Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 865
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Мнения: X
Ако не дадеш най-доброто за детето си и с това му дадеш пример да се бори когато самото то стане родител за кво си го създал? Да го метнеш на училището и улицата да го възпитават ли...

# 1 576
  • Мнения: 19 146
Изплискахте легена вече с неотменното право на кола и самостоятелно жилище при 18-годишните.

Да, абсолютно задължителни са и двете. Ти живееш при мама или мъжа ти но мъж на 18 място при мама няма. На 18 влизахме в казармата, без мама.
Колата отдавна е необходимост.

На 18 в общия случай е ученик. Като завърши, студент на общежитие с още двама в стая или на квартира със съквартиранти. Като започне да изкарва пари, ако може да си го позволи, ако иска и Версай да си наеме/купи, и кола да си вземе каквато иска. Това не задължителни неща нито за момчетата, нито за момичетата на 18, нито им помагат по някакъв начин за бъдещото развитие.

# 1 577
  • Мнения: X
Обективно, средностатистическият тийн яде като триглава ламя, докато става все по-кльощав, само за да докаже, че няма справедливост на този свят.

За частното образование в България Скуба е абсолютно прав.

# 1 578
  • Мнения: X
Изплискахте легена вече с неотменното право на кола и самостоятелно жилище при 18-годишните.

Да, абсолютно задължителни са и двете. Ти живееш при мама или мъжа ти но мъж на 18 място при мама няма. На 18 влизахме в казармата, без мама.
Колата отдавна е необходимост.

На 18 в общия случай е ученик. Като завърши, студент на общежитие с още двама в стая или на квартира със съквартиранти. Като започне да изкарва пари, ако може да си го позволи, ако иска и Версай да си наеме/купи, и кола да си вземе каквато иска. Това не задължителни неща нито за момчетата, нито за момичетата на 18, нито им помагат по някакъв начин за бъдещото развитие.

Явно не знаеш но за коли отдавна не се чака по 20 години а вместо общежитие маса хора от години купиха имоти по Виена
Ма тъй де, от твоята камбанария си права, кой ще се вози в метрото и ще се къпе в обща баня на етажа в общежитието

П.С. Дори работниците ми като ги пращам по европа не спят в общежитие въпреки че повече от 100 евро по курви не давам

Уиш, мани майтапа ма келеша яде по 2-3 пържоли с пържени картофи но блъска във фитнеса. Тоя няма изхранване, затва пуднах темата дали ще ме вземе някоя въпреки че съм с дете Joy

# 1 579
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не съм съгласна, не за друго, а защото държавното образование се скапа (скапаха го) до такава степен, че читави държавни училища не останаха. В София поне. Частните започнаха сериозно да набират сила и се създава добра конкуренция между тях. Именно защото кадрите са едни и същи, но кой ще привлече по-добрите с по-изгоден договор? А те и във великите скъпи школи са пак същите кадри, нали така. Само че, усетих благината да си пращам детето в спокойна, отбрана и чистичка среда, където не се чудя сега в момента на училище ли е, в лафката ли  (такава няма) или в кафето до даскало, та никой не може да ме накара повече да се върна в джунглата ДУ. Мерси съм. Хорариумът по английски, математика и български е двоен и троен на държавното, и ако въпреки това детето има пропуск, заемат се и го запълват. Та предпочитам там да си давам парите, а не по школи да й наливат с фунията 3 пъти в седмицата.
Между другото, наскоро се замислих, че детски рожден ден струва колкото малка сватба, докато от 12 нагоре излиза има-няма 100-150 лв с черпня на няколко пубера и ходене на диско.

# 1 580
  • Мнения: 2 749
Средностатистическият тийн се държи, както е възпитан. Моята дъщеря от 2 години си поработва лятната ваканция, а е на 15 в момента. Не е нещо тежко - гледаше едно детенце миналата година от време на време, а сега е промоутър на събития, като я извикат. И не съм я карала аз, сама си поиска. Явно предпочита сама да си изкара джобните /каквито и аз й давам де/, но така си има някакво самочувствие.

# 1 581
  • Мнения: X
Кафе, кое е училището? Може и на лично ако се притесняваш

# 1 582
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И моята работи, искала да си има пари. Пастрокът, колкото и да е невероятно, не му харесва да я гледа да виси пред магазините и да промотира новия парфюм, казва й че той ще й дава тия пари, само да не виси така. Тя обаче си харесва чувството, че тя си е изкарала тия 20 лв днеска. Не, че отказва и нашите, де Joy. Та, тийнът съвсем спокойно дори може да помага на бюджета, не да го утежнява.

# 1 583
  • Мнения: 2 749
Абе не я карам тя да плаща сметките Grinning Но да си купи някое парцалче сама или да яде дюнер навън  си е друго.

# 1 584
  • Мнения: 18 768
За късмет живея в град без частни училища Simple Smile Иначе с 4 деца - хехехехе не знам как щеше да е Simple Smile

А гледачки съм имала вече общо 7 години пълни в живота си.

# 1 585
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За нас ясно, глезондрим ги 😃. Но всичките й приятели поработват и на повечето не им дават джобни по тоя случай.

# 1 586
  • Мнения: 5 263
Щото ако учи в частно учили ще стане вундеркинд...

# 1 587
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Щото ако учи в частно учили ще стане вундеркинд...
Напротив. Не я водя в 25 школи, за да става вундеркинд. Всичко е на едно място, за да ми е спокойно на мен.

# 1 588
  • Мнения: 18 645
Има и добри частни, както има и добри държавни училища.
Излишно е да се обобщава на едро как всичко държавно, съответно всичко частно, е боклук.

# 1 589
  • Мнения: 2 749
Вундеркиндите се раждат, не стават такива. Grinning Понеже аз не съм, явно гените не стават и се отказах от тази мечта. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт