Как намерихте жилището, което купихте?

  • 21 116
  • 190
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 710
В стария вход, в който живеех, се събираха само по 2 лв. на човек и то със страшни мъки. Излишно е да казвам, че общите части приличат на декор от филм на ужасите - мръсни, тъмни, изпочупени, миришещи - отврат!
В новия вход взимат по 10 лв. на човек, като част от сумата е за форд Ремонти. Въпреки по-високата цена, тук има много по-малко ядове със събирането на таските и това личи и по самия вход. Викахме наскоро едни кабелджии и те цъкаха с език колко поддържан и чист бил входа.

# 136
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
При нас събираме по 4лв на човек за месец, а тока е дялово разпределен, тъй че всеки месец плащаме и по 1,50 - 2лв за ток на обяите части. Сега се чудя ако някой не плаща ток какво се случва. Никога не сме имали проблеми от сорта на това са спира. Имаме други съседски войни обаче.

# 137
  • Мнения: 9 193
Как намерихте жилището, което купихте?

има си тема, относно последните 2 стр. в Наш дом ..събиране на такси и професионален домоуправител !
Нека се придържаме към bouquet темата

# 138
  • София
  • Мнения: 5 547
И аз мисля че темата не е за такси и почистване. Моля по същество.

# 139
  • Мнения: X
Забележка, за нещо, което е спряло преди 3 дни? Много е съществено и по темата, дам...

# 140
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Според мен е добре с колата на няколко пъти да се обиколи районът, който е избран и това да се прави редовно и да се гледа.  Много собственици окачват директни обяви на прозореца. А иначе същите имоти са дадени  и на агенции. До нас точно видях няколко жилища, които се продадоха така, от собственик. В нашия вход също се продадоха 4 жилища скоро по този начин - с частни обяви. Друг начин е да се пуска редовно обява какво се търси във фейсбук групите за имоти без посредник и да се въоражи човек с търпение. В един момент става.

# 141
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз следя няколко групи във фейсбук и ми прави впечатление, че имотите които се предлагат там са значително по-скъпи от имотите, които се предлагат в ОЛХ например. Това важи както за продажби, така и за наеми. Странна ми е тая тенденция.

# 142
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
А, то всеки си е сложил някаква висока цена и чака да удари кьоравото. Така е и в агенциите също. Но пък имота струва толкова, колкото някой е готов да го плати.

# 143
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ние си го купихме директно от строителя. Избрахме надежден и проверен, и нямахме проблеми. Беше завършен в срок, че и с месец по-рано. Никакви забележки!

# 144
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Торнадо, от строител на зелено ли го купихте, или беше построена сградата до някъде. И тази опция обмислям, обаче нещо ме е страх, предвид колко завлечени хора има така.

# 145
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Беше на трета плоча. Но си проучихме строителя.

# 146
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Може ли да помоля за името на строителя на лични. Предварително благодаря!

# 147
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И аз, и аз моля за името на строителя.

# 148
  • Мнения: X
Торнадо, от строител на зелено ли го купихте, или беше построена сградата до някъде. И тази опция обмислям, обаче нещо ме е страх, предвид колко завлечени хора има така.

Аз също купих преди по-малко от година на 4-та плоча, до няколко месеца чакам акт 16 и засега съм много доволен от качеството на изпълненнието. Е има някои забележки като огромните дървени кутии, които са сковали в банята и коридора, но всичко това е лесно поправимо.

# 149
  • Мнения: X
А пък тези цени в групите във фейса са просто скандални - на панелка за тотален ремонт се искат 130-140 ойро

Общи условия

Активация на акаунт