenje Group правят едни от най-качествените перални машини и в нисък ценови клас под марката "gorenje" и във висок под марката "Asko".
Виждала ли си пералня "Asko" какво представлява отвътре? Това е един масивен уред, масивни корпуси, тежки чугунени тежести, неръждаеми казани с големи лагери SKF, шведски и мощни помпи "Asko" , инверторни мотори, амортисьори от немската фирма "Suspa" иначе казано същата фирма произвеждаща амортисьори за крупни прпоизводители, като Mercedes-Benz. Контролните панели при съвременните модели се правят от алуминий и почти отсъства пластика по корпуса, което значи че и след 30 години пералнята няма да пожълтее, за разлика от Miele, по които е пълно с пластика, а в България се считат едва ли не за най-качественото и то е така де, най-качественото на българския пазар. За жалост "Asko" в България не се предлагат. Забравих да спомена и че са безманшонни, което намалява рискът от разкъсване и поява на теч, както и поява на плесен и неприятна миризма.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1fsq9YWems

https://www.youtube.com/watch?v=IQ1xwGg3mxk
Само до тука ти четох поста и надолу не ми се чете. Познавам достатъчно хора пропищяли от Горение и за това мнението ми е такова. От лагери не се интересувам, нито колко е лесна за поправка една пералня - това може да са съвети на един техник, който с това си изкарва хляба. Затова се предлагат и прехвалват машини, които не са нищо особено, но пък били лесни за ремонт. Аз обаче като потребител /а не като техник/ на машината, бих искала да е здрава и да пере добре, ако ще и от Марс да са й лагерите.

# 181
  • Мнения: 2 173
Ние вкъщи сме с Whirlpool. Беше скъпичка, към 900лв , но е клас А+++ и е много икономична. Нямам никакви оплаквания .

Gorenje също са много добри като качество. Не говоря само за перални. Кухненските им уреди също са много добри.

Не бих си взела пералня на LG или Samsung поради мои лични си съображения и наблюдения. Не съм останала с добро впечатление от марките.

Всеки има собствени изисквания и накои продукти може да са прекрасни за даден човек, но за друг да не вършат работа😊

# 182
  • Мнения: 21
Препоръчайте пералня до 800-900лв по-плитка от нормалните за вкарване в стандартен шкаф. Сегашната ми Баукнехт е около 55см, но съм и намерил друго приложение и искам да взема нова. За жалост Миеле не правят перални с такива компромисни размери иначе нямаше да имам колебания. Та какво си заслужава да се вземе за тези пари?

Сегашната ми е :Bauknecht-WA-PLUS-634-A+++

https://technosviat.com/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D1% … D1%80%D1%82%D0%B0

Да, ви кажа не съм много очарован. Върши работа, но ми се струва шумна при всяко въртене на барабан. Все едно вие а така съм си я взел. Помпата също се чува страшно много. А и като цяло не съм 100% сигурен,ч е изпира много добре. Надявам се купувайки нов уред 2018та година модел да усетя някаква разлика ?

Виждам , че се говори доста за Gorenje. Имат някакви нови модели и с тази дълбочина има - WEI843 както и WA824. Може ли подробности кой е по-нов и си заслужава повече? Има ли смисъл да гледам и по-плитките им варианти при положение, че тези ще влязът евентуално в шкафа ?

Ако тези влизат в шкафа, не виждам смисъл да взимате по-тясна и по-малко вместима пералня. Колкото до разликите WEI843 е по-високо оборотна, докато WA824 е с по-скъпата електроника и автоматична оптимална дозировка. Като механични компоненти са еднакви, с изключение на моторите, и двата са тихи инверторни, но при единия уред оборотите са 1200 при другия 1400. Ако имате сушилня изобщо не си заслужава повече от 1000 оборота, защото натоварванията в резултат на центробежните сили върху дрехите са много високи и се повишава риска да се повреди прането. Аз лично рядко ползвам 1600 (максималните), и на 1000 оборота излиза, дори памучното пране почти сухо. В крайна сметка всеки с предпочитанията си. При тези 2 модела трябва да избирате между по-информативен контролен панел с автоматична дозировка срещу 200 оборота повече при центрофуга. Вие си решавате, от какво имате по-голяма нужда.

Ето какво представлява автоматичната дозировка:
https://www.youtube.com/watch?v=z1rlf7Vjy88

Тя не работи обезателно с течен перилен препарат за разлика от други уреди с автоматично дозирене, а спокойно може да се ползва и с прах. Без проблем уредът може да се зареди по ваша преценка, и ако прецените да не ползвате автоматичното дозиране.

Поръчах WA824! Някъде по-назад беше писал за монтажа и за мръсната вода да е над 60см от пода. Това не ми е много ясно. В момента канала ми е долу ниско и няма как да се промени.

Гледах и някакви АЕГ-та ново поколение 7000, правени в Полша и модела изглежда се предлага само за източна Европа и беше над 900лв.

Също така някъде четох за гаранция на уреда 5 години при Горение? В момента обаче стандартната е 3 години.

# 183
  • Мнения: 1 207

Поръчах WA824! Някъде по-назад беше писал за монтажа и за мръсната вода да е над 60см от пода. Това не ми е много ясно. В момента канала ми е долу ниско и няма как да се промени.

Гледах и някакви АЕГ-та ново поколение 7000, правени в Полша и модела изглежда се предлага само за източна Европа и беше над 900лв.

Също така някъде четох за гаранция на уреда 5 години при Горение? В момента обаче стандартната е 3 години.

5 Години гаранция на новото поколение не съм виждал. Миналата година от старото поколение бяха с 5 години при регистрация в сайта. Явно е била временна промоция, или просто са решили да намалят гаранцията, макар почти в цяла Европа gorenje да дават на пералните си стандартна 5г. гаранция.

Колкото до монтажа на маркуча за мръсната вода, кое точно не Ви е ясно? Ако го монтирате директно към пода, водата от машината просто ще изтича в канала, за това хората са написали в инструкциите за употреба на вашата машина, че трябва да се монтира на 60см от пода.



Не е обезателно да се вдига нивото на канализацията, просто не откачайте маркуча от горната щипка, към която е фиксиран за да може водата да се задържи в машината, а не да изтече веднага в канала:


# 184
  • Мнения: 11 731
Някой дали може да даде менение за тази пералня:
 https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l8-fec-68s

# 185
  • Мнения: 1 207
Някой дали може да даде менение за тази пералня:
 https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l8-fec-68s



Първото, което ми идва на ум е, че не си струва парите. При това АЕГ се плаща за марка и дизайн. Още малко да доплатите отгоре и може да вземете Miele, при тях дизайнът не е на такова ниво, но качеството е на много по-високо от АЕГ.



# 186
  • Мнения: 11 731
Някой дали може да даде менение за тази пералня:
 https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l8-fec-68s



Първото, което ми идва на ум е, че не си струва парите. При това АЕГ се плаща за марка и дизайн. Още малко да доплатите отгоре и може да вземете Miele, при тях дизайнът не е на такова ниво, но качеството е на много по-високо от АЕГ.




Благодаря за мнението, но имам лош опит с Miele и по-точно  сервизът им в България. Оглеждам се за  Сиеменс, АЕГ и може би Бош. Искам да сменя паралнята на майка ми. Разгледах и аз ръководството, но нещо ми се струват ужасно дълги програмите. Иначе съм си сложила лимит  до 1500 лева и да има 5 години гаранция.

# 187
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 065
Сименс, ако има още останали някъде. Неф, Бош.

# 188
  • Мнения: 1 207
Bosch са по-читави от AEG.

# 189
  • Мнения: 11 731
Добре, ще погледна Бош и Сиеменс какво предлагат.

# 190
  • Мнения: 19 523
Защо вече не се внасят перални Сименс в БГ?

# 191
  • Мнения: 21
Разгледах в магазина и АЕГ-та, но всичките модели бяха правени в Полша. Когато потърсих в гугъл за 2-та модела от 900лв, които ми допаднаха разбрах, че тях ги има само за източна Европа.

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Сервиза на АЕГ/ Електролукс в България  е под всякаква критика.

# 193
  • Мнения: 11 731
Благодаря, vaflichka,това ми беше много полезно. 

# 194
  • Мнения: 25 710
Да се похвалиш от Gorenje ? Това искам да го видя  Laughing Ама след някоя годинка де, то на 2 дена почти всяка пералня е Убава Simple Smile

Аз мога да се похваля. Наскоро смених една 18-годишна, която още пере, просто вече ми омръзна и ми се прииска нещо ново. Но пък нямам впечатление от съвременните модели. Чувала съм всякакви отзиви – и негативни, и положителни.
Не съм фен на марката, смених я с друга. Но и не мога да си изкривя душата и да отрека, че ми служеше вярно и переше безупречно. Колко зор е видяла, само тя си знае...
За 18 години са ремонтирани някакви дреболии. Техник/сервиз не е търсен. Нито лагери сме сменяли, нито помпа, нито друга подобна скъпа и важна част.

Общи условия

Активация на акаунт