Обсъждане на имотни обяви – 4

  • 53 066
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 9 886
Като бръщолясвате така, четохте ли статията на в-к Капитал- инфлацийката ни е достигнала за юли рекорд от 12 години насам. А месец май утрепал рекорда от последните 5 или 6 години. Значи за хляб като плащате с 10% повече, и за солети на децата с 30%( не си измислям) не протестирате. Пък за покрива над главата си - тоя бил луд, оня бил изперкал, третият бил манияк. И аз моя апартамент в Люлин ако тръгна да го продавам, ще е за минимум 1000 евро на квадрат. Който иска Simple Smile

# 541
  • Мнения: 9 688
Хехе, ама като пуснат най-долнопробния хляб за 2.50 това нормално ли да ни да ни се струва? Вярно, нещата са такива, каквито са. Ама какво да отричаме, като пускат някакви боклуци на смешно високи цени.. Пародия е панелка в Света Троица за 1400 лв на кв, а че пазарът това, пазарът онова - това е ясно.

# 542
  • Мнения: 61
С тази разлика, че аз без храна не мога, докато без това да инвестирам едни пари защото в банката са нищожни лихвите и цените на жилищата растат, мога.
На мен ми е все тая де колко струват панелките в люлин. Те и преди 10г струваха толкова, а само 3-4г след това за почти същите пари се продаваха чисто нови тухли в южни райони. Даже за доста по-малко на квадрат. Само преди 5г Артекс продаваха на такива цени, вярно на зелено.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 09:01 от Mara Podrobna

# 543
  • София
  • Мнения: 5 966
На мен ли ми се струва, ама тенденцията е да се прави доста луксозен ремонт ( предвид панелката или скапаната сграда) и да се искат двойни цени за това. Разчитат на пик на пазара, на търсенето и мързела на купувача, който изморен от обикаляне и търсене , да се събуе , влезе и да си легне ( айде, не точно да готви)
Ако има нещо хубаво във всичко това, е че ремонтите се правят все по - добре.... скоро ще се обръща внимание на общите части, че и на околоблоковото пространство... и т.н.

# 544
  • Мнения: 2 694
Като за начало, почти никой не прави луксозен ремонт. Тези панелки няма нищо луксозно в ремонтите им.
Луксозен ремонт не можеш да си го избиеш при продажба.

# 545
  • София
  • Мнения: 5 966
Тия хора съвсем изтрещяха. Двустайна панелка с чиста площ не повече от 68-70 кв.м. - вече "тристайна" с  лукс обзавеждане Виденов и за 112 хил. евро. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c153299222382204
https://www.yavlena.com/82240

Това което имах предвид, че за посочените две обяви, ремонтите са излишно изхвърляне на пари, предвид че става дума за панелки, с не особено престижни локации, и в този смисъл е лукс, с цел драстично повишаване на цената, Това смятам, а не споря по смисъла на думата лукс ( за всеки този измерител е различен) . То в панелка, какво повече може да се направи, че да е по- по- по- лукс? Пък и какъв смисъл има. Едва ли човек с много петенции , ще иде да купи тези... .а само цената е с претенции

# 546
  • Мнения: 13 335
В момента търсим нещо точно такова ремонтирано за леля ми, но в други райони. Да не се налагат допълнително ремонти или минимум нещо дребно.

# 547
  • Мнения: 9 688
Аз определено мисля, че има хора, които позамазват, сменят обзавеждането и очакват, че ще могат да вземат доста по-висока цена. Според мен такъв апартамент би се купил от хора, или възрастни, на които не им се занимава с ремонт, или хора, които по някаква причина трябва да влязат да живеят веднага. Но смятам, че това са доста малка група купувачи. Мисля, че всеки, който не е притиснат от обстоятелствата, би предпочел вместо да дава екстра пари за вече направено, да ги вложи с свой си ремонт. Та, не знам въобще защо се правят тези гимнастики.

# 548
  • Sofia
  • Мнения: 26 432
Напълно излишни са тези прикриващи недостатъци ремонти ...съсед продаваше 3ст.панел преди 5год,сам направи такъв ремонт,искаше му 68хил.евро,седя 2год и накрая го продаде за 54хил.евро,новият собственик всичко изби и ремонтира по свой вкус.
   Моя позната и предстои тази седмица да закупи същия за 80хил.евро...ипотекиран,с много тежести...7год.си избираше имот,тоя не,оня не,големи претенции...дано поне всичко мине ОК Hands Pray

# 549
  • Мнения: X
https://m.imot.bg/details/1c151194651137071 пише и 2 гаража в цената...

# 550
  • Мнения: 9 886
Аз определено мисля, че има хора, които позамазват, сменят обзавеждането и очакват, че ще могат да вземат доста по-висока цена. Според мен такъв апартамент би се купил от хора, или възрастни, на които не им се занимава с ремонт, или хора, които по някаква причина трябва да влязат да живеят веднага. Но смятам, че това са доста малка група купувачи. Мисля, че всеки, който не е притиснат от обстоятелствата, би предпочел вместо да дава екстра пари за вече направено, да ги вложи с свой си ремонт. Та, не знам въобще защо се правят тези гимнастики.
Е, не е все едно дали докато ремонтираш ще плащаш И наем, или можеш да влезеш да живееш, пък макар и в не-луксозно, но все пак, сносно жилище.
Ако си младо семейство с малко дете - иди се разправяй с майстори ...

# 551
  • Мнения: X
Много хора ги мързи да ремонтират и искат да влязат в ново жилище и да приключат. Аз познавам такива, дадоха сумати пари за обзаведен апартамент, след което не промениха абсолютно нищо по него. Говоря за млади хора с възможности. Всеки си шета на акъла и вкусове разни (или липса на такива).

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 13:55 от Анонимен

# 552
  • Мнения: 9 886
И ММ брат избра да купи ремонтиран и обзаведен. И той ничщо не промени, само окачиха тук-там висулки и дрънкулки.
Но за 4ти етаж без асансьор наличието на читави мебели си е голям плюс Wink

# 553
  • Мнения: X
Аз живея на третия етаж и няма асансьор. Плащаш си и ти носят всичко, не е болка.

# 554
  • Мнения: 9 886
еее, то с пари всеки може Wink

Общи условия

Активация на акаунт