Забременели след ин витро - Тема 44

  • 83 703
  • 747
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 327
Всеки път като се притеснявам така майка ми все казва. Момиче 8 месеца работих нон стоп ,че и нощни смени карах на поточна лента ,прескачах огради за да стигна по-пряко на работа ,картофи вадих и копаех на село при баба ти !!!! Дръж се малко по -сериозно .

# 121
  • Мнения: 1 694
То си е така, ама ние нали сме по трудния начин, та затова. Баба ми едно време през деня ожънала един декар жито със сърпа, а вечерта отишла и родила.

# 122
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Нищо му няма на бебето. Ние правихме ремонт докато бях бременна със сина ми - разбихме стена, къртихме, пробивахме, сменяхме дограма.
Освен всичко друго някъде към 7ми месец си ударих жестоко корема в ръба на облегалката на стол в трапезарията, имах синина на корема (станах да пия вода през нощта и реших да не светвам лампата, за да не се разсъня много). На другия ден ходих на преглед и ме успокоиха, че бебето е много добре защитено в утробата - кожа, мускули, води.

# 123
  • Мнения: 1 694
Пънче, успокои ме!

# 124
  • Мнения: 1 142
А аз в 6-ти месец бях на концерт и то не на тихичка спокойна музика. Grinning
Но преди това питах док дали е проблем и той каза, че няма проблем, само да не стоя твърде близо до колоните.

# 125
  • Мнения: 218
Здравейте момичета. Някоя от вас може ли да ме успокои - понякога на салфетката имам кринон оцветен в сиво/ черно. Нормално ли е?

# 126
  • Мнения: 1 142
Здравейте момичета. Някоя от вас може ли да ме успокои - понякога на салфетката имам кринон оцветен в сиво/ черно. Нормално ли е?

Нормално е, да. Не се притеснявай.

# 127
  • Мнения: 1 694
В 26 г.с съм. От вчера имам лека тежест, дискомфорт, не мога да кажа, че имам силни болки ниско долу в ляво. До сега не ми се беше случвало, обадих се на АГ-то ми, каза да пия магнезий и но шпа, и че това не било опасно. Ако не е опасно защо да ги приемам тези лекарства не разбирам. Каза два-три дни да съм на тази терапия и ако не се повлиява да се чуем пак. Не мисля, че е добра идея да взимам каквито и да е лекарства, ако наистина няма проблем, пък и нямам някакви силни нетърпими болки. Каза ми, че е възможно да е от разпъване на матката, можело и да се контракции. Някой с нещо подобно?

# 128
  • София
  • Мнения: 9 111
Магнезий и но-шпа са най-изписваните лекарства по време на бременност. Няма какво да те притеснява.

# 129
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Точно пък от магнезий и но-шпа да се притесняваш...?
Около 26гс започват осезаемите Бракстън-Хикс контракции. Ако дискомфорта е от тях, ще се повлияе от хапчетата, ако не - си за преглед. Затова ти е казала така по телефона.
Всеки сам си решава в крайна сметка.

# 130
  • Мнения: 4 087
Момичета, кога и как уведомихте Фонда за положителният резултат. Когато е отрицателен ясно, ама при положителен?

# 131
  • Мнения: 1 694
Не са ми силни болките и не ме притесняват, затова се чудя въобще да ги пия ли. Това ми беше чуденето, ако тези контракции не са опасни, ако изобщо са контракции, защото коремът ми е мек, пък при мен и не са болезнени. Ако няма проблем ще си ги изтрая какво толкова има, аз съм против всичко без което може и да мине.

# 132
  • София
  • Мнения: 10 642
А защо тогава се обяди на доктора?

# 133
  • Мнения: 1 694
За да не би да е нещо по-сериозно и да се реагиара на време ако е, но ако няма проблем и това е нещо нормално, не мисля да пия хапчета.

# 134
  • София
  • Мнения: 10 642
Извинявай, ама доктора ти назначава хапчета и ти дава наставления по твоите оплаквания, ти обаче мрънкаш и питаш във форума... На дали някой от форума може да ти каже пий или не лекарствата. Дори доктора по телефона не може да ти каже какво точно ти е.
Ако доктора ти беше казал “Нищо ти няма, живей си живота” щеше да мрънкаш тук, че не те е взел на сериозно...

Общи условия

Активация на акаунт