Как тренирам - 22

  • 65 581
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 11 989
От няма и месец и аз съм с такава гривна.
На 6 октомври ми е отчела максимум изгорени калории - за 66 минути 678 калории. Освен това ми показва и среден и максимален пулс. Средният обикновено е около 110-120, максималният стига до 160.
Както знаете, кардио не правя.

Веднъж тичах - за 20 минути ми даде 300 калории, но пък излизам от аеробен режим със супер висок пулс, наближаващ 200.

# 241
  • Мнения: 10 012
Нося гривна (Fitbit Charge 2) от 3 години, и ако се храня според зададените ми калории, да съм качила 20кг.
Според нея горя средно на ден 2500, а я свалям на бокса, защото ми пречи. Няколко пъти ми е отчитала там около 340кал за 90 мин, което е подобно на това от таблицата от горния линк.

За час тичане с умерено темпо горя 450кал. Колко е вярно, кой знае. Пулсът ми е няколко минути в кардио зоната, после спада в зоната горене на мазнини.

Според "интелигентния" кантар съм свалила мазнини, но колко е вярно...Виждам добра разлика, но далече не с темповете които ми се искат.

Ще видим какво ще отчетат снимките през декември.



# 242
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 490
Благодаря за споделеното, момичета Simple Smile
Змия, ти каква взе? Аз се спрях на Гармин вивосмарт3. Доволна съм. Има си всичко без gps. Бягам само по 10-12мин на пътеката с 10-11км/ч. Повече от 160 пулс не съм вдигала, но и не съм се задъхваа де Simple Smile По време на силова поддържам около 100.

# 243
  • София
  • Мнения: 11 989
Ксиаоми 3 е моята.
Аз вдигам много пулса, защото и в покой е 80-90.

# 244
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 490
Ксиаоми 3 е моята.
Аз вдигам много пулса, защото и в покой е 80-90.
Доволна си нали? Мисля да я взимам за Коледа на дъщеря ми Simple Smile
Да се оплача, че днес не успях да отида да тренирам. Не можах да се организирам и ме е много яд.

# 245
  • София
  • Мнения: 11 989
Ще съм още по-доволна, ако разбера как да й сменя езика и да не е на китайски Wink
Но да, доволна съм.
Но пък нямам база за сравнение.

# 246
# 247
  • Мнения: 6 322
Ксиаоми 3 е моята.
Аз вдигам много пулса, защото и в покой е 80-90.
Змия, как така си с толкова висок пулс в покой. Стана ми любопитно, извинявай, че ти се бъркам. Relaxed Но нали уж на спортистите им спада, а ти наистина много спортуваш и то не от вчера, ако не бъркам.

За протокола: Моята гривна е Fitbit Alta HR. Отчита крачки, пулс / физическа активност, сън, синхронизира се с myfitnesspal и чрез него брои калории или може директно във фитбит приложението да се въвеждат. Може човек да се свърже с приятели и да се състезава за крачките примерно Simple Smile))) или някакви други предизвикателства.

# 248
  • София
  • Мнения: 480
Хмм, аз също съм в дилема за гривна. По скоро на етап дали да взема, или не.

След първите 6-7-8 месеца, за какво я използвате? Имам предвид, че до това време горе-долу ще сте наясно как/колко гори тялото ви и как се държи според натоварването, или поне аз така мисля?

# 249
  • София
  • Мнения: 11 989
Агент, благодаря за видеото.
Страшна драма беше, накрая в един от коментарите прочетох решението на проблема - езикът на телефона трябва да е английски. Беше на български, смених го, сдвоих отново телефона с гривната и вече всичко е ок.

Змия, как така си с толкова висок пулс в покой. Стана ми любопитно, извинявай, че ти се бъркам. Relaxed Но нали уж на спортистите им спада, а ти наистина много спортуваш и то не от вчера, ако не бъркам.

Да, спортувам не от вчера, но цял живот съм била все с висок пулс. Все пак отчитам, че преди години по време на тренировка съм го качвала и над 200, скоро не съм засичала подобно нещо.
В момента го измерих отново - 81 показва, а от 2 часа не съм мърдала от стола.

# 250
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 490
Имам приятелка точно като Змия, която в покой пулсът и е около 85-90. Като качва стълби вдига 120-130. Моят пък пада много. Понякога до 50 дори. Ето сега след качване на 4 етажа ми е 62  Rolling Eyes

Змия, ти твоята от чужбина ли си я поръчвала или от тук я взе. Чудя се, че ако ще поръчвам от някой външен сайт трябва да предвидя време за доставка.  newsm78

Такава съм, според мен и след 7-8 месеца пак ще си е удобство, защото всеки ден показателите са различни. На мен ми допада именно следеното на пулса, нивото на стреса, качените етажи, а и си е готин аксесоар. А и като има кой да ми брои повторенията в залата и да ми засича почивките ми е много гот  Mr. Green

# 251
  • София
  • Мнения: 11 989
от алиекспрес я поръчах.
качени етажи не отчита, брои ги като крачки.
на мен ми харесва и отчитането на съня. често ми дава под 30 минути дълбок сън Sad

# 252
  • Мнения: 1 548
Моята гривничка пък (Vivosmart 3) много ме изненадва с отчитането на интензивните минути. Вчера и днес съм тренирала по един час, а тя отбелязва 180 "активни" минути. Със сигурност нямам повече от 120, защото извън тренировките денят ми минава в срещи и в седене на бюрото. Остава да съм се разбила толкова здраво във фитнеса, че да ми дава "бонуси" Smile

Аз иначе се старая, де Blush
Време ми беше за промяна в рутината и затова реорганизирах тренировките и включих по 15 минути кардио след всяка. Дълго време пренебрегвах кардиото, но имам нужда от него и реших да го приемам редовно, но на малки дози, че иначе ми омръзва.
След модификацията режимът ми изглежда така:
1. Понеделник - гръб (долна част), рамене, бицепси, корем. Интервално кардио.
2. Вторник - крака и дупе. Бързо ходене по наклон.
3. Четвъртък - гръб (горна част), гърди, трицепси, корем.  Интервално кардио.
4. Петък - крака и дупе. Бързо ходене по наклон.

В сряда и събота (или неделя) правя йога.

# 253
  • София
  • Мнения: 11 989
днес бе брутална тренировка, едва си вдигам ръцете.
едно от нещата, които правих, бе това
https://www.facebook.com/joyfitness.org/videos/297314930868118/? … t=comment_mention
адско извращение, но затова ги обичам лудите женски във фитнеса.

# 254
  • Мнения: 10 012
Горното ми е любимо за корем, но го правя с голяма топка. Има две разновидности и двете са идеални! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Днес само тичах. Не останаха сили и време за друго. Силовата е утре. Крака с гири и щанга.

Общи условия

Активация на акаунт