Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 650
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Аз пиша по темата, но вероятно не си успяла да схванеш, защото постовете ми по темата са по-дълги от три думи.

# 661
  • София
  • Мнения: 24 839

absurT, може и да не си във възторг, но по-важното е как ще реагираш и да се държиш адекватно и на положение Sunglasses
Сложно е, не е лесно, но не можш да очакваш възрастен човек да те пита и да се съобразява с мнението ти, пък дори и да ти е дете...


Тук говорим за двойния аршин, а не за това, кой как се държи.
Разбира се, че на пълнолетен индивид не можеш да налагаш мнение.

Но, някои от съфорумките се опитват да си повярват как въобще няма да им пука дали децата им ще се "уредят" с по 2- 3 чужди отрочета като за начало на семейния си път.

Сирената голям го вади, ама да я питам ако след години синът ѝ почне да ѝ оставя са неделята 3 доведени да ги гледа като родна баба, какви ще ги дъвче.......

# 662
  • Мнения: 30 802
Чакай сега, да не мислиш, че аз си оставям сина на безплатна бавачка и мъча горката си втора свекърва? Това вече е съвсем друго нещо, а оставянето на децата е съвсем друг въпрос.

Идеята беше дали сама по себе си идеята, че синът ми се мъчи с крава с теле, кола с ремарке, чужда семка, не ми е нещо супер драматично в живота, и по-големи мъки има. Вече за гледане - там нямам никакви задължения, както аз съм нямала очаквания към друг освен мъжа до мен.

То и три свои да ми остави, пак ще си имаме разговор:)

# 663
  • Мнения: X
АбсурТ, съвсем честно, аз не бих имала нещо против, ако Говендър Мой след някоя и друга година заживее с жена с дете. Не сега, защото язък за детето с тоя вейхайвейник. Но след време, защо не? Не наличието или липсата на дете би било критерий за мен. Важно е синът ми да е добре и щастлив. Ако с такава жена е щастлив, защо не? Аз така или иначе нямам никакво намерение да отглеждам внуци, било мои биологични или доведени, та ми е все тая. От време на време бих помогнала, но от време на време, не да ги гледам ежедневно или всеки уикенд. Та аз дори на наемателката ми, която има малко дете и живее на две минути от нас съм казала, че ако стане много тегаво, мога да помогна с вземане на детето от градина или нещо подобно. Защо не? Нормално и човешко е. А останалото са си техни работи, които нямат нищо общо с мен и моя живот.

# 664
  • София
  • Мнения: 38 544
За сина още не мога да го мисля, обаче много ми се иска брат ми да има детенце. Каквото и да е, ако ще и доведено. Ще го гледам като добра леля.

# 665
  • Мнения: 251
Ама има потребилки, които продължават да дърдорят колко е зле положението, ако мъж вземе жена с дете. Не се ли замисляте, дами, че след някоя година мъжа ви МОЖЕ да ви зареже и вие да се превърнете в една от онези, които ще ги вземе мъж, барабар с децата ви, и ще ви обича - всички заедно?
Жена с дете е като всяка една жена. Това че някога е направила грешката да се събере с човек, който не е бил нейния и най-често забременяват млади, преди да са намерили себе си и осъзнали, че този мъж не е Мъжа, не значи, че са повредени или чумави.

# 666
  • Мнения: 3 231
Ама има потребилки, които продължават да дърдорят колко е зле положението, ако мъж вземе жена с дете. Не се ли замисляте, дами, че след някоя година мъжа ви МОЖЕ да ви зареже и вие да се превърнете в една от онези, които ще ги вземе мъж, барабар с децата ви, и ще ви обича - всички заедно?
Жена с дете е като всяка една жена. Това че някога е направила грешката да се събере с човек, който не е бил нейния и най-често забременяват млади, преди да са намерили себе си и осъзнали, че този мъж не е Мъжа, не значи, че са повредени или чумави.
Ами... болднатото просто не е вярно. Жена с дете не е като жена без дете. Дали е по-добра, дали е по-лоша, всеки мъж сам си решава как е за него.

Но едно и също не е. Много е различно дори. Всъщност, направо си няма нищо общо. Толкова голяма е разликата между жена с дете и жена без дете, че всъщност казаното в болднатото изречение звучи повече като пожелателно мислене, отколкото като обективен поглед над реалността.

# 667
  • Мнения: 15 619
Хайде, стига сте спорили. Жена с жена няма еднакви, както и мъж с мъж. 

# 668
  • Мнения: 3 231
Абсолютно безсмислено е да се спори, че жена с дете и жена без дете е едно и също. Мисля, че само някой анонимен форумен предмет в огледалото би защитаватл подобна теза. Реални мъже от реалния живот няма как да кажат подобно нещо. Ако жените с дете и жените без дете бяха едно и също, темата нямаше да съществува. А тя съществува. Всъщност, съществува сигурно от 2000 години. И винаги ще съществува.

Аз примерно жена без дете не бих взел на този етап, най-вече защото не искам повече да ставам баща. Искам жена с деца, която да не очаква с мен да създава нови.

Но има мъже, които мисълта за жена с деца тотално ги отблъсква. Което си е кофти, но... си е тяхно право.

# 669
  • Мнения: 4 577
objectsinthemirror, ако основният ти критерий да избереш една жена за спътник в живота ти, е да носи рокля xs, значи изобщо не си дорасъл за жена с деца. В най-добрия случай да си поиграе 2-3 пъти с теб, докато децата са при баба или при баща им. Доста повече зрялост се иска, за да те допусне до себе си и до тях, естествено ако е отговорна майка.

# 670
  • Мнения: 30 802
То и момата, и жената без дете, като я вземеш, в един момент става "жена с дете", при това може да е много по-центрирана върху детето и да се изживява като Златна Утроба, щото ти го е родила.

# 671
  • Мнения: 10 993
уиш децата само на таткото ги давам.

# 672
  • София
  • Мнения: 24 839


Ами, ето - сам казваш, че има два вида. Защо не приемам, че аз съм от другия вид? Аз проблем с жените И с децата - нямам. Никога не съм имал. Който има такива проблеми и комплекси, да му мисли.

Не си имал, защото не ти се е случило да съжителстваш на практика.
Детето е човек, а не брошка на ревера на майката, която преценяваш че няма да ти прави проблеми.

То си има характер, то положително няма да те харесва в началото, то иска грижи, които трябва да осигуриш, нищо че не ги ще от теб.
То иска време, ходене подире му, търпене на глезотиите и изпитването на това ти търпение.
То иска издръжка.........

То не те оставя насаме с жена ти когато на теб ти се иска.

Така че, не говори за неща, от които хабер си нямаш.

# 673
  • Мнения: 251


Ами, ето - сам казваш, че има два вида. Защо не приемам, че аз съм от другия вид? Аз проблем с жените И с децата - нямам. Никога не съм имал. Който има такива проблеми и комплекси, да му мисли.

Не си имал, защото не ти се е случило да съжителстваш на практика.
Детето е човек, а не брошка на ревера на майката, която преценяваш че няма да ти прави проблеми.

То си има характер, то положително няма да те харесва в началото, то иска грижи, които трябва да осигуриш, нищо че не ги ще от теб.
То иска време, ходене подире му, търпене на глезотиите и изпитването на това ти търпение.
То иска издръжка.........

То не те оставя насаме с жена ти когато на теб ти се иска.

Така че, не говори за неща, от които хабер си нямаш.

Радвам се, че си се запознала с интимния ми живот, но си пропуснала факта, че определен период съм бил във връзка с жена с деца. Напиши си домашното и заповядай пак, да обсъдим нещата. До тогава сипи по една водка. Мерсаж!

# 674
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз пиша по темата, но вероятно не си успяла да схванеш, защото постовете ми по темата са по-дълги от три думи.
Изобщо не са по темата предходните ти коментари, а досаден опит да се надприказваш. Ама ок, от мен да мине, пиши си точка, че си ме надприказвала, ако ще се успокоиш Sunglasses



objectsinthemirror, достатъчно потребителки изразиха мнение, че ако се разведат, не желаят повече да се обвързват сериозно и някой да ги "взима" с децата им, така че и това е опция.

Общи условия

Активация на акаунт