Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 657
  • 731
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 242
Ние сме на тридневно ЕЕГ, което няма много общо с 24 часовите, които досега сме правили. На тях и слагаха шапка, от която излизаха кабели, а тук директно върху главата слагат електродите, отгоре пак с шапчица, но от марля. Направиха и генетичен тест, но резултатите чак след два- три месеца. И те изследват много малко гени. Приложено ги публикувам. Може ли ако някой си е правил такъв тест да ми напише дали същите са били изследвани и при него? Иначе при нас пък от вчера е високо кръвното 120х 85, сега не знам и това чудо откъде се появи.АСАТ и АЛАТ са в горните граници и малко над тях, но намалихме петинимида преди 5 дни- казват,че още се чистил организма. Утре сме на ЯМР и съм на тръни.
Къде ги правите тези еег-та и генетични изследвания?

# 571
  • Мнения: 7
Някоя от вас дава ли витамини Б комплекс? Искам да взема на малката, но всички май са на хапчета и няма да може да ги пие. Трябва да е или течно или за смучене, или желирани евентуално да ги дъвче.

Моето дете пие Б6 и фолиева, на 10 месеца е. Стривам ги разтварям във вода и си ги изпива спокойно, даже и харесват. Малко са кисели, но тя не обича сладко никак и харесва повече горчиви и кисели неща. Пробвайте така, може и в сокче или компот да ги разтваряте.

# 572
  • Мнения: 2 309
Някоя от вас дава ли витамини Б комплекс? Искам да взема на малката, но всички май са на хапчета и няма да може да ги пие. Трябва да е или течно или за смучене, или желирани евентуално да ги дъвче.

Моето дете пие Б6 и фолиева, на 10 месеца е. Стривам ги разтварям във вода и си ги изпива спокойно, даже и харесват. Малко са кисели, но тя не обича сладко никак и харесва повече горчиви и кисели неща. Пробвайте така, може и в сокче или компот да ги разтваряте.
А доктор ли ги изписа или сама решихте да ги давате?

# 573
  • Мнения: 7
Някоя от вас дава ли витамини Б комплекс? Искам да взема на малката, но всички май са на хапчета и няма да може да ги пие. Трябва да е или течно или за смучене, или желирани евентуално да ги дъвче.

Моето дете пие Б6 и фолиева, на 10 месеца е. Стривам ги разтварям във вода и си ги изпива спокойно, даже и харесват. Малко са кисели, но тя не обича сладко никак и харесва повече горчиви и кисели неща. Пробвайте така, може и в сокче или компот да ги разтваряте.
А доктор ли ги изписа или сама решихте да ги давате?

Изписани са ни от лекар.

# 574
  • София
  • Мнения: 70
И моят син пие Б комплекс. Логопедката му ги назначи, а тя е и лекар. На Допелхерц са. Таблетката я слагам в лъжицата с попара, защото нея не я дъвче, а направо гълта😂😂😂 Зависи на каква възраст е детето обаче. Пие също и Магнезий.

# 575
  • Мнения: 38
Дъщеря ми от скоро е на Конвулекс 300 на 12ч. по една таблетка. От два дни й се появи хрема с прозрачни суполи от време на време и всичко това въпреки че е вкъщи от месец / докато се установи, че е с епилепсия и сегазаради грипна ваканция/. Пръскам й Стеримар, но се чудех с какво друго да пресека хремата. Незнам кое е съвместимо и коене с Конвулекса. Преди съм й давала Цинабсин, но сега съм в чуденка. Личната казва, че нищо й няма, ама при нея хремите бързо слизат към гърлото, бронхите и се почва със сериозното разболяване. Някой ако се включи с идея, как да пресека хремата ще съм благодарна.

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Дъщеря ми от скоро е на Конвулекс 300 на 12ч. по една таблетка. От два дни й се появи хрема с прозрачни суполи от време на време и всичко това въпреки че е вкъщи от месец / докато се установи, че е с епилепсия и сегазаради грипна ваканция/. Пръскам й Стеримар, но се чудех с какво друго да пресека хремата. Незнам кое е съвместимо и коене с Конвулекса. Преди съм й давала Цинабсин, но сега съм в чуденка. Личната казва, че нищо й няма, ама при нея хремите бързо слизат към гърлото, бронхите и се почва със сериозното разболяване. Някой ако се включи с идея, как да пресека хремата ще съм благодарна.
Моят син взима Депакин Хроно, което е същото като Конвулекс. Взимал е Цинабсин, пръскали сме Назик Кидс без проблеми.

# 577
  • София
  • Мнения: 70
Дъщеря ми от скоро е на Конвулекс 300 на 12ч. по една таблетка. От два дни й се появи хрема с прозрачни суполи от време на време и всичко това въпреки че е вкъщи от месец / докато се установи, че е с епилепсия и сегазаради грипна ваканция/. Пръскам й Стеримар, но се чудех с какво друго да пресека хремата. Незнам кое е съвместимо и коене с Конвулекса. Преди съм й давала Цинабсин, но сега съм в чуденка. Личната казва, че нищо й няма, ама при нея хремите бързо слизат към гърлото, бронхите и се почва със сериозното разболяване. Някой ако се включи с идея, как да пресека хремата ще съм благодарна.
И моето дете откакто ходи на градина е непрекъснато със сополи. Нямат оправяне и това си е. Когато са жълти, капя АБ капки, а междувременно промивам с Тонимер Пантексил спрей, защото има антибактериален ефект. Педиатърката ги изписа. Скоро го трупяса и грипът, та пи и Геломиртол.Той много добре действа при хрема и кашлици. Всичко е съвместимо с антиепилептичните му лекарства. Искам да ви кажа обаче едно лекарство, което педиатърката каза, че е подходящо при вдигане на Т при нашите деца - Paranox ректални свещички, но го няма в БГ. Дала ми е рецепта и ще го търся в Турция или Гърция. Парацетамол и Фенобарбитал съдържа.

# 578
  • Мнения: 2 309
Дъщеря ми от скоро е на Конвулекс 300 на 12ч. по една таблетка. От два дни й се появи хрема с прозрачни суполи от време на време и всичко това въпреки че е вкъщи от месец / докато се установи, че е с епилепсия и сегазаради грипна ваканция/. Пръскам й Стеримар, но се чудех с какво друго да пресека хремата. Незнам кое е съвместимо и коене с Конвулекса. Преди съм й давала Цинабсин, но сега съм в чуденка. Личната казва, че нищо й няма, ама при нея хремите бързо слизат към гърлото, бронхите и се почва със сериозното разболяване. Някой ако се включи с идея, как да пресека хремата ще съм благодарна.
На нас невроложката ни каза, че може всичко без гентамицин. Доста Аб е изпила от тогава, за сега не съм видяла да намалят ефекта на конвулекса.
Иначе и тя е взе болна, минимум през седмица.

# 579
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Момичета дъщеря ми е от септември на конвулекс, общо 900 мг на ден . Последно време има косопад .Как се справяте с косопада , временно ли е?

# 580
  • София
  • Мнения: 307
Мимичета, много съм притеснена. Натрупването на валпроева киселина при нас е 214 при минимум 350. Досега винаги сме били на долната граница, но той все пак расте. Към 9 килограма е наддал. Пие 150мг Конвулекс хроно сутрин и толкова вечер. 29 килограма е. Днес правихме контролно ЕЕГ, но нямам идея от резултата, тъй като Алексиев е болен. Обзема ем страшна паника да не стане отново криза.

# 581
  • софия
  • Мнения: 376
Спокойно, ще го увеличите малко.Според мен дозата му е ниска.

При нас беше доста ниско нивото, а ЕЕГ беше чисто.

# 582
  • Мнения: 4
Здравейте имам нужда от съвет....моля помагайте!
Приятеля ми припада с типично за епилептичен припадък ходихме на лекар
Бяхме и на магнитен резонанс
Изкараха го клинично здрав.Какво да правим дайте ми съвет.

# 583
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте имам нужда от съвет....моля помагайте!
Приятеля ми припада с типично за епилептичен припадък ходихме на лекар
Бяхме и на магнитен резонанс
Изкараха го клинично здрав.Какво да правим дайте ми съвет.

Ами дайте малко повече информация. Как да ви кажем. Как се случва всичко, какви изследвания направихте и при кого, на колко години е, от кога стана така, провокира ли се от нещо?

# 584
  • Мнения: 7
Здравейте, някое детенце лекувало ли се е досега с Вимпат? Невролога смята да ни сменя лечението, тъй като сегашните лекарства не и действат и го обсъждаме като вариант.

Общи условия

Активация на акаунт