Редно ли е според вас?

  • 17 942
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 884
О, няма дрескод в поканата? Шегата настрана, но е безумие това. Не че има връзка с темата, но предполагам, че семейството е добре финансово. Точно подобни парвенюта съм забелязала, че убиват с претенции.

Интересно как,но позна.Не са някакви луди паралии,но си имат достатъчно пари,голям дом ,а и гръб в лицето на баби и дядовци ,лели и чичовци.

Ina_Ih
Роднините са по-зле от гостите,защото към тях претенциите са 101.Аз не съм от роднините,но сме много близки и с мен е същото и ,честно,реве ми се.
Миналата година взех на детенцето от тези,надуваемите замъци.Те имат огромен двор и не беше никакъв проблем да го сместят някъде.Детето се радва,скача ,игра.До ден днешен ми се натяква за този подарък.Защо не съм си направила труда да попитам,можело друго да взема,за какво изобщо съм му носила подарък и тн и тн.Преди 3 месеца се спука и пак се почна-"виждаш ли,не трябваше да го взимаш" .Честно,ревеше ми се.
Така е с близките,там нещата излизат извън граници.
За да купуват бабите подарък щора за 5 годишно дете.....сметнете Simple Smile


Честно,странни приятели имаш.Аз не бих имала такива хора край мен.Даже преди година отстраних едни такива с големи претенции на няма какво,с пет лева в джоба от приятелския кръг.

# 46
  • Мнения: 5 047
А гостите поканени с въпросната покана какви са- роднини или деца приятелчета от ДГ. Защото за роднини донякъде може да се приеме да дадат пари в пликче ,но за майки и деца от ДГ да носят пари в пликче ми се струва ненормално и то изнасилено от "практичната" майка.

Комшии и познати от детската.Има само баби и дядовци и един вуйчо от роднините.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Младо семейство,събират пари,обзавеждат дом...по редно ми се струва.А и съм получавала 3 покани вече,в които има текст под една или друга форма,че искат пари.Не е нещо ново.
Не е ново. Така или иначе повечето хора дават пари за подарък на сватба, гостите не падат от МАрс и всички тези аргументи са им добре известни. Плюс, че си спестяват мислене и избиране. Това не променя факта, че е супер грозно да го натъртиш в поканата.

# 48
  • Мнения: 5 047
Скрит текст:
О, няма дрескод в поканата? Шегата настрана, но е безумие това. Не че има връзка с темата, но предполагам, че семейството е добре финансово. Точно подобни парвенюта съм забелязала, че убиват с претенции.
Интересно как,но позна.Не са някакви луди паралии,но си имат достатъчно пари,голям дом ,а и гръб в лицето на баби и дядовци ,лели и чичовци.

Ina_Ih
Роднините са по-зле от гостите,защото към тях претенциите са 101.Аз не съм от роднините,но сме много близки и с мен е същото и ,честно,реве ми се.
Миналата година взех на детенцето от тези,надуваемите замъци.Те имат огромен двор и не беше никакъв проблем да го сместят някъде.Детето се радва,скача ,игра.До ден днешен ми се натяква за този подарък.Защо не съм си направила труда да попитам,можело друго да взема,за какво изобщо съм му носила подарък и тн и тн.Преди 3 месеца се спука и пак се почна-"виждаш ли,не трябваше да го взимаш" .Честно,ревеше ми се.
Така е с близките,там нещата излизат извън граници.
За да купуват бабите подарък щора за 5 годишно дете.....сметнете Simple Smile
[/spoiler]

Честно,странни приятели имаш.Аз не бих имала такива хора край мен.Даже преди година отстраних едни такива с големи претенции на няма какво,с пет лева в джоба от приятелския кръг.

Ами,все си мислех,че може би аз не съм права,защото въпросното момиче все ми повтаря-"ще видиш като имаш деца един ден"

# 49
  • София
  • Мнения: 12 653
Вервам, аз не бих пазила това приятелство.

# 50
  • Мнения: 28 868
То в днешно време за това правят сватбите.Чувала съм двойки да коментират ,че така или иначе ще избият парите за сватбата ,после ще ги използват за почивка на меден месец Simple Smile

 Sick Ужас!

Заради парите ли се правят сватби?!? Егати….аз мислех, че щото се обичат хората, то за пари..... Crossing Arms

Даваме пари в плик за сватби, то е ясно, но изрично да е написано ми е проява на много лош вкус.
И все пак предпочитам личния подарък.  Peace

Рождените дни по същия начин - смятам, че се прави за здраве на детето и да се зарадва на специален ден, отношение и подаръци..... Супер грозно е с това изискване за пари.  Thinking

Роднините са по-зле от гостите,защото към тях претенциите са 101.Аз не съм от роднините,но сме много близки и с мен е същото и ,честно,реве ми се.
Миналата година взех на детенцето от тези,надуваемите замъци.Те имат огромен двор и не беше никакъв проблем да го сместят някъде.Детето се радва,скача ,игра.До ден днешен ми се натяква за този подарък.Защо не съм си направила труда да попитам,можело друго да взема,за какво изобщо съм му носила подарък и тн и тн.Преди 3 месеца се спука и пак се почна-"виждаш ли,не трябваше да го взимаш" .Честно,ревеше ми се.
Така е с близките,там нещата излизат извън граници.
За да купуват бабите подарък щора за 5 годишно дете.....сметнете Simple Smile


Извинявай, ама аз не бих отишла на този празник. Ще си намеря някакво извинение. Не са доволни от замък, че и мрънкат....!?!?!  #Crazy  Ейде, у левооо…..

# 51
  • Мнения: 5 047
Вервам, аз не бих пазила това приятелство.

Защо?
Тя е така само с подаръците,иначе не е толкова претенциозна,даже напротив,в повечето случаи няма мнение или не знае какво иска.
Просто е на максимата-по-добре нищо,отколкото някой ненужен боклук.А пък аз съм просто по-различна,аз се радвам на жеста,на вниманието,че някой се е сетил,дори да го прибера в шкафа после.Гледам да разбирам и другата гледна точка,ама точно пък за детски подаръци....

# 52
  • Мнения: 11 747
Pina, защо пък за сватба това да е проява на лош вкус?!
Сватбата е празник на новото семейство и техните родители. Гостите идват, за да споделят този миг с тях. Най- големия подарък е уважението да отделят от времето си (не всеки го прави) и от средствата си, за да се облече прилично, да бие път - такива неща. Не е събитие за материална изгода, не е сбор на практичности. Това са последствия, ако ти влязат в работа - много добре, ако ли не - здраве да е. Подаръка се прави само като жест от страна на госта към домакина. Той не е първопричина за събитието, самоцел, около която да се върти всичко, с което да се започва и завършва.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Просто е на максимата-по-добре нищо,отколкото някой ненужен боклук.
Ми тогава защо на поканите не пише "моля, не мислете за подаръци, присъствието ви е най-големият подарък" или нещо от сорта, ами иска парички???

# 54
  • Мнения: 11 747
Просто е на максимата-по-добре нищо,отколкото някой ненужен боклук.

Тогава защо не напише в поканата - "Подаръка не го мислете, а просто не носете"

# 55
  • Мнения: 5 047
Просто е на максимата-по-добре нищо,отколкото някой ненужен боклук.
Ми тогава защо на поканите не пише "моля, не мислете за подаръци, присъствието ви е най-големият подарък" или нещо от сорта, ами иска парички???

Защото знае,че никой няма да дойде с празни ръце на детско парти.
Тя вечно повтаря-НЕ НОСЕТЕ НИЩО,НЕ НОСЕТЕ НИЩО.
Добре де,КАК да идеш на детски РД с празни ръце???

# 56
  • Мнения: 28 868
Има два варианта - просто не ходи или купи, каквото решиш и го подари.

….и трети - според изискването.

Направи го, както го чувстваш.

# 57
  • Мнения: 5 047
Има два варианта - просто не ходи или купи, каквото решиш и го подари.

….и трети - според изискването.

Направи го, както го чувстваш.

Няма да му дам пари в плик,абсурд!
Аз ще си му взема колело ,надявам се после да не стане като с надуваемия замък...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Добре де,КАК да идеш на детски РД с празни ръце???
Ми горе-долу както се ходи с пари в плик. И двете детето няма да ги оцени.

# 59
  • Мнения: 5 047
Добре де,КАК да идеш на детски РД с празни ръце???
Ми горе-долу както се ходи с пари в плик. И двете детето няма да ги оцени.

Хубаво,а за сестричката му какво да взема? Grinning Тя е на годинка и няколко месеца.Освен 2 плика надписани с имена Grinning  Че то даже и едната баба има РД на тази дата .3 плика и всичко е точно.Ох,хич не ми е смешно обаче.

Общи условия

Активация на акаунт