Отговори
# 75
  • Мнения: 1 264
Момичета имам една молба може ли някой да ми прати снимка на Руми , чак на кръщенето ще я видим , а семейството е любопитно  Hug
не следя тази тема и чакс ега видях това-имам снимки на Руми-не крия ,че ми е любимката -даже ако си гледала филма за нас-там я има снимана много-сега ще поровя за снимки ама ми дай адрес да ти ги пратя да не ги пускам тука из форума  Hug
Благодаря ти много  Hug
nirabi@abv.bg
а мога ли от някъде да сваля филма ?

# 76
  • Мнения: 1 264
За съжаления аз на среща няма да мога да дойда , но на 24 ще съм в София / ако всичко върви по план / искам да отида до Перник да се запознаем с Руми и , ако е удобно тогава да се срещна с отеца  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 248
Ая, за теб знаем, спокойно! Hug
Момичета, моля ви не се сърдете...остановката стана наистина много изнервена, а не е нужно! Stop Гледайте на срещата като на процедура, през която трябва да се мине. Peace
Не мисля, че е редно нашите кръщенета да се сравняват с тези на децата от домовете! Naughty

П.С. Извинявам се на всички, ако някъде не съм права или съм обидила някой, но съм доста изнервена и като нещо не може да се получи както е по план - това ме дестабилизира допълнително, освен това от един месец уча като идиот зубър ... но поне му се вижда края! Confused Confused Confused

# 78
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Веси, разбирам колко ти е напрегнато, но и ти разбери, че сме много хора -кой с деца кой със служебна ангажираност- не може да стане среща наведнъж. Ето предлижих ви вариант за четвъртък- никой нищо не казва- освен Джули, че и е неудобно. В четвъртък съм в 10 в св. Параскева, в 11,30 в Ресурсния Център на другия край на града, и ако трябва да отида на още някой край няма да мога да си прибера децата. Ако е по- лесно отеца да каже кога е свободен и къде, ние ще се съобразим с графика му и ще гледаме да се видим кой когато може и спиред ангажиментите на отеца.

# 79
  • Мнения: 1 878
Както изглежда тези кръщанета са доста по-религиозни от средно статистическите и в тоя ред на мисли, както още по-ясно ми става аз не съм достатъчно религиозна за кръстница  Confused, но колко пък от нас са толкова чак навътре в материята - ще имате ли достатъчно кръстници  newsm78 и що така изискванията на отеца са толкова строги за децата от домовете............... newsm78 Съжалявам, това явно по темата ще е последното ми вмешателство. Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 248
Естествено, че проявявам разбиране! Hug И за момент не съм си и помислила, че някоя от вас няма друга работа, освен да чете и пише във форума! Просто повечето от вас ми заявиха, че не виждат смисъл в среща, че всичко им е ясно и т.н.
Затова може би съм се изразила малко крайно...съжалявам, за което!

Прегръщам ви и вярвам, че всъщност всички знае за какво го правим ... не само кръщенето!  bouquet  bouquet  bouquet

# 81
  • Мнения: 1 134
jullianna, не се изисква от кръстника да спазва всички канони на църквата, които монасите спазват например, а да полагат определени, но задължителни грижи за кръщелниците си, които всъщност целим да изясним на евентуалната среща и всеки да прецени дали е по силите му да ги полага.
Да, Дамаянти, можеш да дадеш обич на едно дете и да му покажеш красотата на света и без да му ставаш кръстник. Нали?! Аз точно това се опитвам да обясня - има всевъзможни форми да сме край тези деца, да ги обичаме, да им помагаме да ги подкрепяме. Искаме ли да сме кръстници, обаче трябва да сме сигурни, че наистина знаем какво значи това, и че ще можем да бъдем такива за тези деца. Нямам за цел да обсъждам личните вероизповедания на когото и да било, нито свободната му воля да вярва и да проявява вярата си, както намери за добре. Но когато става дума за духовно родителстване, особено на такива деца, то едно голо кръщелно свидетелство не е достатъчно. Останалите ангажименти към децата ги имаме и сега, без да са облечени в тази религиозна форма. Спорът е абсолютно излишен, според мен. Никой няма за цел да преценява кой тава за кръстник или кой не, нито пък да въздига тази духовна връзка в мерило за нещо си. Целта е всеки да е наясно с отговорностите и задълженията си. Православната вяра ни учи, че кръстникът отговоря пред Бога за кръщелниците си в много по - голяма степен, отколкото за самия себе си и за собствените си деца. Нямам за цел да плаша или обиждам никого, а само да разясня правилата в Църкавата ни. Светото Кръщение е едно от най - големите Тайнства, засвидетелствано от самите св. Йоан Кръстител и Иисус Христос. Не сме ние тези, които да го измисляме, допълваме или видоизменяме.
Наистина нямам почти никаква практическа възможност да пиша напоследък, затова извинете ме за телеграфния стил. Тези, които имате желание - уточнете се за някаква среща и уведомете отеца евентуално чрез оставения телефон, защото не зная дали ще имам възможност да следя темата.
Успех на всички в решението им, каквото и да е то!

# 82
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета,темата не е щекотлива.

Искаме тези деца да станат добри християни и съвестни хора,което ще стане с наша помощ и с усърдието на всички ни.
Няма да повтарям другите мнения,но за това трябваше да е срещата с Отеца-за изясняване на всички подробности и всеки да си прецени.На децата не им трябват свидетелства, а духовни родители.
Ангажимента е да сме до тях когато имат нужда,да ги подкрепяме и да им покозваме правилният път в живота.Християнството е част от това,добрината и светлината на вярата също.

Кръстените деца миналата година са истинският пример за това.
А незнам как да благодаря на Кръстниците -за мен те са истински хора.

# 83
  • Мнения: 1 134
Както изглежда тези кръщанета са доста по-религиозни от средно статистическите и в тоя ред на мисли, както още по-ясно ми става аз не съм достатъчно религиозна за кръстница  Confused, но колко пък от нас са толкова чак навътре в материята - ще имате ли достатъчно кръстници  newsm78 и що така изискванията на отеца са толкова строги за децата от домовете............... newsm78 Съжалявам, това явно по темата ще е последното ми вмешателство. Rolling Eyes

Затова е темата, за да изясняваме подобни неща. Не виждам защо да се извиняваш.
Не става въпрос за по - сроги правила. Правилата важат за всички. Но обикновено, се разчита, че все някой от близките ще е запознат с тези правила и ще научи и самия  кръстник при "средно статистическите кръщенета". В случая няма кой друг, освен вас... Това е.

# 84
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Както изглежда тези кръщанета са доста по-религиозни от средно статистическите и в тоя ред на мисли, както още по-ясно ми става аз не съм достатъчно религиозна за кръстница  Confused, но колко пък от нас са толкова чак навътре в материята - ще имате ли достатъчно кръстници  newsm78 и що така изискванията на отеца са толкова строги за децата от домовете............... newsm78 Съжалявам, това явно по темата ще е последното ми вмешателство. Rolling Eyes

не,не е не.........
не си разбрала.........

аз също не съм от най-религиозните ,но това не би ми попречило да кръстя детенце.Просто ангажимента е голям,отговорността към детето е това,което ще ни накара и ние да станем по-добри християни.

Идеята е друга-да ги водим напред като добри християни.
ако бъркам ме поправете.

отивам да си взема сега детето........

# 85
  • София
  • Мнения: 6 743
Много мисля за това, да не кажа непрекъснато, даже и сънувах разни неща относно това кръщене.
Честно си казвам, аз мога да бъда приятел на това дете и да го даравям с добрини, помощ и т.н., но ДУХОВЕН ВОДАЧ- така както го е обяснила Зари- аз не мога да бъда, просто,з ащото самата аз не съм запозната с тези неща и то никак  Embarassed
Накарахте ме да се замисля за много неща и толкова ми е мъчно, защото бях се настроила да помаган на това момиченце с каквото мога и колкото сила имам.С мъж ми двамата взехме това решение след доста размисли, но при така протеклите дебати в темата и изложените аргументи, не смятам, че мога да дам на детето това което църквата очаква от мен!


А незнам как да благодаря на Кръстниците -за мен те са истински хора.
Роси, нима всичко останали които дават на децата толкова много не са истински хора?
Честно ви казвам, че ми става малко обидно. Sad
Извинявам се на всички   Praynig които по някакъв начин съм засегнала или разочаровала с това което казах, но така мисля и смятам, че трябваше да го споделя  Peace

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:22 от Дамаянти

# 86
  • Мнения: 1 878
Щом не съм разбрала правилно - чудесно Crazy Искам да стана кръстница на някое момиченце от Света София, баба ми живее наблизо и ще мога така често да посещавам както нея така и кръщелницата  Hug, така че ще следя темата с интерес и ще се опитвам да се поограмотя по отношение на християнството ми до тогава.

Дамаянти, не се отказвай, щом нещата са толкова задълбали при теб, според мен най-важното е че си добър човек и имаш истинско желание - иди виж го тоз свещенник, може би в разговор най-добре ще се изяснят нещата.

# 87
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Щом не съм разбрала правилно - чудесно Crazy Искам да стана кръстница на някое момиченце от Света София, баба ми живее наблизо и ще мога така често да посещавам както нея така и кръщелницата  Hug, така че ще следя темата с интерес и ще се опитвам да се поограмотя по отношение на християнството ми до тогава.

Дамаянти, не се отказвай, щом нещата са толкова задълбали при теб, според мен най-важното е че си добър човек и имаш истинско желание - иди виж го тоз свещенник, може би в разговор най-добре ще се изяснят нещата.

от Св.София не са подали деца и отказаха.

Дамаянти,не се отказвай само защото нещате изглеждат не така какато си си ги представяла.По-различни са,но не и по-трудни.Виж се с Васко и ти гарантирам,че мислите в една посока!!!!!!
Важното е желанието и старанието.

Иве,никого не си обидила,нещата се изясняват с говорене, а не с премълчаване.Всички даваме много,но дори аз не бих се сравнила с отговорността на Кръстниците.Искренна съм!!!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти, не се отказвай, щом нещата са толкова задълбали при теб, според мен най-важното е че си добър човек и имаш истинско желание - иди виж го тоз свещенник, може би в разговор най-добре ще се изяснят нещата.
Не, Роси, благодаря за куража, но аз взех своето решение за себе си вече и то е окончателно.Нека някой друг кръсти Мими, тя е страхотно дете, а аз мога да и се раздвам и без да съм кръстница  Hug, както и на другите деца!

# 89
  • Мнения: 3 248
Усещам, че в последния момент пак няма да стигнат кръстниците. Веселинова мисли за още две деца, но май ще ги откажем. А Мими може би могла да я поеме Зари, тя ми се оплака, че до нея все не стига дете!? Praynig

Общи условия

Активация на акаунт