Предложение ? Кога ?

  • 17 164
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 622
Мхм, и аз така. Особено когато единият иска, а другият се дърпа, аз го приемам като червена лампичка и отказ да се поеме отговорност. Но това съм си аз и никого няма да се опитвам да убеждавам в правотата си.

# 211
  • Мнения: 25 918
Защо не оставите хората да си живеят кой както иска...без брак било несериозно, пък със брак защото много сериозно...а това, че брака уреждал финансовите отношения ме хвърли в тъча.

# 212
  • Мнения: 5 508
Аз пък точно заради финансовата и имотна част не искам брак. Отделно и защото не вярвам на 'Ще остареем заедно и като пенсионери ще си стоим на пейката пред блока, хванати за ръце'.
Единственият начин да склоня да сключа брак е ако в предбрачните договори се позволят всякакви клаузи.

# 213
  • Мнения: 18 916
Аз пък точно заради финансовата и имотна част не искам брак. Отделно и защото не вярвам на 'Ще остареем заедно и като пенсионери ще си стоим на пейката пред блока, хванати за ръце'.
Единственият начин да склоня да сключа брак е ако в предбрачните договори се позволят всякакви клаузи.

Между другото такива рационални аргументи са ми много по-разбираеми, отколкото "подписът убива любовта", "държавата няма място между нас двамата" и подобни, които съм чувала и чела през годините.

# 214
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 908
Защо не оставите хората да си живеят кой както иска...без брак било несериозно, пък със брак защото много сериозно...а това, че брака уреждал финансовите отношения ме хвърли в тъча.

А и трябва бракът да е точно СИО, щото разни разделности и брачни договори значели, че не се обичате и не било сериозно.  Grinning Grinning

# 215
  • София
  • Мнения: 24 839

А и трябва бракът да е точно СИО, щото разни разделности и брачни договори значели, че не се обичате и не било сериозно.  Grinning Grinning

За мен, нищо смешно няма- или градиш с някого нещо, или си съжителстваш с консумация, цепейки стотинката при общите разходи, че да си направиш собствено имотче и да си заделиш парички за черни дни.
Особено жените, поддържащи раждането без брак, че и разделност на имуществата в брака, са ми доста недалновидни, но кой каквото си направи и Господ не може. Mr. Green

# 216
  • Мнения: 2 622
Нека да си живеят, кой ги спира. Само да са на една вълна и двамата, щото ще продължаваме да нищим безброй теми като тази.

# 217
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 908

А и трябва бракът да е точно СИО, щото разни разделности и брачни договори значели, че не се обичате и не било сериозно.  Grinning Grinning

За мен, нищо смешно няма- или градиш с някого нещо, или си съжителстваш с консумация, цепейки стотинката при общите разходи, че да си направиш собствено имотче и да си заделиш парички за черни дни.

Всеки сам избира начина, по който да "гради" нещото с човека до себе си.  Peace

# 218
  • Мнения: 30 802
То ако градиш с някого нещо, хубаво. Лошото става, ако всичко е общо, ама единият изтрещи и почне да прави болезнени финансови грешки с общите пари.

# 219
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 908
То ако градиш с някого нещо, хубаво. Лошото става, ако всичко е общо, ама единият изтрещи и почне да прави болезнени финансови грешки с общите пари.

За туй не харесвам СИО-то в оригиналния му вид.  Peace

# 220
  • Мнения: 2 622
СИО-то винаги може да се префасонира в режим на разделност с един прост брачен договор, изповядан пред нотариус.

# 221
  • Мнения: 30 802
СИО-то винаги може да се префасонира в режим на разделност с един прост брачен договор, изповядан пред нотариус.

Ама си представи какво ще е мусене и как ще накараш нежелаещ партньор да подпише договор.

# 222
  • София
  • Мнения: 24 839
СИО-то винаги може да се префасонира в режим на разделност с един прост брачен договор, изповядан пред нотариус.

Ама си представи какво ще е мусене и как ще накараш нежелаещ партньор да подпише договор.

Ще е мусене, ако ти предложат на теб да сте в разделеност, щото както си се засилила да допринасяш......... Mr. Green

А, сериозно- точно затова трябва да се ражда в брак- заедно да се взимат решенията и приносът да не се измерва с вкараните в картата пари.
Отговорност си е, откъдето и да го погледнеш, та затова много народ тича по тъча.

# 223
  • Мнения: 456
Ще си дам задника само с предбрачен договор и никакви компромиси, освен ако кандидатката не е много богата.

# 224
  • Мнения: 3 547
Ще си дам задника само с предбрачен договор и никакви компромиси, освен ако кандидатката не е много богата.

То щото ако тя е богата пък, ще си даде своя без предбрачен.

Общи условия

Активация на акаунт