Как намерихте жилището, което купихте?

  • 21 114
  • 190
  •   1
Отговори
# 150
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 460
С много търсене и следене в интернет сайтовете. Отне ни година и половина активно търсене. В момента цените са такива - високи. Не очаквайте да намерите нещо супер на ниска цена.  Peace
И ние така,дори един път бяхме на ръба да подпишем предварителен договор,но...явно не беше нашия и се отказахме.Не съжелявам сега жилището ни е в централен район,голямо,на комуникативно място.Абе КЪСМЕТ!

# 151
  • Мнения: 2 418
В няколко групи за имоти от собственици,аз ударих на брокер във фейса.Иначе да, цените не са 100% реалистични.

# 152
  • Мнения: 8
Здравейте. Искам да си купя собствено жилище, въщност къща, някъде около София. Гледам по сайтовете, но там всичко е много зле. Или цените са страшно завишени, или имота е в окаяно състояние, или няма двор, или.. или.. или... Сигурна съм, че това не е реалната картинка на пазара и могат да се намерят прилични имоти на добри цени дори сега. Въпросът ми е как. Къде да търся и как да търся имот? Само с ровене в интернет не става, а познатите не могат да помогнат... все никой нищо не знае.

Затова ви питам - вие как намерихте жилището си? Споделените историите си, ще ми бъдат много полезни.
Аз лично използвах препоръки от приятели за фирма, която строи и продава. Имам две жилища, които купих, когато имах възможност и сега ще ги давам под наем.Едното взех почти завършено, другото - на зелено.Даже търсих съвет във форума за намиране на наематели и ми дадоха смислени идеи.

# 153
  • Мнения: 5 998
Искам да попитам тук дали има хора, които са купили ново жилище, още докато изплащат старото и всъщност рисковано ли е това?

Знам, че отговорът не е еднозначен и реално се формира от няколко неща, но ми е интересно да чуя и други мнения.

# 154
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 460
Искам да попитам тук дали има хора, които са купили ново жилище, още докато изплащат старото и всъщност рисковано ли е това?

Знам, че отговорът не е еднозначен и реално се формира от няколко неща, но ми е интересно да чуя и други мнения.
И аз обмислям подобна лудост.

# 155
  • Мнения: 375
Искам да попитам тук дали има хора, които са купили ново жилище, още докато изплащат старото и всъщност рисковано ли е това?

Знам, че отговорът не е еднозначен и реално се формира от няколко неща, но ми е интересно да чуя и други мнения.
И аз обмислям подобна лудост.
Аз също. Ще ми е интересна дискусията

# 156
  • Мнения: 475
Искам да попитам тук дали има хора, които са купили ново жилище, още докато изплащат старото и всъщност рисковано ли е това?

Знам, че отговорът не е еднозначен и реално се формира от няколко неща, но ми е интересно да чуя и други мнения.
И аз обмислям подобна лудост.
Аз също. Ще ми е интересна дискусията
Моят съвет е да си пуснете отделна тема. Най-малкото, така ще я видят повече хора.

# 157
  • Мнения: 4 579
Не е лудост, стига да имаш достатъчно доходи. Много хора изплащат ипотека, трябва им по-голямо - купуват с нова ипотека, нанасят се в новото, чак тогава продават старото. Въпрос на финансова възможност е.

# 158
  • Мнения: 5 998
Конкретно в моят случай е купуване на по-малко жилище с цел отдаване под наем. Идеята за отделна тема не е лоша, трябва да разуча как стават нещата.

# 159
  • Мнения: 9 865
Конкретно в моят случай е купуване на по-малко жилище с цел отдаване под наем. Идеята за отделна тема не е лоша, трябва да разуча как стават нещата.
Влизате в страницата на подфорума, в случая Жилища и имоти: http://www.bg-mamma.com/?board=137
Горе вляво, над първата тема от форума, има бутон "Нова тема", натискате го, пишете първия пост, с който задавате насоките на темата и готово. Simple Smile

# 160
  • Мнения: 5 998
Благодаря за разясненията!

Момичета, ето темата, за който се интересува.

# 161
  • Мнения: X
Един приятел има 4 кредита за 5 апартамента, но има и доста доходи и си е преценил нещата. По негово мнение в момента трябва да се дърпат кредити, защото лихвата покрива инфлацията, а той ги обръща в наеми. Кофтито е, че ако не си обявяваш дохода от наема официално и да му плащаш данък(което почти никой не прави) банката не може да ти отчете дохода и ще ти дава кредита само на базата на заплатата и друг официален доход. Той и затова има разправии с банките и прави някакви страшни врътки.

# 162
  • Мнения: 3 294
Сега изглежда добре, но както работата отива на отлив и завършване на много нови апартаменти, като падне леко наема и вдигнат лихвата ще видим какво ще каже твоя приятел с 5 апартамента на изплащане.
Ама то няма и как да е, след няколко години пак ще има спад на цените и продажби, това са цикли и няма как да се избегнат.
Нали някой не си мисли, че ще вървят икономика и цени на апартаменти  само на горе завинаги.
След някоя година отново ще има много имоти по ЧСИ и по банки.

# 163
  • Мнения: 9 877
Ти се надявай. До тогава той ще ги е изплатил апартаментите

# 164
  • Мнения: 3 294
Не се надявам, само гледам от страни, то няма да е за сефте нали рев и сополи на хорица набълбукали се с 4 заема.

Общи условия

Активация на акаунт