Истанбул [тема 45]

  • 65 419
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 683
Днес четох, че в TAVEX обменяли само с предварителна заявка и с капаро. Не съм проверявала лично.

# 256
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Супермаркетът във Via Port Venecia е Карфур, също.

Всички започнаха да търсят и купуват лири, и навсякъде са кът. По-скоро си мисля, че ги крият, поне докато се постабилизират нещата.

# 257
  • Мнения: 82
Докато в Истанбул няма отстъпки, само Фчето (доколкото помня) е ползвала студентско намаление за Долмабахче, но вече го няма.
Има, има. Дворецът и харемът са 5TL за студенти. За информация на тези, които биха могли да се възползват. А за по-евтини цени за вход аз не се сещам... Освен в България, но в нашия "дворец" в София например е по-добре да не влизаш.

# 258
  • Мнения: 4 529
Докато в Истанбул няма отстъпки, само Фчето (доколкото помня) е ползвала студентско намаление за Долмабахче, но вече го няма.
Има, има. Дворецът и харемът са 5TL за студенти. За информация на тези, които биха могли да се възползват. А за по-евтини цени за вход аз не се сещам... Освен в България, но в нашия "дворец" в София например е по-добре да не влизаш.

Би трябвало да се ползва намаление за студенти, ако се представи ISIC карта.

# 259
  • София
  • Мнения: 13 153
Докато в Истанбул няма отстъпки, само Фчето (доколкото помня) е ползвала студентско намаление за Долмабахче, но вече го няма.
Има, има. Дворецът и харемът са 5TL за студенти. За информация на тези, които биха могли да се възползват. А за по-евтини цени за вход аз не се сещам... Освен в България, но в нашия "дворец" в София например е по-добре да не влизаш.
Би трябвало да се ползва намаление за студенти, ако се представи ISIC карта.

Да, но учениците в гимназиален курс са "възрастни". Когато платихме за всички музеи, дъщерите ми бяха точно в тази категория. Тези карти са за студенти, а се правят на ударени за порасналите деца, които видимо са ученици. Единствено в Кападокия ни дадоха ученически билети.

# 260
  • Мнения: 630
iveto_y   отвън ли е ремонта на Султан Ахмет?Оф,много жалко ако е така,тия дни ще ходим и много исках да я видя.

# 261
  • София
  • Мнения: 233
И от вън, но най- вече вътре е ремонта. Бях страшно разочарована от посещението си там, но пък Сюлеймание...... уникално място и архитектура.

# 262
  • Мнения: 82
Докато в Истанбул няма отстъпки, само Фчето (доколкото помня) е ползвала студентско намаление за Долмабахче, но вече го няма.
Има, има. Дворецът и харемът са 5TL за студенти. За информация на тези, които биха могли да се възползват. А за по-евтини цени за вход аз не се сещам... Освен в България, но в нашия "дворец" в София например е по-добре да не влизаш.
Би трябвало да се ползва намаление за студенти, ако се представи ISIC карта.

Да, но учениците в гимназиален курс са "възрастни". Когато платихме за всички музеи, дъщерите ми бяха точно в тази категория. Тези карти са за студенти, а се правят на ударени за порасналите деца, които видимо са ученици. Единствено в Кападокия ни дадоха ученически билети.
ISIC карти се издават и на ученици, навършили 12 години. Просто проблемът при нас е че има само бележници/студентски книжки, няма карти от съответното учебно заведение и са само на български език. Въпреки всичко преди   известно време са ме пускали в музеи в различни държави със студентската книжка, която е само на български, но се сърдят, че не могат да разберат какво пише.

# 263
  • Мнения: 4 529

ISIC карти се издават и на ученици, навършили 12 години. Просто проблемът при нас е че има само бележници/студентски книжки, няма карти от съответното учебно заведение и са само на български език. Въпреки всичко преди   известно време са ме пускали в музеи в различни държави със студентската книжка, която е само на български, но се сърдят, че не могат да разберат какво пише.

ISIC картата е международен идентификационен документ и , съответно, имената и учебното заведение са изписани на латиница.

# 264
  • Мнения: 7 876
Добро утро!

Това известно ли ни е?

# 265
  • София
  • Мнения: 246
Здравейте отново,ние ще пътуваме в края на месеца с Каръджъ турс. Днес ще ходим да подписване и да заявим допълнителните екскурзии. Моля за препоръка кои да изберем. Четох,че цистерните са в ремонт и не си заслужава,нещо друго ?
За първи път ще ходим. Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 10:08 от Miss_Butterfly

# 266
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Докато в Истанбул няма отстъпки, само Фчето (доколкото помня) е ползвала студентско намаление за Долмабахче, но вече го няма.
Има, има. Дворецът и харемът са 5TL за студенти. За информация на тези, които биха могли да се възползват. А за по-евтини цени за вход аз не се сещам... Освен в България, но в нашия "дворец" в София например е по-добре да не влизаш.

Би трябвало да се ползва намаление за студенти, ако се представи ISIC карта.

На сайта на ISIC има списък къде важат картите в момента, защото споразуменията са годишни и се преподписват. В момента важи за Пера -50%, Кючюксу за 2 лири и Ихламур за 1,5 лири. Това.
На братовчедка ми тогава й бяха казали, че имат намаление само за турски студенти. И това месеци, след като Фчето ползва намалението и ни светна за него.
Мижете да проверявате актуалните списъци тук:
https://www.isic.org/discounts/

# 267
  • Мнения: 82

ISIC карти се издават и на ученици, навършили 12 години. Просто проблемът при нас е че има само бележници/студентски книжки, няма карти от съответното учебно заведение и са само на български език. Въпреки всичко преди   известно време са ме пускали в музеи в различни държави със студентската книжка, която е само на български, но се сърдят, че не могат да разберат какво пише.

ISIC картата е международен идентификационен документ и , съответно, имената и учебното заведение са изписани на латиница.
И аз това казвам. Ако имаше карти на поне 2 езика към бележниците/студетските книжки, както е в други държави, никой няма да иска специално ISIC карта и да ви направи проблем.

# 268
  • София
  • Мнения: 13 153
Добро утро!

Това известно ли ни е?



Мисля, че съм го виждала около пристанището на Юскюдар.

Да, намерих една доста лоша снимка. От Юскюдар е.

# 269
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Здравейте отново,ние ще пътуваме в края на месеца с Каръджъ турс. Днес ще ходим да подписване и да заявим допълнителните екскурзии. Моля за препоръка кои да изберем. Четох,че цистерните са в ремонт и не си заслужава,нещо друго ?
За първи път ще ходим. Simple Smile

Нямам представа какви са допълнителните екскурзии,които ви предлагат,но като за първо ходене е хубаво да се посетят(но не и задължително(аз не съм ходила в нито един дворец)) основните забележителности(Св,София,Синята джамия,дворците Топ Капъ и Долмабахче,църквата Св.Стефан)Всичко това може и сами да видите,но трябва време да четете и да се запознавате с местата,които искате да посетите и как да стигнете до там,защото самоорганизирано посещение на даден обект  излиза доста по-евтино.Освен цистерните ,писаха,че и Султан Ахмед е в ремонт и май и харема на Топ Капъ...Аз съм ходила на нощна разходка с ТА,беше интересно,но на други организирани не съм ходила,защото четях темата и бях запозната с доста места и как да стигна до там...Ако има организирано ходене до Св.Стефан може да се включите и да видите обновената църква.Прочетете първата страница на темата има доста упътване как се стига до дадено място,имате време да се запознаете горе долу и да не давате луди пари за организирани посещения... Както по горе писах ,аз не съм ходила в нито един дворец и не съм влизала и в Св.София,а съм ходила 7-8 пъти...просто не ме влече нещо да вися по опашки и да влизам да разглеждам,предпочитам въздух,разходки край морето .Всичко е индивидуално ,разбира се и е въпрос на лични предпочитания..Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт