МБАЛ Св. София (частна клиника на д-р. Мазнейкова) - Тема 2

  • 48 363
  • 309
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 42
Абсолютно същото е и моето мнение, само дето аз бях там през януари (точно преди епидемията ни изписаха). Иначе всеки ден го взимаха бебчето за известно време за разни процедури (изследвания, къпане, ваксини) и това беше хубаво за мен, защото бях сама в стая и ме беше страх да я оставя да отида до тоалетната и да си измия зъбите  Grinning И аз първата нощ им я оставих, а после беше при мен другите две нощи. И с мен се държаха много добре. С всички си говорих като идваха да ни преглеждат и много се постараха за кърменето да се уверят, че е станало (аз се изненадах приятно, защото преди това бях чела точно обратните впечатления). Въпреки всичко най-щастливият ден в живота ми е денят, в който ни изписаха Grinning

# 76
  • Мнения: 363
Благодаря за споделеното ☺️ факт е, че в болница си е неприятно, ако зависеше от мен бих си тръгнала още същия или на следващия ден, ако всичко е наред 😅 сега е още по-неприятно с липсата на посещения от таткото 🙄 раждала съм в надежда преди 3 години, също беше ок, но по ред причини не ми се повтаря там

# 77
  • Мнения: 49
Здравейте,

Понеже и аз бях в положението на много бъдещи мами, реших да споделя за моето раждане в МБАЛ Св. София.
Родих на 29.11 рано рано сутринта. Ние ползвахме услугите на Зебрите, но заради пандемията, ходихме само на 2 консултации с тях, в 32ра и 34та седмица. Като цяло като изключим че имаше малко разминаване в комуникацията с нужните изследвания и лечения, препоръчвам с две ръце.
Още като ми изтекоха водите се свързах с една от зебрите, час по-късно ме посрещнаха в болницата, слушахме тоновете, проверихме разкритие и т.н. На смяна беше др. Кобаков, с когото само бях общувала по телефона, а бях избрала др. Илияна Мазнейкова да води раждането, но тя беше по болничен, а и нещо от вътре просто ми каза, че няма за какво да се притеснявам и въобще не питах къде е. Доктора дойде в стаята, когато ме настаниха и прояви голямо разбиране, че имаме голямо желание таткото да е там. Около 10 Мин по-късно почнаха контракциите и всичко се случи доста бързо, та дори не се стигна до тестове за корона и т.н.
За самото раждане: родих във вана, едната от зебрите беше до мен неотлъчно, както и таткото! Бяха огромна помощ с насоки и напътствания, смея да твърдя че самите контракции минаха доста по-леко само в благодарение на тях, казвайки ми как да дишам, как да застана, как да ползвам топката и т.н.
Доктор Кобаков, какво да ви кажа за него, голямо слънце е! Следях си бременността в Майчин дом и бях се отчаяла от отношението на лекарите към мен, но доктор Кобаков е пълната противоположност на това! Бебка ми беше сложена на гърдите веднага, таткото сряза пъпната връв, абсолютно всичко, което искахме от нашето перфектно раждане, беше сбъднато.
За самия престой, таткото дойде с мен в стаята след като родих, след това никой не му направи забележка, и той просто си остана и 3те вечери, ако имате възможност, препоръчвам горещо таткото да е там първите дни.
Относно персонала: педиатри, сестри, санитарки и т.н, абсолютно всичко бяха изключително мили и разбрани, всичко ми се обясняваше, когато взимат бебето за тоалет, за кръвни тестове, за имунизации. Много съм доволна и от тях. Цената за всичко беше 2690лв. Като това включва и домашно посещение от една от зебрите, която ми обясни на дълго и на широко неща за кърменето, за бебчето, смяна на памперси и т.н. Като нова майка естествено бях малко притеснена, но след нейното посещение доста се успокоих.
Ако съм пропуснала нещо, пишете ми на лично и питайте въпроси, с удоволствие ще помогна!

# 78
  • Мнения: 48
Вдигна ми скандал още в началото, че не съм си взела направление, което предложих да взема веднага и да му занеса след 1 час - отказа. Иначе на консултациите беше много мил и внимателен. По време на раждането ми обясняваше, че се лигавя, че си тормозя детето, че не правя нещата както трябва, демотивираше ме, не разбра в продължение на 5 часа, че бебето е в неправилна позиция и няма как да се роди естествено. Имаше подигравателно отношение и тъпи коментари и от негова страна, и от страна на акушерката. Много непрофесионално отношение. След като се ос*а ме избягваше по време на целия ми престой в болницата, а после на прегледите след раждането я му беше лошо, я имал друга спешна работа и пращаше някой друг да ме прегледа. И на картинка не искам да го виждам. Иначе повечето мнения и във форума, и по ФБ групи са положителни, но зависи дали те е харесал или не. Има лично отношение към пациентите. С някои са на 'мило, обичам те', с други...
Абсолютно съм съгласна. И аз все се чудех как всички се прехласват по него, а към мен има по-особено отношение, тросва ми се. В началото ми каза, че мога да разчитам на него по всяко време, но в последствие се оказа, че дори в работно време , по вайбър, не желае да ми отговори с две думи по нормалния начин. Да, обръща внимание на детайлите от бременността,но аз имам нужда от Човек, а не от машина-с който мога да споделям,да очаквам разбиране и отношение. Много съжалявам за избора си и съм  напът да го сменя. Изпитвах съмнения още от първата ми среща с него, което много пъти се потвърди-надменен и нахакан.Не е моят човек,определено.

# 79
  • Мнения: 3 789
Didito1, доколкото разбрах сте още бременна-съветвам ви да си намерите друг специалист. Явно ако още от първата среща не почнете да се прехласвате един по друг, няма да се получат нещата. Да не говорим как една година по-късно, изобщо не мога да го преживея и все още съм силно травмирана от цялото раждане и емоциите около него. С две думи Кобаков съсипа деня, който трябваше да е най-хубавият в живота ми..

# 80
  • Мнения: 450
Здравейте
Предстои ми раждане в болницата. Има ли примерен списък за вещите от които ще имам нужда? Една от акушерките ми каза, че ми трябват тоалетни принадлежности, нощници за кърмене, зарядно и евентуално хвлиени кърпи(???). Превръзки(за след раждането) и лигнин не спомена, каза и още, че за бебето ще ми трябват само дрешките за изписване. Ако някой смята, че пропускам нещо, моля да сподели. Мерси.

# 81
  • Мнения: 49
Здравей, задължително бих казала си вземи: нощница за кърмене, нещо удобно, пижама, клин, свободна тениска, ако не ти се стои постоянно с нощницата. Аз си бях взела и чехли за вкъщи и халат. Хавлии ще ти трябват тъй като на мен лично не дадоха. По някаква случайност нямаше и тоалетна хартия, не знам дали временно или по принцип няма. Вземи си по-големи нощни превръзки, на мен ми дадоха и памперс непосредствено след раждането, срам не срам, много е удобно за първия ден. Също така вземи си шампоан, душ гел и т.н, макар че не знам колко ще ги ползваш. Аз бях късметлийка че таткото беше там и се изкъпах! И си вземи пари в брой за храна/напитки от долу, стотинки за кафе машината ако кафето не работи. Нещото което може да ти послужи, дано да нямаш никакви разкъсвания или шевове, но ЦиКатрадина спрей за да зарастнеш бързо. Аз си купих чак 4 дни след раждането. Друго не се сещам, ако имаш въпроси, на среща съм.

# 82
  • Мнения: 42
Да, правилно ти е казала жената. За бебчето има и дрехи, и памперси, и мляко (ако се наложи), наистина само дрехи за изписване трябваха, но то мъжът ми ги донесе в деня на изписването. Но не знам сега в короната как стоят нещата. Въпреки всичко аз си бях взела за всеки случай памперси, кърпички и две-три дрешки за бебето, защото не бях сигурна. За себе си си вземи нощнички или удобни дрехи (както са ти казали вече), бельо (аз си бях с моето си) и нощни дамски превръзки. При мен имаше всеки ден тоалетна хартия, но си бях взела за всеки случай. Хавлии не са давали, аз си бях взела за тяло и за ръце по една. Също тоалетни принадлежности (сапун, стикче, шампоан, въпреки че не си изкъпах косата в болницата, и самобръсначка за всеки случай). Вземи си вода. На мен мъжът ми ми донесе ядки, защото нямах никакъв апетит. Не са искали нито лигнини, нито чаши, вилици и други подобни. На леглата слагат за всеки случай еднократни протектори, въпреки че при мен специално не е имало проблеми. А, и чехли задължително. Аз си взех гумени, че да стават и за банята. И чорапи. Може и торбичка за мръсни дрехи да си вземеш. Оо и четка и паста за зъби. Май е това..

# 83
  • Мнения: X
Има ли тук дами раждали в болницата с Тромбофилия и след терапия с хепарин ?

# 84
  • Мнения: 371
Ааз Simple Smile

Има ли тук дами раждали в болницата с Тромбофилия и след терапия с хепарин ?

# 85
  • Мнения: X
При кой доктор Simple Smile И тамили се следяхте ? Как родихте и кога спряхте терапията . Благодаря

# 86
  • Мнения: 371
Следих се в Св. Лазар, но в 32 седмица се преместих при Зебрите и д-р И. Мазнейкова - супер екип!
Ако бях родила нормално нямаше да я спираме терапията. Родих седалищно със секцио и спряхме 4 дни преди операцията.

При кой доктор Simple Smile И тамили се следяхте ? Как родихте и кога спряхте терапията . Благодаря

# 87
  • Мнения: X
4 дни е доста . Малко би ме било страх

# 88
  • Мнения: 371
Вие ще прецените ако ви се наложи.
Нямах проблем с кръвотока през бременността, изследванията винаги са били в норма, детето се хранеше добре- роди се жива и здрава. Решението е било правилно.
Успех!

4 дни е доста . Малко би ме било страх

# 89
  • Мнения: 450
Здравейте, родих в понеделник в болницата. Някой може ли да ми каже от коя община трябва да взема след седмица акта за раждане на бебето, при положение че настоящият ми адрес е в община Младост, а постоянноят ми адрес е в провинцията? Община Младост или община Витоша? Мерси

Общи условия

Активация на акаунт