Как намерихте жилището, което купихте?

  • 21 206
  • 190
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30 116
Не знам колко е хонорарът на адвоката, но подозирам, че тези 300 лв. ще са само за консултация.

Предполагам, че ще е повече от брокерската комисионна, която е мин. 2% от сумата. При 100 хил. евро цена, би била 2 хил. евро.

# 61
  • Мнения: 4 581
Зависи от адвоката - но мин. 1 % от цената на имота. Затова всъщност брокерът е най-излишното и скъпо звено в сделката.

# 62
  • Мнения: 2 425
30лв.на час е само консултацията,която платих.Отделно проверка на собственици,строител и т.н.+изповядване на сделката 800лв.Това са цени от преди 2г.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
То пък едни брокери. Поне да вършеха нещо, за което човек да им плати, а то нищо, но от сърце. До сега всяка покупка или наемане съм си го правела със собственика. Не е толкова трудно да бъде намерен.

# 64
  • Мнения: 202
Някой може ли да ми каже какъв би бил хонорарът на адвокат за такава проверка? Понеже спорихме снощи със сина ми, смята да купува жилище директно от строител на зелено, няма да има посредник. Има познати, които сега се нанасят в предишната построена сграда от същия строител, доволни са, но все пак малко се притеснявам. Та сина ми твърди, че хонорарът на адвоката ще е минимум 300 лв и явно не му се дават тези пари. За София става въпрос.

Има тарифа за адвокатските възнаграждения- вижте там. Но да дадеш една торба пари за непроверен имот, а да ти се свиди за хонорар на адвокат не е много мъдро. И всичко да е наред- винаги трябва да се застрахова.

# 65
  • Мнения: X
Някой може ли да ми каже какъв би бил хонорарът на адвокат за такава проверка? Понеже спорихме снощи със сина ми, смята да купува жилище директно от строител на зелено, няма да има посредник. Има познати, които сега се нанасят в предишната построена сграда от същия строител, доволни са, но все пак малко се притеснявам. Та сина ми твърди, че хонорарът на адвоката ще е минимум 300 лв и явно не му се дават тези пари. За София става въпрос.

Зависи от цената на жилището. Но между 1000 и 2000лв го сложи да ти поеме бапълно сделката. И на всеки препоръчвам да ги даде тези пари.

# 66
  • Мнения: 2 695
Да не си адвокат или имаш грижи с общежитието?

 Аз купих с ипотека и адвоката на банката прегледа всички документи и т.н. без да плащам нищо Wink

# 67
  • Мнения: 857
Да не си адвокат или имаш грижи с общежитието?

 Аз купих с ипотека и адвоката на банката прегледа всички документи и т.н. без да плащам нищо Wink
Значи пак е бил проверен от адвокат. Нормално е банката кредитор да провери всичко тъй като има интерес да не стане фал.

# 68
  • Мнения: X
Да не си адвокат или имаш грижи с общежитието?

 Аз купих с ипотека и адвоката на банката прегледа всички документи и т.н. без да плащам нищо Wink

Всичко с апартамента ми е шест точки, с голяма заслуга за което е адвоката. Едни от най-добре похарчените пари в живота ми. При мен е 900лв общо, но това зависи от цената на жилището.

# 69
  • Мнения: X
Да не си адвокат или имаш грижи с общежитието?

 Аз купих с ипотека и адвоката на банката прегледа всички документи и т.н. без да плащам нищо Wink
Значи пак е бил проверен от адвокат. Нормално е банката кредитор да провери всичко тъй като има интерес да не стане фал.

Има една подробност обаче. Докато стигне до банката вече си платил 10 процента за предварителния договор.

# 70
  • Мнения: 2 695
А ти с адвоката нанесе ли се, че аз вече от година си живея без да харча така "добре" пари като теб Simple Smile

# 71
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Да разбирам ли всъщност, че когато се купува жилище с импотека банката проверява дали всичко е изрядно и не е нужно ние да си търсим адвокат отделно от това?

# 72
  • Мнения: 30 116
Да разбирам ли всъщност, че когато се купува жилище с импотека банката проверява дали всичко е изрядно и не е нужно ние да си търсим адвокат отделно от това?

Да, банките си правят независима проверка.  Peace

# 73
  • Мнения: 4 581
Да разбирам ли всъщност, че когато се купува жилище с импотека банката проверява дали всичко е изрядно и не е нужно ние да си търсим адвокат отделно от това?
Повечето банки правят пълна проверка едва след предварителен договор. Аз лично не бих рискувала да платя 10% + брокерската комисиона и чак тогава да правя щателно проучване. Агенциите проверяват само имота, а при СС е важно да се проследи наследяване, евентуални дългове на собствениците и т.н. При строителите също има специфики, които трябва да се проверят от юрист.

# 74
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
А какво се случава ако си платил 10% и след проверката на банката имота се окаже с тежести, наследници т.н?

Общи условия

Активация на акаунт