Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 828
  • 731
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 14 079
Бебок, първо провери нивото на валпроат. Ако е близо до долната граница или под нея, значи лекарството трябва да се увеличи. Но ако е в норма, вероятно не помага за заболяването. Не вдигай на своя глава, не е безопасно.
Весело посрещане на Новата година, момичета и много здраве през нея!

# 466
  • Мнения: 2 313
Ето как изглежда състоянието описано. Днес е по-зле, доста често ги прави.

# 467
  • Мнения: 183
 На всички дечица и родители в темата - честита нова година! Много здраве за малчовците и да забравим за всякакви болести по-скоро!
rumka833, благодаря за подробното описание! Откога са тези пристъпи?Взимаш ли някакви лекарства?

# 468
  • Мнения: 9 873
От ученичка ги помня. Не вземам лекарства, защото кърмя. Той не е малък моят, но не мога да го отбия. Преди около 6 месеца направих опит и си говорихме и прочие. Преди заспиване хлипа и се обвинява , че бил лош и цокането вече не го искало. Аз обяснявах и успокоявах, но явно се е травмирал, защото на сутринта направи гърч. От тогава не смея повече. А роднините само ми натякват и опяват, но аз не съм им казала за инцидента, щото и тогава ще опяват. Затова засега така си караме
Wink

# 469
  • Мнения: 2 313
Къде е най-добре за хоспитализация, че до сега не сме лежали а явно ще се наложи? В Пловдив, на 4-ти километър или в педиатрията в София?

# 470
  • Мнения: 9 873
Педиатрията, а ти х увеличи конвулекса веднага.
3*3,5. Е нашата доза, мисля са еднакви кула- 15 кила.

В педиатрията обаче веднага още сега се обади да запазиш място и да им кажеш, че отивате, може да откажат да ви приемат, без предварителна уговорка с лекар

# 471
  • Мнения: 2 313
Педиатрията, а ти х увеличи конвулекса веднага.
3*3,5. Е нашата доза, мисля са еднакви кула- 15 кила.

В педиатрията обаче веднага още сега се обади да запазиш място и да им кажеш, че отивате, може да откажат да ви приемат, без предварителна уговорка с лекар
Утре ще пускам серумно ниво, не съм го вдигала още.  Тя е на 3*2,5  към 15 килограма. Последното серумно беше идеално - 75. Иначе невроложката можела да съдейства за 4-ти километър, ама аз май не искам там. За Педиатрията няма лекар, с който да се уговоря, че да я вземат без да чака. Иска ми се в Пловдив, че ни е по-близо. Ще видим днес какво ще стане. Вчера бяха поне 10, днес още няма, ама има време.

# 472
  • Мнения: 183
От ученичка ги помня. Не вземам лекарства, защото кърмя. Той не е малък моят, но не мога да го отбия. Преди около 6 месеца направих опит и си говорихме и прочие. Преди заспиване хлипа и се обвинява , че бил лош и цокането вече не го искало. Аз обяснявах и успокоявах, но явно се е травмирал, защото на сутринта направи гърч. От тогава не смея повече. А роднините само ми натякват и опяват, но аз не съм им казала за инцидента, щото и тогава ще опяват. Затова засега така си караме
Wink

Милото. Не можеш ли да измислиш някаква приказка, в която той да е вече голям и сам да поиска да се откаже?
А преди училищна възраст, нямаш ли спомени?

# 473
  • Мнения: 9 873
От ученичка ги помня. Не вземам лекарства, защото кърмя. Той не е малък моят, но не мога да го отбия. Преди около 6 месеца направих опит и си говорихме и прочие. Преди заспиване хлипа и се обвинява , че бил лош и цокането вече не го искало. Аз обяснявах и успокоявах, но явно се е травмирал, защото на сутринта направи гърч. От тогава не смея повече. А роднините само ми натякват и опяват, но аз не съм им казала за инцидента, щото и тогава ще опяват. Затова засега така си караме
Wink

Милото. Не можеш ли да измислиш някаква приказка, в която той да е вече голям и сам да поиска да се откаже?
А преди училищна възраст, нямаш ли спомени?
Здравей, не мога да го откажа - с лошо, с добро - не ще. Той така се успокоява, иначе като изпадне в истерия и посинява, позеленява - с една дума, не смея. Но пък той е вече на 3,5 г.- дано сме към края на цокането  Simple Smile

А за себе си - и като бебе съм имала, но мама твърди, че са били причинени от
температура. А от тази серия си спомням от след 4-5 клас, защото тогава се преместихме в апартамента.

# 474
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Момичета,някой давал ли е от водораслитеАФА на Грийн Мастър или Аква Сорс? Прочетох доста за тях из нета, действат добре , според това което прочетох .Има ли някой по- запознат ?

# 475
  • Мнения: 183
rumka833, лоша работа. Все пак твоето здраве също е важно. И при нас е така, като съм строга, ме е страх, че нещо ще му стане. Много са чувствителни нашите деца. Sad

# 476
  • Мнения: 32
Здравейте майчета.От съмнение за аутизъм в момента сме в детската периатрия в София със съмнение за епилепсия или доколкото разбрах абсанс.Нищо не ми е ясно и съм в шок...моля за съвети

# 477
  • Мнения: 9 873
Ще ви изпишат лечение за епилепсията. Твоето дете хиперактивно/агресивно/истерично ли е?
На моя историите бяха нещо нечувано...но от лекарствата се повлия добре, сега си е нормално момченце, рядко изпада в невиждани истерии

# 478
  • Мнения: 32
В истерии не изпада или поне така мисля.Тук от почти месец е с адско викане по всяко време на деня(той не говори) хиперактивен и неспокоен,заспиването е кошмар.А в същото време е и много гальовен,иска да бъде гушкан и милван,не беше ми и посягал до днес когато му направих забележка,той просто дойде удари ме и пак се върна на мястото си.Днес му правеха ЕЕГ в будно състояние и заспал,сестрата каза,че не вижда нищо,но чакаме лекар да го разчете

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Ние спираме Ривотрил-а от 20 дни. От 10 дни е нещо страшно стана агресивен и много труден за справяне. После се успокои и стана като преди да се разболее. От 4 дни не взима Ривотрил и явно има някаква реакция на организма, че частичните пристъпи взеха да стават комплексни. Ще видим в селдващите дни как ще е. Гадна работа е този Ривотрил/Клонарекс. Ако можете - не го взимайте, че прецаква много здраво когнитивните функции и какво ли още не?

Общи условия

Активация на акаунт