Параметри на средната класа в БГ

  • 116 307
  • 2 966
  •   1
Отговори
# 2 940
  • Мнения: 30 802
Всеки може да си прави своите изводи. Виждала съм достатъчно хора, за които гледането на дете е главно занимавки и веселия и изпускат много основни неща. Дори неща като автомобилни седалки. Та така...

# 2 941
  • Мнения: 21 462
Има и деца, претърпели инциденти и в къщи Плюй си в пазвата и  не говори глупости

# 2 942
  • Мнения: X
Добре де, Мамасита е ултра глупава и нагла, чак понякога изглежда, че й хлопат дъските, но е безобидна и не нарушава правилата на форума, така че не може да бъде изгонена, освен ако не се приеме, че проповядването на антиродителство не е приемливо, ако ще и да прилича на Монтесори. Разсъждавам си просто.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 22:52 от Анонимен

# 2 943
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Продължваш да се сравняваш с някакви крайности.
Явно вие сте пък в другата крайност, което също не е добре.

# 2 944
  • Мнения: X
Мамсита.се сравнява с майката от описания инцидент....
Смешна и жалка работа.
Че е жалка, жалка е. Но не е смешна, а трагична. За да си толкова нагъл, трябва да си достатъчно тъп.

# 2 945
  • Мнения: 30 802
Има и деца, претърпели инциденти и в къщи Плюй си в пазвата и  не говори глупости

Има всякакви. Има и обезопасяване. Има къщи, които са като смъртоносен капан за деца.

Интересно, Контеса, след като комуникираш с дъщеря си, как така не я насочи да борави безопасно с ножовете и да ползва правилния? Нали уж обръщаш внимание?

# 2 946
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сега па кви са тез ножове на Контесата?

# 2 947
  • Мнения: X
 
води се по желанията и интересите на детето. Така инициативата се поема от детето без да му се налага, а само се насочва.
На пръв поглед е така, но по описание е нещо съвсем друго..

Никой не е застрахован от злополуки, нещастия и здравословни проблеми. Нека не превръщаме темата в бойно поле за тези неща.

Сирен, защото е вече уж поотраснала, но освен, че има мнение за всичко е все така непохватно дете и въпеки че съм обяснявала много пъти с порастването расте и самоувереността и желанието да се отдиференцира та си пробва границите и е убедена, че знае и може.

Затова казвам, че сд малко дете е лесно. Слагаш го да спи рано,обезопасаваш му стаята и никъде не ходи,  заглавичкаш го с нова игра ако плаче, гушкаш и пееш и всичко е спокойно.

Но който разчита, че дете на 8-9-10 вече е голямо и може да се оставя на самоотглеждане с таблета ...има много да се учи.


Разговор:
'Вдигни си ножицата от пода, защото ще я настъпиш'
- Не съм я сложила аз там.

'Вдигни я тогава.'
-Паднала е сама. Защо да я вдигам сега точно? Рисувам.
След минута.

Минават 5 мин и върви назад.

-Няма значение как е паднала. Просто я вдигни за да не я настъпиш!!'

- Оф, тя сама е паднала. '- вдига я с неохота и продължава да пита защо я обвинявам, че я е съборила тя Simple Smile Няколко пъти.

След минута пада и лепилото и така. Пак е паднало само Simple Smile


Онзи ден четох в книгата за въглехидртаното коремче Simple Smile, че преди години болестта диабет и подаграта са били признак на класа.

Само средната горна и заможната класа са можели да хапват месо и местни продукти, кейкове, пасти и хлебове и имането на болестта е било свързано с класова принадлежност.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 23:10 от Анонимен

# 2 948
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Не знам каква е, но стигна под дъното с този пример. Представи си майката чете тук? Направо ми се сгади от тая....за жалост не може да я изгонят, да, въпреки че с коментари на чужди драми и подигравка с тях не знам колко е по правилата.

# 2 949
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Явно с провайдъра саплочи го обсъждали и тя не пропусна да изтъпани тук извода, до който са достигнали.

# 2 950
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Има и деца, претърпели инциденти и в къщи Плюй си в пазвата и  не говори глупости

Има всякакви. Има и обезопасяване. Има къщи, които са като смъртоносен капан за деца.

Интересно, Контеса, след като комуникираш с дъщеря си, как така не я насочи да борави безопасно с ножовете и да ползва правилния? Нали уж обръщаш внимание?

Абе, ти си пълно куку. Даже се съмнявам тия деца дали са при тебе или при първия ти мъж. Никой не би присъдил деца на пълна откачалка. Тоя втория (ако съществува) сигурно и той ще ти бие шута много скоро. Такава мърда не се трае, па ако ще и златна да е.

# 2 951
  • Мнения: 6 669
Мамасита е не само от средната, а направо от висшата калцунева класа. Провайдърът плаща да и готвят и чистят, а тя да драска по цял ден във форума. Ово е стандарт! 😉

# 2 952
  • Мнения: 30 802
Хм, 2 пъти плати да му сготвят и се хвана за главата:) оказа се, че не е толкова лесно някой да ти готви.

Аз лично бих плащала на бавачка да нищоправи като мен, ама точно същото: да е цял ден във форума, ама магически децата да са изгледани, доволни, наспати и нахранени. Ако може да го прави, кеф ти форум, кеф ти турски сериали. Ма то се иска акъл, да може да организираш деня така, че и до форум да се стигне.

Дето се вика, който може, го може.

Впрочем за децата планирам макс. по 1 дейност на ден, при това простичка. При 2 и нагоре - разсейване. Ей от това се случват ситуации "погледнах настрана за минутка". От много бързане и много задачи. Забавяш, гледаш, следиш най-вече, не си претрупана с изисквания, задачата е една - на края на деня всички да са живи и здрави. Останалото са екстри.

# 2 953
  • Мнения: 10 993
Междудругото аз също се страхувам от инциденти по почивките и доскоро ме натоварваше дори идеята в почивка. Сега е малко по-добре, но отчасти разбирам тезата на Сирената. Водя децата навсякъде където може, но често техните забавления ме изтощават. Аз също съм против всякакви почивки за деца под три години. Моите деца съм ги водила навсякъде с мен, но с ръка на сърце си признавам, че най-добре си почивам на тийм билдинг, без да съм в постоянен стрес дали някое няма да се удави или да го блъсне кола. Моите деца са много бесни и трябва постоянен надзор, доскоро и в банята не можех да вляза. Белите стават за миг. А този перманентен страх да не им се случи нещо ме изморява и от почивката се връщам разбита.

# 2 954
  • Мнения: X
Сори, Кристина, тезата на Сирената беше "Аз съм много по-добра майка от онази безотговорна идиотка, която е помъкнала детето на море, за да отмята точки в списъка и да пуска снимки във Фейса, а то взело, че паднало от балкона." Обаче мозъчните травми от ежедневното блеене пред екрана се проявяват по-късно. Като цяло, жалко, че резултатът от голямото планиране и обезопасяване е тръшкащи се деца, които превръщат живота в блато и освен да блеят в екрана друго не могат.

Общи условия

Активация на акаунт