Параметри на средната класа в БГ

  • 116 355
  • 2 966
  •   1
Отговори
# 2 925
  • Мнения: X
Ако ще се вземат под предвид само такива случки то човек първо е добре да не ходи никъде никога, да не ражда въобще деца и направо да ляга да умира, защото неприятности се случват навсякъде и на всеки.


Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 00:10 от Анонимен

# 2 926
  • Мнения: 5 134
Нищо не иронизирам, но в доста случаи си е точно така - почивките са рискови места. Раздвоено внимание, много хора, просто неподходящо подбрана среда за ходене с малко дете. Мислиш предварително, проиграваш сценарии и ако трябва - пропускаш.

Иронизираш и я подиграваш и го играеш по-добра и по-умна майка от нея. Ама щом ти носи нещо ...

# 2 927
  • Мнения: 2 617
Моля ви. Повтаряте темата за разходките от миналото лято.  Реплика по реплика.  Аман от мързелът мамаситен и милион и двете сиренини оправдания.

Както казах, който не го мързи, е свободен да бачка по 10 часа, да бяга маратони, да учи мандарински, да стане археолог или каквото там. Но не и да налага стандарт кое е мързел и да дава списъци със задължителни точки за отмятане.
Моля?! Къде видя списъци?
Или избръмчалите не са точно децата?!

Това, че ти си некадърна или неспособна не означава, че другите трябва да скачат по-ниско от теб, за да не се комплексираш още повече.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 22:17 от Tsugumi

# 2 928
  • Мнения: X
Моля ви. Повтаряте темата за разходките от миналото лято.  Реплика по реплика.  Аман от мързелът мамаситен и милион и двете сиренини оправдания.

Както казах, който не го мързи, е свободен да бачка по 10 часа, да бяга маратони, да учи мандарински, да стане археолог или каквото там. Но не и да налага стандарт кое е мързел и да дава списъци със задължителни точки за отмятане.

Подкрепям! Стандартът вече е наложен от теб, но в крайна сметка децата са твои и никой не може да те вини, че си мързелива майка. При условие че спреш да налагаш твоя мързел като най-умен. Има и умни мързеливци наистина, но случаят не е такъв.

# 2 929
  • Мнения: 30 802
Ами какво да кажеш в такъв случай? Имаш едно дете и една задача - да не се убие. Оттам нататък всичко е екстра. Ако се хвалиш, че ходиш навсякъде с детето, но си нехайна, това не е добро родителство.

Контеса, много се връзваш. Има една полезна думичка, когато детето те дърпа да правиш неща. Лесна е занаучаване, ето: "Не!". С вариации не сега, не ме занимавай с глупости и върви си в стаята:)

# 2 930
  • Мнения: 4 291


Аз съм доста дейна и енергична, но се водя по децата, а особено най-малкото е
Та така за стимулацията, аз не си стоя у дома защото съм по природа не знам каква, а защото от опит знам, че в момента това работи. Както съм писала преди, пробвала съм 99.99% от препоръките на форума и ако не правя или мразя нещо, това е от кофти опит, за момента се отлага, защото не работи.

 Това си е Монтесори в най-чист вид. Не разбирам защо заглождихте Сирената.

# 2 931
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ох, пак настана досада в темата...
Нещастни случаи има постоянно. Плюеш си в пазвата и продължаваш. Не ми се четат оправданията на The Couch Potato #1 защо не си мръдва дебелия задник по цял ден...

# 2 932
  • Мнения: X
Сирен, ах Сирен.
Моето второ име е и 'Не' и го казвам една идея по-често, но това не означава, че щото нищо от това не ми се прави на мен и няма нужда въобще да се занимавам и да я спирам постоянно. Не става.

Соу, кое е Монтесори?
Това е мързелосорри Simple Smile

Та къде ходи средната класа на море или на почивка? Минус нещастните случаи, ако може!

# 2 933
  • Мнения: X
Дори да искаш да направиш нещо добро за тях, примерно него ден са кисели и не приемат, ей така на инат.
Ето това ми е абсолютно необяснимо как е възможно да е не инцидентно, а системно състояние на дете. А като те чета, твоите са така 24/7/365.

Ти наистина ли опитваш да пробутваш инциденти като доказателства за закономерност?

# 2 934
  • Мнения: 30 802
Ами концепцията, че трябва детето да е готово и нещата да стават не на сила. Ако не стават, дейността се отлага за по-късно. Прави се това, което е интересно на детето в момента и се следи докъде му стигат акълът и силите, за да няма нужда от моята намеса, за да е в безопасност и да не се фрустрира.

Иначе са празни амбиции на мама и се създават ситуации. Някои родители изпитват гордост да карат децата да пробват неща за напреднали, но наистина има логика в това да караш бавничко, докато детето стане готово.

# 2 935
  • Мнения: X
Ако се хвалиш, че ходиш навсякъде с детето, но си нехайна, това не е добро родителство.
Ти да не се опитваш да кажеш, че майката на падналото дете се е хвалила, че ходи навсякъде с детето? Дали се усещаш колко нагло и малоумно е да използваш нещастието на хората, украсявайки го с твои измислици и лъжи, за да подкрепяш теорията си колко добра майка си? Хвърляш кал по жената, за да изпъкне в контраст с нея твоя светъл лик. Преди време питах тъпа ли си или просто си нагла. Вероятно и двете.

# 2 936
  • Мнения: X
Има и обратния вариант където на детето много му се твори, рисува, пее, ходи по места и изисква общуване и стимулация, а на онсновния гледач мама не й се занимава и му пуска таблета в стаята и готово.
Това е безплатната гледачка на съвремието и на малки и големи.

Скрит текст:
https://psychology.framar.bg/22-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8-%D0%BA% … D1%8A%D1%80%D0%B0


'. Все по-често в борбата с детския плач се използват такива средства като смартфон, таблет или компютър. Вниманието на детето е пренасочено и то престава да плаче. Това обаче вреди на детското развитие, категорични са учените.
 Докато днес техно джаджите се използват за средство със справяне с детската истерия, в бъдеще точно този подход може да се окаже причината за емоционални трудности на детето в бъдеще. Специалистите обясняват, че с този метод емоционалното развитие на детето е застрашено, тъй като то няма да знае как да контролира чувствата си. Много е важно детето да търси собствен начин за справяне с емоциите, а не да се опитва да ги крие, използвайки компютърни игри и програми, които да му отвлекат вниманието. Неумението за справянето с агресията, тъгата и други емоции с времето води до сериозни нервни сривове, а от там до развитието на психически разстройства. Електронните джаджи пречат на изразяването на емоциите Учените от калифорнийския университет изясниха, че отказът от електронните устройства развива социалните навици, Psych Central.
Ръководителят на изследването Джени Радецки отбелязва отрицателното влияние на техно джаджите, които днес се използват във всяко семейство, върху развитието на навиците на живото общуване: ”Мобилните устройства днес са навсякъде, затова и децата ги използват все по-често и във все по-ранна възраст. Но какво точно влияние оказват тези устройства върху развитието на детето, не всички знаят. Добре известно е пагубното влияние върху езиковите и социални навици на прекаленото гледане на телевизия.  Времето, което прекарват децата с мобилните устройства вече се изравнява с това, прекарано пред телевизора. Ако родителите успокояват детето, като му връчват таблет, те не позволяват на неговия вътрешен механизъм за самоконтрол да се развива.”'

Прочети още : https://www.actualno.com/sciencelogy/kak-tabletite-uvrejdat-dets … -news_454803.html
© Actualno.com


https://www.todaysparent.com/family/parenting/tablet-keep-your-c … d-lazy-parenting/

# 2 937
  • Мнения: 4 291
 
води се по желанията и интересите на детето. Така инициативата се поема от детето без да му се налага, а само се насочва.

# 2 938
  • Мнения: X
Коя си ти да се обзалагаш и да раздаваш присъди на хора, които дори не си виждала? С какво право си позволяваш да спекулираш с нещастието им, че дори да се обзалагаш? Я спри да копаеш дъното!

# 2 939
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мамсита.се сравнява с майката от описания инцидент....
Смешна и жалка работа.

Общи условия

Активация на акаунт