Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 750
  • 731
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 92
Проблема е, че в спешното  ЕЕГ е 10 минути и няма нищо да засече точно тогава, само ще се изнервим........ние трябва да правим 24 часово с неговите пристъпи. Бил е на Депакин преди.
А откога не приема лекарства? И колко дълго е било лечението преди това?

# 301
  • Мнения: 9 866
Оле ужас, няма ли оттърване от това чудо ...

# 302
  • Мнения: 183
Проблема е, че в спешното  ЕЕГ е 10 минути и няма нищо да засече точно тогава, само ще се изнервим........ние трябва да правим 24 часово с неговите пристъпи. Бил е на Депакин преди.
Мисля, че на ЕЕГ-то се вижда и състояние след пристъп. Дезориентацията, болките в главата, гаденето и другите симптоми се получават също по време на пристъп или след него и означават, че лекарството трябва да се смени или да се увеличи дозата. Настоявайте да му направят каквото смятате за нужно.

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 20:39 от katta

# 303
  • Мнения: 607
Не приема лекарства от 3 години, лечението беше преди това 4 години. Вече в едно съм сигурна, епилепсията се отразавя много на поведението, характера ...... той беше като котенце тих, ако му е студено свива рамене , сега е все едно има бяс, ужас.

# 304
  • Мнения: 183
Гадна болест. След увеличаването на дозата и аз забелязвам промени. Раздразнителност, концентрация нулева. Все трябва да избираме по-малкото зло😡

# 305
  • Мнения: 2 310
А аз реших да намаля малко дозата, на своя глава. Омръзна ми да е вечно болна.  Отделно че вероятно пречи на развитието й. Уж и двете неща нямали нищо общо с лекаството, но аз нещо не вярвам. Също както не вярвам, че въпреки че 2 години уж няма пристъпи и може би е в ремисия, може да я ваксинирам.

# 306
  • Мнения: 9 866
1. Ако 2 години няма гърчове се пристъпва към спиране на лекарствата
2. За ваксините аз няма никога да слагам на моите, който квото да си мисли.
Две мои приятелки след ваксина им се възобновиха астмите, и то с множество усложнения. А за епилепсия какво да кажа? Та, аз няма да рискувам

# 307
  • Мнения: 2 310
1. Ако 2 години няма гърчове се пристъпва към спиране на лекарствата
Нашата каза след 3 и половина че ще го спираме. Още 1 и половина остава, ако не го спра сама.

# 308
  • Мнения: 607
При моето дете лекарствата - Депакин  му помагаха да не бъде хиперактивен, като спряхме с тях и забрави много думи , не можеше да изговаря  добре и се отказа да говори, те може и да помагат, някъде четох някаква майка писа, че като започнали лечението и детето се развило.  Сега се моля по- бързо да му връщат лекарствата. Омагьосан кръг е това.....

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Не приема лекарства от 3 години, лечението беше преди това 4 години. Вече в едно съм сигурна, епилепсията се отразавя много на поведението, характера ...... той беше като котенце тих, ако му е студено свива рамене , сега е все едно има бяс, ужас.
И моя е като бесен на моменти (в повечето време)... Направо не издържам на моменти. Отделно има трудности да разбере принципа на четенето, все едно има дислексия, а преди нямаше такива проблеми Sad
Много гадна работа - избираш или пристъпи или другото...

# 310
  • Мнения: 92
Извинявам се предварително,че не е по темата.
Моля някой да ми даде контакти на адвокат,който се занимава с дела свързани с лекарски грешки или линк към такава тема във форума.
Благодаря!

# 311
  • Мнения: 773
Здравейте ,момичета вчера излязоха резултатите на синчето и  виждам ,че АЛАТ е на границата 41 е неговият  при същата граница, АСАТ е 32 при граница 40. Опитах се да се свържа с лекуващата но не успях а малко ме притесняват стойностите на АЛАТ. Според вас дали има за какво да се шашкам.

# 312
  • Мнения: 2 310
Здравейте ,момичета вчера излязоха резултатите на синчето и  виждам ,че АЛАТ е на границата 41 е неговият  при същата граница, АСАТ е 32 при граница 40. Опитах се да се свържа с лекуващата но не успях а малко ме притесняват стойностите на АЛАТ. Според вас дали има за какво да се шашкам.
Скоро да е пил парацетамол, или друго подобно? На дъщеря ми бяха завишени точно след прием на парацетамол.

# 313
  • Мнения: 773
Не е пил други лекарства.

# 314
  • София
  • Мнения: 307
Не е пил други лекарства.

Според мен не бива да се притеснявате. Завишението ви е съвсем леко. Може да пиете за 2-3 месеца карзил.

Общи условия

Активация на акаунт