Истанбул [тема 45]

  • 65 530
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 190
Връщам ви малко към моята шопинг тема Simple Smile
Оказа се, че в Одрин няма да имам време за пазар, а само за кратка разходка.
Та, в Истанбул откъде купувате баклава?
Да е хубава, пробвана лично и по възможност да не е на туристически цени?

https://www.karakoygulluoglu.com/
http://www.hafizmustafa.com/

# 556
  • Мнения: 9
Здравейте! През последните няколко дни се опитах да прочета максимален брой постове от 45-тте теми и вече е страшна каша в русата ми главица Joy Първото ми ходене в Истанбул беше през 2014г. и от тогава все не намирам прословутите 3 дни ,за да се върна Disappointed Cry Ноооо...на 27.09. потеглям със още 3 мацки Hug Heart Eyes Подарък за юбилея на зълва ми (посещавала  Любимият град вече 4 или 5 пъти) като "условието" и  беше и аз да отида.Можете да си представите колко много се дърпах преди да кажа "ок" (цели 5 сек.) Joy Joy По-късно и малката племеница(също лудо влюбена в Истанбул) и нейна приятелка решиха да се присъединят към  нас.И такааа... тръгваме 4 мацки със Запрянов.Все още не знаем къде ще ни настанят ,но сме решили да не се възползваме от организираните посещения и да си се разхождаме сами.През 2014г пак бяхме заедно ,но и голямата дърщеря на зълва ми беше .С нея се изгубихме по пътя за Долма Бахче (благодарение на един пиян екскурзовод и недобросъвестната собственичка на агенцията,с която пътувахме тогавя) и смело мога да твърдя ,че неволята ни научи как да се оправим в Истанбул Angry Grinning
Та ... имам едно -две въпросчета Blush
1: Истанбулкарт за кои превози може да ползваме и колко според вас да заредим за 4 човека,при условие,че на втория ден ще отидем на големия принцов остров и ще се върнем коло 17 часа ,т.е няма да асаме кой знае колко (само първия ден Joy ) ?
2: Къде можем да намерим хубави бебешки продукти,кожени елеци с дълъг косъм и качествени комплекти чаршафи Blush ?
3: Много искам да опитам "локма" Blush бихте ли ми препоръчали къде да намеря ?
Мисля да не досаждам с повече въпроси -ще се опитам да намеря отговорите из темите Innocent
Не на последно място-добре ,че Ви има Heart Eyes Heart от няколко дни все едно съм отново в атмосферата на този прекрасен и уникален град.Продължавам да чета и следя Hug Heart Eyes

# 557
  • Карлово
  • Мнения: 4 680
Люба на въпросите няма да отговоря, ще оставя на по-компетентните, но искам да ти кажа, че септември времето е динамично. Били сме в чудесно време първите 2 дни от престоя и страшен дъжд и вятър последния ден. За него бяхме планували островите. Отказахме се. Така че нека имате и резервен вариант за 2-я ден.

# 558
  • Мнения: 316
Сергия с локма има на Еминьоню, близо до клатещите лодки, иначе и в сладкарничките има

# 559
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Люба, Истанбулкарт може да се ползва за всички видове транспорт, без туровете по Босфора и...мисля Тюрьол, някой спомена скоро, а те пътуват до островите. А колко да заредите...аз обикновено като правя програмата знам къде ще се ползва транспорт и пресмятам условно колко ще излезе, около толкова и зареждам. Обикновено ми остава. Може би е по-добре да ползвате 2 карти, парите за картата се избиват лесно, а пък най-изгодно е всеки с карта.

Детски продукти като дрехи или? За чаршафи хвалят много Тач, нямам идея, аз си купувам от Икеа. За елеците не зная, дори не съм виждала как изглежда такъв елек.

В Истанбул били монтирани автомати за рециклиране на пластмасови бутилки, които зареждат Истанбулкарт. Не знам колко дават на бутилка, но е сладко и полезно.

# 560
  • Мнения: 9
Люба на въпросите няма да отговоря, ще оставя на по-компетентните, но искам да ти кажа, че септември времето е динамично. Били сме в чудесно време първите 2 дни от престоя и страшен дъжд и вятър последния ден. За него бяхме планували островите. Отказахме се. Така че нека имате и резервен вариант за 2-я ден.

Отказахме се от островите  Cry Ще го оставим за някое следващо пътуване. Има още много ,което не сме видяли от самия Истанбул и на този етап, наистина не е нужно да губим(по мои сметки) близо 7 ценни часа , през които можем да посетим поне 2 -3 основни дестинации.А и за фактора "лошо време" ... по-скоро бих умряла ,отколкото да се кача на корабче в развълнувано море Scream

Сергия с локма има на Еминьоню, близо до клатещите лодки, иначе и в сладкарничките има

Ох че хубавоооо Joy Heart Eyes Ще си начеша сладокусието ,пък после ще се "плаща" във фитнеса Grin Благодаря за инфото Hug

Люба, Истанбулкарт може да се ползва за всички видове транспорт, без туровете по Босфора и...мисля Тюрьол, някой спомена скоро, а те пътуват до островите. А колко да заредите...аз обикновено като правя програмата знам къде ще се ползва транспорт и пресмятам условно колко ще излезе, около толкова и зареждам. Обикновено ми остава. Може би е по-добре да ползвате 2 карти, парите за картата се избиват лесно, а пък най-изгодно е всеки с карта.

Детски продукти като дрехи или? За чаршафи хвалят много Тач, нямам идея, аз си купувам от Икеа. За елеците не зная, дори не съм виждала как изглежда такъв елек.

В Истанбул били монтирани автомати за рециклиране на пластмасови бутилки, които зареждат Истанбулкарт. Не знам колко дават на бутилка, но е сладко и полезно.

Благодаря ти Hug С племеницата ще седнем тези дни да съставим програма и ще преценим тогава колко да заредим. Какво имаш предвид ,че най-изгодно е всеки с карта ?
За ТАЧ съм чувала,но май няма да ни заведат до фабриката,защото в 3-ти ден на офертата пише "посещение на фабрика за качествени кожени облекла и мол(най-вероятно Олимпия). Караджъ са направили този бонус към една от екскурзиите си през август,но за Запрянов не знам дали биха го направили. Но -както и да е !На мен ще ми е достатъчно ,че ще се върна в един изключителен град ,който ми открадна сърцето още при първата ни "среща" през 2014г. Heart Heart Eyes

# 561
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Запрянов водят в един магазин за кожени изделия някъде покрай морето, а после в Мол ъф Истанбул.

Принципа на Истанбулкарт е колкото по-често използваш транспорт, толкова е по по-евтино. Но за да се активира намалението, между ползванията на картата трябва да имаш минали минимум 10 мин, та до 2 часа. И когато използваш картата за себе си, то следи използваното реално и дава отстъпките като започва от 2,90л и достига до 0,90л. Ако сте повече хора с една карта дава отстъпка само на първия чекиран, останалите са на нормална цена защото се чекират веднага.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 15:35 от Шебек

# 562
  • Мнения: 316
Мол Истанбул е хубав, но във фабриката за кожени изделия е мнооого скъпо. Никой от автобуса, с който пътувах не си купи нищо. Иначе разнообразието е голямо. Само губене на време.

# 563
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 729
Подкрепям. Пълна загуба на време. Якетата на мен ми се сториха от тънка кожа и не успяха да ме впечатлят. Цените започваха от около 150-200 лв. Портмонета си купи жена от нашите, 2 за 70 или 80 лв, не помня с точност. Имат сребърна бижитерия, от която ме е яд че не си взех един пръстен с кралскосин камък. Парфюми продават също, но аз не бих взела от там, предвид факта че са тестери и всички на една и съща цена. А и продавачката беше ужасна и дишаше във врата. Чанти имаше от изкуствена кожа евтини, по 20 долара. За естествената не обърнах внимание.



Мен ме изгубиха с това, че решиха да компенсират Мол Истанбул с Марги в Одрин и думите на екскурзоводката, че там имало повече магазини отколкото в Ераста.... ме довършиха.

# 564
  • София, Хаджи Димитър
  • Мнения: 130
За мен  и магазините в Одрин са загуба на време..........Тази година за първи път имах "щастието" да отида до борсата в Одрин. Мъкнеха памперси, зехтин ,омекотител, прах.........Не ми се вярваше,че заради това тръгнахме в 8,30 от Истанбул, но хора всякакви.

# 565
  • Мнения: 539
Не ми се вярваше,че заради това тръгнахме в 8,30 от Истанбул, но хора всякакви.

Все по-често ТА тръгват от Истанбул по-рано. Дори Караджъ турс,която тръгваше към 16часа от Истанбул и в неделя можеше да се види още от ГРАДА пролетта тръгна към 11.30 часа.

# 566
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
 Ние имахме скандал в рейса, защото никой не искаше да се спира на борсите, само една която реши да се прави на интересна се фръцна, че щом го имало по програма трябвало да се изпълни и я чакахме 30 мин да довлече едно шише Персил. Съответно в центъра имахме много малко време, но поне успяхме да видим част от централната улица. Предишните 2 пъти нямахме тази възможност.

# 567
  • Sofia
  • Мнения: 1 447
Neli1978 благодаря за линковете! 

Така като ви чета, хич няма да съм доволна от последния ден, ако тръгнем рано от Истанбул, за да губим време по борси, но какво да се прави...
Вече си посипвам главата с пепел, че тръгвам "организирано" с ТА, но такива бяха обстоятелствата този път.
Нищо, ще гледам да не се ядосвам и да си направя кефа в двата дни свободно време.
Как мислите да купувам ли лири сега? Чета и по други теми, че трудно се намират. Или да изчакам?! Пътувам началото на октомври и се чудя...
Някой друг с идеи за баклавата? Предпочитам да избегна големите и лъскави сладкарници. Миналата година купих страхотна от едно малко магазинче в Саръйер. Беше на цена 2 пъти по-ниска, а беше прясна и разкошна. Обаче не знам дали ще ходя дотам, а в по-централните части не се сещам за подобен магазин.
Тази в супермаркетите дали е хубава?

# 568
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 452
AIR, има шатъли не само от Таксим. Преди имаше коментар и за Султанахмед, накрая на площада, отминаваш колони и обелиск, та на уличката пред университета
 
Ето ги всички
http://isfanbul.com/en/temapark-servis

Препоръчвам още музея на Рахми Коч и тур по Босфора, мисля че са достатъчно атракциите за едно дете.

Благодаря много, Шебече!

Разгледах сайта! Видях и откъде има тръгване..Ама как точно да намеря шатълите къде са? Имат ли си някакви отличителни белези?Relaxed Първият път като отворих сайта и цените ми показа билет от порядъка на 80 лири, сега са по 175 л. или за двамата 350 лири ми дава? Явно е имало някакво намаление. И друго - доколкото разбрах билетите ги давали още на автобуса до там (прочетох от единствената инфо за Виаленд на първа страничка)..Може ли примерно да се хване автобус от Султанахмт за отиване, а да се върнеш с автобус до Таксим?
Въобще, наистина ще помоля всякаква полезна информация от ходили там...Вода, храна, може ли да се вкарва?

Музеят на Рахми Коч - как се стига до него? Колко време се пътува? Колко му е входа?

Първият ден смятам изцяло във Виаленд да го прекараме (евентуално да хванем от Султанахмет автобус, та да види Хиподрума. И според това вече в колко часа ще излезем от там, на място ще решавам..Иска ми се да види детето и Кулата Галата и да минем по моста Галата.
Втори ден - за да имаме плаване с корабче, смятам да го заведа до Кадъкьой (ходим на почивка в Анталия с автобус и той е виждал и минавал по мостовете над Босфора, и денем и нощем, затова не мисля пълна обиколка с корабче по Босфора, смятам, че ще му е скучно 1,45 ч.) и оттам да се върнем с Мармарай и евентуално да отидем до Сапфир привечер. Това в случай, че не избера Рахми Коч, който ми препоръчвате.
Трети ден  имаме спиране в мол Форум и ще го вкарам в Аквариума.
Мисля, че това е достатъчно за едно момче на 12 г. Smiley

Моля, наистина, за повече информация за Виаленд и Рахми Коч! Явно те ще са основна атракция, а всичко останало ще се движи според това колко време ще ни остане след тях (ако избера Рахми Коч, а не предпочета харесваната от мен Мода Smile)

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 20:11 от AIR

# 569
  • Мнения: 9
Запрянов водят в един магазин за кожени изделия някъде покрай морето, а после в Мол ъф Истанбул.

Принципа на Истанбулкарт е колкото по-често използваш транспорт, толкова е по по-евтино. Но за да се активира намалението, между ползванията на картата трябва да имаш минали минимум 10 мин, та до 2 часа. И когато използваш картата за себе си, то следи използваното реално и дава отстъпките като започва от 2,90л и достига до 0,90л. Ако сте повече хора с една карта дава отстъпка само на първия чекиран, останалите са на нормална цена защото се чекират веднага.

Благодаря за инфото Hug За 6 лири няма какво да го мислим -взимаме си по една карта и газ! И без това се отказахме от принцовия отров и ще грабим максимално откъм посещения и разглеждане на това ,което още не сме видяли Blush

Общи условия

Активация на акаунт