Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 694
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 310
Възможно ли е АБ от антибиограмата да са били малко? На нас Станчева ни каза, че не може да слагаме гентамицин, това още в началото като ходихме при нея. Консултирай се и с невролога.

# 691
  • Мнения: 9 864
Късно е, почнахме инжекциите.

 Много кашляне и сополи, придружени с вентолин, и пулмикорт. И това вече е няколко месеца

# 692
  • Мнения: 732
Румка,на какви лекарства сте?

# 693
  • Мнения: 9 864
Гентамицин инжекции, вентолин, пулмикорт, ериус, гентазон, конвулекс, сироп за кашлица. Бая са

# 694
  • Мнения: 732
Моя син като започне с непрекъснато кашляне само с урбазон се оправя.Докато е на него намаляне Конвулекса,защото и той може да води до кашлица.Веднъж замалко да му го махнат нацяло заради упорита кашлица,но урбазона оправи нещата.

# 695
  • Мнения: 773
Добро утро, момичета ! Синът ми от един месец пие Ламиктал , но ми прави впечатление ,че е един сънлив, все се прозява сякаш му се спи. Вижда ми се и малко по отпуснат. Възможно ли е да е реакция от него? И дали с времето ще отшуми ? При Депакина не бе така. Въпреки , че невроложката ми каза ,че Ламиктала е по щадяш организма но ме притеснява.

# 696
  • Мнения: 2 310
Моя син като започне с непрекъснато кашляне само с урбазон се оправя.Докато е на него намаляне Конвулекса,защото и той може да води до кашлица.Веднъж замалко да му го махнат нацяло заради упорита кашлица,но урбазона оправи нещата.
Не знаех, че Конвулекса може да предизвика кашлица. Малката горе-долу през 2-3 седмици повтаря една кашлица по един и същи начин - от 2-3 пъти дневно се стига до постоянна, с повръщане на храчки. Лечението всеки път е едно и също и дава резултат, но никой не ми е казал, че може да е и от конвулекса.

# 697
  • Мнения: 242
Гентамицин инжекции, вентолин, пулмикорт, ериус, гентазон, конвулекс, сироп за кашлица. Бая са
А видяхте ли се с пулмолог? Моат син , без епилепсия, след 6 месецно боледуване се оказа с детска асма.  Ясно е, е имате баткерии, но все пак , според мен, е добре да се видите със специалист.

# 698
  • Мнения: 9 864
Моя син като започне с непрекъснато кашляне само с урбазон се оправя.Докато е на него намаляне Конвулекса,защото и той може да води до кашлица.Веднъж замалко да му го махнат нацяло заради упорита кашлица,но урбазона оправи нещата.
Ели, аз на своя глава му давам конвулекса само един път дневно.
Неговите сополи, каза доки, са хронични бактерии, които не се повлияват от Аб. Сега май има подобрение, но то и с предните беше така.
Докато пие Аб, се оправя. Спираш Аб, и на третия ден пак същото. Много кофти тръпка, силно се надявам да се оправи детето ми, защото следващата стъпка е болница.
Sad

Сиво пиле,
Най-голямото ми дете имаше астма, и кашлянето е по същия начин.
При големия батко проблемите се появяваха изневиделица, а сега при малкия - само когато се провокира.

А с мм вчера разговарях по въпроса, защото пулмикорт го дишаме много дълго време, последните месеци почти постоянно. А си е цифра...ако положението не се коригира, ще питам за книжка, поне да е по здравната каса

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 14:25 от rumka833

# 699
  • Мнения: 2 310
Румка, аз пулмикорта го взимам по каса, но пулмолог го е изписал. Ако имаш нужда пиши ми, ще ти дам една кутия.

# 700
  • Мнения: 183
Ламиктал (ламотригин) се въвежда много бавно, ако сте го започнали преди месец, би трябвало дозата да не е достигната още. Изчакайте окончателната доза и чак тогава вижте какви странични ефекти има при вас. Може да са всякакви.

# 701
  • Мнения: 773
Дозата не сме я достигнали все още. Но поне за сега ми прави това впечатление. Дано премине но достигайки дозата сме се разбрали да се обадя на лекуващата и да започнем спирането на Депакина. Разбира се и след като направя изследване за да се установи какво е натрупването в организма.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Дозата не сме я достигнали все още. Но поне за сега ми прави това впечатление. Дано премине но достигайки дозата сме се разбрали да се обадя на лекуващата и да започнем спирането на Депакина. Разбира се и след като направя изследване за да се установи какво е натрупването в организма.
Ние преди седмица достигнахме някаква първоначална доза, след която ще спираме Депакин-а, а именно 15 + 15 мг. Започнахме от средата на Февруари на много малки стъпки. Започна да има подобрение, разреди пристъпите през ден-два и от петък явно лепна някакъв вирус - гадене, разтройство и сме пак с по 3 дневно Sad

Но иначе от Ламиктала нямаме никакви странични ефекти, нито е сънлив, нито нищо, но и при всяко дете е различно. Според мен е въпрос на време да се адаптира и ще му премине сънливостта.

# 703
  • Мнения: 773
Дано премине. Ние от 15 март започнахме приема и все още не сме достигнали определената доза. Дано му повлияе добре .

# 704
  • Мнения: 960
Здравейте момичета!
Търся съвет за моя приятелка.
Има момиче на 12г.
До сега е с диагноза епилепсия. Ходи на училище , справя се добре, даже понякога доста по-добре в сравнение с някои съученици.
Проблемът е , че получава пристъпи при силни шумове от флекс, резачки и други подобни. За известно време положението беше овладяно, но от известно време майката казва, че е някакъв ад. Спрели са училището. Ходили са при един доцент в Пловдив, най-добрия бил. Но детето остава без лекарства. Имат записан час и при детски невролог. Доцентът е изказал съмнение за лека форма на аутизъм. Молбата ми е , ако може да ми дадете координати на специалист, който наистина да постави диагноза и да спре това мъчение. Последния пристъп е бил около 30мин. Обясни ми , че при силния шум е изпаднала в нещо като ступор. Пътуват 400км. с някаква надежда, а са разочаровани. Ако трябва ще разбера и на какво лечение е било детето и ще пиша.
Благодаря предварително за помоща!

Общи условия

Активация на акаунт