Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 533
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Накратко - имах огромното желание всичко да бъде съвършено. При незрял съпруг се получи така, че прекалено много отговорности паднаха върху мен. Последва изневяра от негова страна, шест години опити да залепим счупеното, но пристрастеността му към компютърните игри до степен пълно зомбиране преля чашата и казах край. Сега не търся съвършенство, сега съм просто жена. Чудесно е.
Без да се сърдите - не виждам абсолютно никаква причинно-следствена връзка между описаните неща.

Единствените конкретни неща са изневярата и че играе много на компютърни игри, но по никакъв начин тези неща не следват нито от "незрялост" (както се вижда от това, че и след 6 години връзка продължава да играе, че сигурно повече и от в началото), нито от това, че ВИЕ сте поели много отговорности.

За "сега" става ясно, че сте снижили критериите и че се наслаждавате повече на секс без ангажименти и нямате чак такива амбиции както преди (единствено така мога да разтълкувам словосъчетанието "просто жена"). Естествено, че това ще се хареса много повече на почти всеки мъж, от свръхамбициозно младо момиче, което "има огромно желание всичко да бъде свършено". Честно казано да не попада човек на подобни хора, особено в служебата си :Р

И аз мисля, че неуспешен брак не учи особено хората на нищо. То е просто една връзка с живеене заедно, човек на 25 спокойно би могъл да има няколко такива връзки. И какво от това? Единственото, което променя нещата, е наличието на дете, но то пак не ги променя в посока да са прозрели каква е рецептата за перфектна връзка, ами променя в посока повече ограничения и задължения, които пък от своя страна водят майката често в посока драстично снижаване на критериите, съчетано с увеличаване на ценността на материалните аспекти (стандарт на живот, материална сигурност и т.н.). Това само по-себе си вероятно води до малко по-успешен избор при следващия брак и по-прости очаквания, които е по-лесно да се реализират и да няма разочарования. Simple Smile Но размисли от типа фантазиите на сирената как един развод прави жената ветеран във връзките и автоматично се изкачва от зелен редник поне до майор... Това са типични "истории", които хората си разказваме ей така, за да си оправдаем грешките и неуспехите и да запазим самочувствието си в собствените очи, а при някои хора - да изградят по-благоприятен образ и в очите на околните.

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 09:17 от Анонимен

# 121
  • Мнения: 18 530
bg-tatko, ако не се лъжа, детето ти е колкото моето бебе някъде на възраст, та и ти не си експерт по успешните бракове със сигурност Simple Smile Хайде отгледай поне 1 дете до пълнолетие и тогава пак се изкажи Simple Smile

# 122
  • Мнения: 30 802
"да са прозрели каква е рецептата за перфектна връзка"

Никъде не твърдим, че сме прозрели рецептата за перфектна връзка, а че сме прозрели как няма перфектни връзки.

Та така, мъж и жена си се събират, живеем си, пием си кафе, да, грижим се и за материална сигурност, не се храним с любов...и като се обърнеш назад, ми то си изглежда баш като много успешна връзка.

# 123
  • Мнения: X
Та така, мъж и жена си се събират, живеем си, пием си кафе, да, грижим се и за материална сигурност, не се храним с любов...и като се обърнеш назад, ми то си изглежда баш като много успешна връзка.
Да, изключително успешна, затова не отлепяте от форумите, щото всичко е много успешно...

Ако един развод + дете ни променя възгледите толкова, че любовта вече да няма значение, това за мен не е никакво прозрение, това е пречупване, смачкване на човека. Не мисля обаче, че масово разведените жени с деца са се отказали от търсенето на любов.

Големият въпрос в темата всъщност е дали подобна прагматична връзка без любов се счита за успешна и от мъжа.


пс. _Bianka__, приемам критиката Simple Smile Трудно може да се каже, че съм експерт по браковете и по децата само с един брак и с едно дете Simple Smile Поне 2-3 брака и 4-5 деца трябва да има човек, че да се изказва авторитетно Stuck Out Tongue По мъжката гледна точка поне съм повече експерт от Вас, така че не се сърдете на включването ми Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 09:48 от Анонимен

# 124
  • Мнения: 2 760
бг татко, затова не ми се отговаряше накратко на зададения ми въпрос, защото с две думи е трудно да се опишат 15 години. Жените са ме разбрали, доколкото виждам - поемането и на мъжките отговорности от жената скопява мъжа и го превръща в безволево създание. Нали пътят към ада и така нататък...
Сега "просто жена" значи не че са ми снижени критериите, а точно обратното - че търся мъж до себе си, не трето дете да си отглеждам. И до себе си имам сега истински мъж. В работата си пък съм отвратителен перфекционист, но това е друга тема.
Не всички си вземат поука от провалените си бракове, то е ясно. Но са имали шанс да го направят, а дали са се възползвали си е техен избор.

# 125
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, изключително успешна, затова не отлепяте от форумите, щото всичко е много успешно...

Ако един развод + дете ни променя възгледите толкова, че любовта вече да няма значение, това за мен не е никакво прозрение, това е пречупване, смачкване на човека. Не мисля обаче, че масово разведените жени с деца са се отказали от търсенето на любов.

Големият въпрос в темата всъщност е дали подобна прагматична връзка без любов се счита за успешна и от мъжа.


пс. _Bianka__, приемам критиката Simple Smile Трудно може да се каже, че съм експерт по браковете и по децата само с един брак и с едно дете Simple Smile Поне 2-3 брака и 4-5 деца трябва да има човек, че да се изказва авторитетно Stuck Out Tongue По мъжката гледна точка поне съм повече експерт от Вас, така че не се сърдете на включването ми Simple Smile

Мисля си, че наистина паметта на хората е много услужлива- когато и каквото им изнася забравят и когато , и каквото им изнася помнят.
Бианка упорито забравя колко хубаво е било с първия ѝ мъж, за да му роди 3 деца и твърдо вярва, че сега е много по- различно, защото тя се е променила по особен начин, пък и е срещнала ерген, когото да оформи по свой тертип.
А, всъщност, ни тя, нито той подлежат на оформяне- всеки си е какъвто- такъв.

Като изгребат от кацата меда, отдолу е пак същото като преди, но мисълта да се почва трети- пети път отново, е стресираща, затова хората гледат да не разбутват пластовете, а да карат наред.
Сиреч, прагматично свалят критериите. Simple Smile

# 126
  • Мнения: 5 247
И друг път съм го казвала и пак ще го повторя. "Рецептата" за проваления брак е първоначалната изконна нагласа наложена у хората. У жената "абе той не е идеален, но аз ще го променя" и у мъжа " брей ква яка мацка забих, дано не се промени никога". Неминуемо става обратното.

# 127
  • Мнения: 18 530
Нищо подобно не мисля. Просто вече знам, че и най-голямата любов може да умре за 1 ден - такъв е живота. И естествено, че добре съм си живяла и в първия си брак - никога не съм твърдяла друго. Но не е бил явно успешен докрай, щом сме се разделили с гръм и трясък. Човек се жени, за да живее добре Simple Smile Ако спрат да вървят нещата - има развод. Такъв е живота.

Аз точно специалист по нищо не мисля, че съм - но не върви ли нещо, трябва да се прекрати и да се започне на чисто.

Бг татко, иронията ти е излишна - съвсем нямах това предвид. Просто докато отгледа първото си дете, човек се сблъсква с много предизвикателства. Може да не са свързани с детето, нито с брака. Може да е с работа, роднини или друго. Но след 20 години рядко си същия човек. За партньора ти важи същото... и дали ще сте толкова хармонични накрая както сега е една загадка Simple Smile

абсурт, че аз и първия път ерген съм си взела Simple Smile ама нито единия, нито другия съм оформяла, не ми идва отвътре хич Simple Smile

# 128
  • Мнения: 19 853
Цитат
Да, изключително успешна, затова не отлепяте от форумите, щото всичко е много успешно...
Това какво общо има с успешната връзка, брак.
Релевантно е с претенцията "мъж, играещ компютърни игри".
Демек – няма общо. Аз мога да съм цял ден във форума, но междувременно правя хиляди неща. Пари изкарвам, следя графики, анализи, новини, пиша мейли, готвя, чистя, пера, разхождам се, пазарувам. И най-важното, мога по всяко време да скокна и да общувам с хората, които обичам – дъщеря ми и половинът.

На всичко му се намира колая.

Така е, някои се учат чисто на ниво себеразвитие след първия брак – особено такива като мен и споделеното от Annabelle* – няма съвършени хора, отношения, не можеш всичко да поемеш върху себе си, компенсирайки липсите на другия. Просто не става. Именно затова, който си е научил урока (поне жена), при следваща връзка вече не се прави на мъж, а влиза с женствеността си.
Позволява си да не се прави на силна и не ми обяснявайте пак за равенството и образоваността и т.н. Те са част от личността, но надали някой мъж може да бъде влюбен за дълго в една жена заради безбройните ѝ дипломи и квалификации. нека не се заблуждаваме, не може.

А не както Абсурт се опитва да го изкарва упорито "търсене на собствен кеф" – това е различно и няма общо с прагматизма, просто някои хора са хедонисти по рождение, там е друга бира.

А това със занижаване на критерии не го разбирам. Значи, ако се отпуснеш и дадеш воля на осъзнатите си желания какъв се чувстваш, искаш да бъдеш, с кого да живееш, обичаш, какво можеш и го правиш се разбира като "отпускане" и занижаване на критерия. Нищо такова, това е по-високо ниво – критериите стават прецизни и целенасочени. Един търси точно любов, друг стабилно семейство със сериозен мъж, трети някой да го обгрижва и му повтаря колко е готин. Това няма значение, важното е човек да осъзнава какво е и какво иска.

# 129
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Повечето жени искат до себе си зрял,стабилен и сериозен мъж с когото да отгледат децата си.
И когато се окаже,че Мунчо е незрял и освен да играе компютърни игри не се занимава с нищо друго,то на жената и писва и го зарязва.Че коя жена ще иска да е с такъв неудачник дето витае в облаците ,че и изневерява на всичкото отгоре?

# 130
  • София
  • Мнения: 24 839


А не както Абсурт се опитва да го изкарва упорито "търсене на собствен кеф" – това е различно и няма общо с прагматизма, просто някои хора са хедонисти по рождение, там е друга бира.

А това със занижаване на критерии не го разбирам. Значи, ако се отпуснеш и дадеш воля на осъзнатите си желания какъв се чувстваш, искаш да бъдеш, с кого да живееш, обичаш, какво можеш и го правиш се разбира като "отпускане" и занижаване на критерия. Нищо такова, това е по-високо ниво – критериите стават прецизни и целенасочени. Един търси точно любов, друг стабилно семейство със сериозен мъж, трети някой да го обгрижва и му повтаря колко е готин. Това няма значение, важното е човек да осъзнава какво е и какво иска.



Как да направим щастлив един мъж:
1. Да правим секс с него
2. Да го храним
3. Да го оставим на мира!
Как да направим щастлива една жена?
Изглежда не е толкова трудно! Мъжът трябва само да и бъде:
1. Приятел
2. Компания
3. Любовник
4. Брат
5. Баща
6. Стопанин
7. Учител
8. Готвач
9. Електротехник
10. Водопроводчик
11. Механик
12. Декоратор
13. Стилист
14. Сексолог
15. Гинеколог
16. Психолог
17. Психиатър
18. Доктор
Освен това трябва да бъде:
19. Смел
20. Организиран
21. Добър баща
22. Чистоплътен
23. Любезен
24. Добър
25. Щедър
26. Нежен
27. Мил
28. Галантен
29. Интелигентен
30. Образован
31. С чувство за хумор
32. Изобретателен
33. Спортен тип
34. Силен
35. Разбиращ
36. Отстъпващ
37. Търпелив
38. Снизходителен
39. Внимателен
40. Мек
41. Отпуснат
42. Амбициозен
43. Решителен
44. Надежден
45. Увлечен
46. Вежлив
Не забравяйки при това:
47. Често да прави комплименти
48. Да обича да ходи по магазините
49. Да не прави скандали и да търси проблеми
50. Да бъде богат
51. Да не я дразни
52. Да не се заглежда по другите жени
В същото време е необходимо:
53. Да бъде внимателен към нея
54. Да не бъде ревнив
55. Да се разбира със семейството и
56. Да намира време за нея и в същото време да и оставя пространство
57. Да се грижи за нея
... и МНОГО ВАЖНО:
58. НИКОГА!!! да не забравя следните дати:
* рожденния и ден
* първата среща
* годежа
* сватбата
 bouquet

# 131
  • Мнения: X
Хм, сложно е да си мъж на жена си. Но пък е просто да си жена на мъжа си- достатъчно е да му станеш МАМА.  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 15 619
absurT, това изглежда като копнато от фейсбук-мъдростите и естествено няма нищо общо със суровата дествителност. Grinning  Преувеличенията вършат работа на маса, с компания, за малко повече смях.

# 133
  • София
  • Мнения: 24 839
Разбира се, че е от фейса- преди малко го видях .....
Опасявам се, че болшинството от мъжете ще се съгласят с написаното. Mr. Green

# 134
  • Мнения: 18 530
Първите две стигат. Може само първото даже - мъжете са лесни Simple Smile

С жените - наистина си имаме повече изисквания. Wink

Общи условия

Активация на акаунт