Педофилията в прозореца на Овертон :(

  • 34 203
  • 420
  •   1
Отговори
# 345
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Елеонора, това за прекъсването на веригата и аз исках да го напиша, но нещо си загубих мисълта накрая. В никакъв случай не трябва да се слага педофилията при хомосексуалността, защото второто е ДОБРОВОЛЕН  акт на двама ВЪЗРАСТНИ  с ЕДНАКВА ориентация.

 Vermilion, не знам дали казваш това във връзка с моя пост. Аз също съм абсолютно против всякакви НПО или външни хора, дори учители, да се бъркат в главите на децата.  "Нещата от живота" се обясняват в семейството.

# 346
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора, това за прекъсването на веригата и аз исках да го напиша, но нещо си загубих мисълта накрая. В никакъв случай не трябва да се слага педофилията при хомосексуалността, защото второто е ДОБРОВОЛЕН  акт на двама ВЪЗРАСТНИ  с ЕДНАКВА ориентация.

 Vermilion, не знам дали казваш това във връзка с моя пост. Аз също съм абсолютно против всякакви НПО или външни хора, дори учители, да се бъркат в главите на децата.  "Нещата от живота" се обясняват в семейството.

Ондайн, не знам, дали си чела за Дарк-нетовете, който бяха разкрити през последните години. И за католическите свещеници в САЩ и в Австралия.

Проблемът е, че на такива хора някой от много високо им пази гърба. На това се дължи страхът на хората.

В темата бяха написали и за Пицагейт, където, естествено, имаше и много спекулации и фейк нюз, но имаше и някакво ядро истина.

В Норвегия, в дарк-нета бяха политици, адвокати, полицаи...лоша работа. Пазят си гърбовете и се вихрят на воля.

# 347
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
OnDiNe_, от поста ти останах с впечатление, че като казваш информиране, имаш предвид да се случва в детската градина и нагоре, както е заложено и какъвто е натиска. Но в случая споделяме една позиция, след като уточни.
Превенцията може да е информация, но тя трябва да е насочена от външни(учители/психолози/училищни психолози, не нпо "психолози" и разни "специалисти" към родителите, а родителите към децата им.

# 348
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
НПО-тата и разни там организацийки за джендър идентити, равенство и безмерна любов към различните не трябва никога, при никакви обстоятелства да получават пряк достъп до децата.

Не стига, че промиват мозъците на по-малко психически стабилните възрастни, ами сега и децата искат да налазят.

Атакуват обществото по всички фронтове.

# 349
  • Мнения: 9 152
Информирала съм детето си за педофили и как да действа ако нещо го притесни в поведение на възрастен и това нещо е свързано със сексуални предложения, подкани, показвяния, докосвания, снимане,, познат-непознат и прочие. За целта трябваше да се ограмотим малко по-общо по въпроса. Много отдавна сме го направили това нещо и считам, че беше много важно.
Аз самата съм ставала обект на педофилски попълзновения като дете и никой не ми беше казал, че въобще съществуват такива хора.
Моля те, сподели на каква възраст беше детето ти и какво точно му каза, как подходи?

# 350
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Превенцията може да е информация, но тя трябва да е насочена от външни(учители/психолози/училищни психолози, не нпо "психолози" и разни "специалисти" към родителите, а родителите към децата им.

Абсолютно съгласна. Те на родителите, родителите - на децата.

Елеонора - чела съм, разбира се. Преди няколко поста изрично подчертах, че знам за тези общества и какво правят - просто ви представям "друг вид педофилия", макар тя да не е част от Прозореца.
За Пицагейт чух тук и даже гледах някакви снимки, но абсолютно нищо не ми направи впечатление. Ако може да ми обясниш малко на какво трябва да обърна внимание.

# 351
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Превенцията може да е информация, но тя трябва да е насочена от външни(учители/психолози/училищни психолози, не нпо "психолози" и разни "специалисти" към родителите, а родителите към децата им.

Абсолютно съгласна. Те на родителите, родителите - на децата.

Елеонора - чела съм, разбира се. Преди няколко поста изрично подчертах, че знам за тези общества и какво правят - просто ви представям "друг вид педофилия", макар тя да не е част от Прозореца.
За Пицагейт чух тук и даже гледах някакви снимки, но абсолютно нищо не ми направи впечатление. Ако може да ми обясниш малко на какво трябва да обърна внимание.

Другият вид педофилия е сред хора, които изпитват чувства на емпатия, т.е. има здраво ядро в личността им, която не е била пречупена, докато са били малки.

За пицагейт и сие истории, ей това видео:



Guido Grandt направи филм (не за пицагейт, а много преди това), Höllenleben, който беше излъчен преди време по ARD.





Предупреждавам, че филмът не е за хора със слаби нерви.

Възможно е Гидо Градт да преекспонира нещата, но със сигурно има ядро на истина във филмите, които е направил.

Попаднах на него, като четох за случая Marc Dutroux в Белгия. Тоя случай е много интересен и обвит в загадки. Нещо като случаят Беате Цшепе.

Между другото, чрез Грандт разбрах, че има специални полицаи, които се занимават с такива случаи, в Германия. Предполагам и в другите държави.

П.С. Ти знаеш, че аз съм фен на момчетата от Културстудио. Много ги обичам.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 21:15 от Eleonora_27

# 352
  • Мнения: 2 617
Тези материали има ли ги на други езици?

# 353
  • Мнения: 2 068
Аз не съм била жертва на насилие от каквото и да е било естестество. Дори не съм виждала така широко коментираните ексхибиционисти-никога. Смятам, че нещата първо трябва да се случват в семейството и в никакъв случай от външни хора и организации, преди детето да е придобило някакъв житейски опит, някакво ниво на емоционална и психическа зрялост, съответно и минимум критично мислене. Не преди 6-7-8клас. Това разбира се е личната ми позиция.

Когато за първи път видях ексхибиционист, отидох веднага да кажа на баба ми. Първата й реплика  беше "Мълчи си, че да не направи нещо на теб или на майка ти". После казах на родителите ми, но нямаше как да се докаже. Щеше да бъде добре някои в училище да говори за това, та да има някой който да ме вземе на сериозно. Доста хора около мен знаеха, но резултат никакъв.

Може би трябва да има някакви беседи с полицаи и психолози по училищата.

# 354
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Тези материали има ли ги на други езици?

Със сигурност има много клипове на английски за пицагейт, но повечето не вдъхват доверие.

Като начало можеш да се информираш за Марк Дютро:



А също за Джими Савил:



После ще напиша, какви са разкритията на Гидо Грандт за Марк Дютро, за убийствата на свидетели по време на разследването, за заличаване на следи и т.н.

Предупреждавам, майки с малки деца да не гледат клипове и да не се задълбочават в конкретните съдебни случаи, защото е малко депресиращо.

Да, обществото трябва да бъде сенсибилизирано, родителите - информирани. Но всичко трябва да е с мярка.

Все още виждам снимки във ФБ на чисто голи дечица на мои приятели. Да знаете, че снимките от ФБ могат да бъдат сваляни и разнасяни по разни дарк-нетове с извратеняци.

Знам, че хората, особено дядовците и бабите с профили във ФБ, които качват снимки на голите си внучета, не знаят, че съществуват такива неща. Но те, за съжаление, съществуват.


Сега се замислих пак за НПО-тата. Защо не се заемат с информиране на родители за такива неща. Или с грижа за болни мъже (както правят хората в Германия).

Или то затова никой не ще да дава пари на НПО.

Толкова за загрижеността им за обществото и хората.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 22:06 от Eleonora_27

# 355
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Eleonora_27, не само баби и дядовци. Постоянно се качват снимки на чисто голи деца  на плажа или от вечерно къпане и игри в банята от собствените им родители - от бебета до деца във възраст начално училище.
Моето дете никога не е голо на плажа, дори е с тениска в повечето случаи, за да не изгаря. Забранила съм и на роднините да качват нейни снимки по никакъв повод. Но това с голите деца на плажа е останало от преди 30 год, макар че аз например нямам такива снимки.
 
EllieD, в училище да, но кога? Аз съм против да бъдат иззети мои права и задължения например. Не приемам по презумпция, че всички, които стоят от страната на информиращите са бели, добронамерени и кадърни. Сякаш между същите  няма вероятност и риск да има педофили, които да бъркат в главите (на първо време) на децата.
Свекърва ми например е детски психолог  , пенсионирана като такъв и продължава да практикува с деца със специални нужди. Мога с нейна помощ например да подходим без да му разпличкаме главата на детето. И да не беше, като родител имам право сама да избера времето и начинът да информирам детето си. Превенцията и информацията трябва първо да бъде насочена към родителите, а не да бъдат прескачани. Изобщо няма такъв филм всеки да има достъп до деца и да ги информира.😉
НПО-тата и разни там организацийки за джендър идентити, равенство и безмерна любов към различните не трябва никога, при никакви обстоятелства да получават пряк достъп до децата.

Не стига, че промиват мозъците на по-малко психически стабилните възрастни, ами сега и децата искат да налазят.

Атакуват обществото по всички фронтове.
+100

# 356
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ето линк към Уикилийкс с мейлите на Подеста:

https://dcpizzagate.wordpress.com/


Това е Пицагейт. Основните имена там бяха Джон Подеста и брат му Тони Подеста, както и Хилъри Клинтън.

Не изключвам изобщо варианта това да са спекулации заради изборите в САЩ през 2016-та. Името на Хилъри Клинтън беше замесено заради мейлите.

Трудно ми е да коментирам пицагейт, защото много вяра на така представената история нямам.

Но имаше някакви снимки, които бяха особено съмнителни и показваха, че май май няма дим без огън.

Ако ги намеря, ще пусна линк.

Допълвам си поста, но моля, тези, които не искат да се травмират, да не отварят линковете.

Тони Подеста (американски лобист, основател на Подеста Груп, заедно с брат му Джон Подеста) имал любим артист, и това била Биляна Джуржевич.

Само за хора със здрави нерви и добър сън:

http://biljanadjurdjevic.com/2017/11/living-in-oblivion

Много disturbing изкуство.

Освен това го свързват с Марина Абрамович, която е любимка на американските звезди с нейното Spirit Cooking.

Който е започнат с "изкуството" на известната сръбкиня Марина Абрамович, знае, за какво става въпрос.

Мога да кажа, че на тия хора нещо определено не им е наред. Не знам, дали има педофилия в цялата история, но определено има психопатия по високите етажи на властта.

Не ги знам, какви религии изповядват, в какви богове вярват, но нещо им има.

Последна редакция: сб, 18 авг 2018, 23:04 от Eleonora_27

# 357
  • Мнения: 21 456


Информирала съм детето си за педофили и как да действа ако нещо го притесни в поведение на възрастен и това нещо е свързано със сексуални предложения, подкани, показвяния, докосвания, снимане,, познат-непознат и прочие. За целта трябваше да се ограмотим малко по-общо по въпроса. Много отдавна сме го направили това нещо и считам, че беше много важно.
Аз самата съм ставала обект на педофилски попълзновения като дете и никой не ми беше казал, че въобще съществуват такива хора.
Моля те, сподели на каква възраст беше детето ти и какво точно му каза, как подходи?

[/quote

Започнахме когато тръгна на градина - тоест на пет. Първоначално със съвсем прости думи обяснихме неколкократно, че никой няма право да я прегръща, целува, слага на коленете си, пипа по телцето, нито да и показва части от себе си и да я кара да го пипа. След това разширявахме предупрежденията с всички възможни ситуации за които се сетихме - не бива да взема нищо от никого и   в замяна да позволява да я докосват,, не бива да вярва, ако някой се представя за полицай или учител и иска да я заведе някъде, или да и покаже нещо, или поиска да отиде да му помогне. За нас беше важно да я научим да разпознава сексуално посегателство, включително и вербално, защото то е различно от заплахата от отвличане или агресия, което се случва предимно от непознати, педофилството често е от познати хора - съседи, роднини дори. Макар че отначало използвахме съвсем прости думи, тъй като все още нямаше ясна представа за секса, свързахме предупрежденията си с това, че има хора, които харесват децата по неприемлив начин,. Всяка година обяснявахме отново, все по-усложнено и към първи-втори клас вече наричахме нещата с истинските им имена и смятам осъзна опасността.

Аз самата бях първи клас когато един педофил - млад мъж беше, дори тогава ми изглеждаше млад ме опипа хубавичко от задния ред на детското  кино.  Въобще не разбрах за какво се бори и си спомням, че първо си помислих, че нещо иска да ме избута, понеже неволно се дръпнах напред на ръба на седалката. Че и дишаше...После се чувствах много гадно и не казах на никого. Да беше имало кой да ме предупреди за такива, че да писна, да сбера махалата.

 

# 358
  • Мнения: 9 152
Iris04, благодаря много за обясненията. Мен ме притеснява много да не внеса излишен смут в душата на детето си, ако в желанието да го  предпазя и предупредя , тръгна да обяснявам, че има подобни опасности....толкова много са рисковете, а и  зависи от впечатлителността и психиката на детето.
Аз преди три години бях подложена на много силен  психологически натиск, при положение, че съм зряла жена, който също в крайна сметка се оказа, че в корена си е на сексуална почва. Тогава всичко разказах на детето си, точно за да го предупредя, че има всякакви психопати, манипулатори и никога няма яснота и сигурност с кого си имаш работа. На мен все още ми държи влага и честно казано, преживяното от мен едва ли някога ще бъде преодоляно напълно, просто се наложи да повярвам, че има зло и че то е толкова коварно, разрушаващо и страшно, колкото ума ми не може нито да осъзнае, нито да понесе.

# 359
  • София
  • Мнения: 925
Става въпрос за това, че се прокарва тезата, че педофилията е нормална сексуална ориентация, с която се раждаш. Това било същото като това да си хомосексуален.
Това е напълно вярно. Педофилите, също както хомосексуалистите, се раждат такива, педофил не се става, а се ражда такъв. Какво толкова странно има в това.


Това не е вярно. Медицинските изследвания показват, че всяка една лесбийка може да забременее от мъж, да си износи бебето и да си го кърми. По същия начин всеки гей може да стане баща, използвайки собствените си сперматозоиди. Значи не опираме до това какъв си се родил, а че в даден момент от живота си човек до такава степен се е развратил, че стандартния секс с противоположния пол вече не му е интересен и не го вълнува. Що пък да не опита с малко извращение като със собствения пол? Ама сега и това вече почва да омръзва. Друго си е с подрастващите! 🤢😡😡

Общи условия

Активация на акаунт