Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 740
  • 2 734
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Опасявам се, че болшинството от мъжете ще се съгласят с написаното. Mr. Green
Не съвсем - пропуснати са между 15 и 20 точки в посока мъжественост на мъжа, какво е мъжествено да прави, какво не е и т.н. Simple Smile И още 20тина в посока "зрялост". Компютърните игри например са строго забранени. Пропуснато е и най-важното - провайдър с доход над 10 000 месечно (изобщо в списъка нищо не е казано за доходи). Добре е обаче този доход да не е от 3 работи, че да не е прекалено уморен, защото се очаква от него да се буди, ако бебето се кокори и да сменя памперс като про, но да го прави по мъжествен начин и само при поискване от жената, щото коя жена иска някакъв мъж да ѝ се бърка постоянно в женските работи?   

На мен вече темата ми стана леко безинтересна. Предлагам да вдигнем малко залозите и да поразсъждаваме върху темата "бихте ли си взели жена с три деца" Simple Smile Или направо за да изведем закономерността - с колко деца не бихте си взели жена? Един нашенец наскоро си беше взел норвежка с 6 деца, за съжаление едва ли пише във форума, за да я питаме за опит - чини ми се като да е най-навътре в нещата. Със сигурност всеки човек има някаква ментална граница по отношение на броя деца от предишни бракове/връзки. Примерно 1-2 за повечето ще са ОК (героят от историята е лигльо някакъв), 10 за повечето мъже ще са определено много, би било интересно да се направи функционална зависимост и да се види как се променя ентусиазма на мъжа за връзка в зависимост от броя деца. Аз бих предположил намаляваща експоненциална функция, със сигурност няма да е проста линейна връзката.

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 14:26 от Анонимен

# 136
  • Мнения: 19 977
Скрит текст:
Как да направим щастлив един мъж:
1. Да правим секс с него
2. Да го храним
3. Да го оставим на мира!
Как да направим щастлива една жена?
Изглежда не е толкова трудно! Мъжът трябва само да и бъде:
1. Приятел
2. Компания
3. Любовник
4. Брат
5. Баща
6. Стопанин
7. Учител
8. Готвач
9. Електротехник
10. Водопроводчик
11. Механик
12. Декоратор
13. Стилист
14. Сексолог
15. Гинеколог
16. Психолог
17. Психиатър
18. Доктор
Освен това трябва да бъде:
19. Смел
20. Организиран
21. Добър баща
22. Чистоплътен
23. Любезен
24. Добър
25. Щедър
26. Нежен
27. Мил
28. Галантен
29. Интелигентен
30. Образован
31. С чувство за хумор
32. Изобретателен
33. Спортен тип
34. Силен
35. Разбиращ
36. Отстъпващ
37. Търпелив
38. Снизходителен
39. Внимателен
40. Мек
41. Отпуснат
42. Амбициозен
43. Решителен
44. Надежден
45. Увлечен
46. Вежлив
Не забравяйки при това:
47. Често да прави комплименти
48. Да обича да ходи по магазините
49. Да не прави скандали и да търси проблеми
50. Да бъде богат
51. Да не я дразни
52. Да не се заглежда по другите жени
В същото време е необходимо:
53. Да бъде внимателен към нея
54. Да не бъде ревнив
55. Да се разбира със семейството и
56. Да намира време за нея и в същото време да и оставя пространство
57. Да се грижи за нея
... и МНОГО ВАЖНО:
58. НИКОГА!!! да не забравя следните дати:
* рожденния и ден
* първата среща
* годежа
* сватбата
 bouquet

Можем спокойно да ги редуцирана на 5/5 и всичко е 6.
Твърде много изисквания, очаквания = твърде много разочарования.
То и да искаш се иска акъл.Flowers Hibiscus

# 137
  • Мнения: 18 613
bgtatko, тук вече тотално изпростя. Казвам ти го, понеже имаш идея, че си интелигентен Simple Smile

# 138
  • Мнения: 15 619
Пълни глупости! Добре че има и кой да им се кефи и там да намира смисъл за себе си или да се хили на някой друг за собствените си мисли.
Хумореските са си хуморески. Дори и синът ми го разбра някъде след три годишна възраст.

# 139
  • Мнения: X
Като имащ идея, че е интелигентен, мога само да кажа, че IQ и изпростяване са две различни неща, които не са непременно корелирани (или дори може да има негативна корелация). Wink

Но не виждам с какво въпросът ми не е валиден. 1 дете стана ясно, че не е никакъв проблем, две също - колко на брой наистина се превръщат в трудност за нови връзки?

# 140
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз бих казала, че колкото деца една жена на чужд мъж би приела, толкова и би очаквала той да приеме.
Само че, въпреки борбата за еднаквост, тук аршинът е не двоен, ами петорен. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 39 388
Двамата  се взехме с по едно дете. Той вдовец, аз разведена. Мойто е на 5, неговото е на 20. Сигурно затова живеем добре. Аз съм идеалната мащеха, на дете което рядко виждам, а мойто ни е обща грижа.  Ако беше обратното, вероятно нямаше да я бъде тая.

# 142
  • Мнения: 5 354
Аз пък се удивлявам колко лесно разваляте браковете си.  Той или Тя ми рече ?Мм?, кавга и развод. Чудя се на нашите баби, дядовци и родители не са ли имали чувства, желания, несъгласия, но за тях бракът е нещо завинаги.  Моето поколение не  беше така, но и ние бяхме по-търпеливи, в сравнение с вас-нашите деца.  Говоря и за мъже, и за жени.

# 143
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ако се случи да се разведа по всяка вероятност бих повторила модела на баща ми - бачкам си и си гледам детето. Когато същото си поеме живота, каквото такова(в неговия случай следващ брак), а удоволствията не са повод за запознанство и сватба. 😆
Не бих и не съм имала връзка с мъж с деца от бивш партньор. Не защото мисля същите за друга категория хора или нещо не Ок, просто не е за мен това.

# 144
  • Мнения: 1 121
Aз точно специалист по нищо не мисля, че съм - но не върви ли нещо, трябва да се прекрати и да се започне на чисто.

Идеален пример за съвременното консумативно мислене, тип "китаеца е направил по-нов модел, стария се счупи, сменям."

Само до преди 20-30 години настройката беше коренно различна - ако не върви, ще го поправим. Имаше си и майстори. Wink
Интересно, че повечето неща доста по-рядко се чупеха. Бяха по-качествени. Неща, хора, жени...
Сега мисленето се формира на същите конвейери като телефоните. Продават новия модел за 1000$, а производството му струва 10.
-------
Ми - не.

============
П.П. Реших да допълня, ако не е станало ясно, че съм консервативно настроен и харесвам старите модели. Не така софистицирани, едно нещо правят, но го правят като хората, а не да ти дават съвети как ти да го направиш Simple Smile Имам предвид смартфоните, някой да не си помисли нещо.
На един битпазар си взех телефон с шайба. Една шайба само, ама какъв кеф е да я врътнеш...

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 16:56 от Lyam

# 145
  • Мнения: 2 224
Когато си още женена е лесно да кажеш “о, аз ако се разведа, ще си гледам работата и детето”. Като се разведете и останете сами тогава може да сте сигурни как бихте реагирали. Аз съм щастливо женена засега, но предполагам че и да се разведа, няма да зачеркна мъжете от живота си или пък да търся само креватни авантюри. Най-вероятно ще търся същото, което съм търсила и преди да се омъжа за първи път без на всяка цена нови деца може би.

# 146
  • Мнения: 18 577
Аз отсега казвам, че ако остана сама, ще си търся другарче, точно защото съм видяла добрите страни на брака. Двама е по-весело и по-леко. За мен няма значение дали има деца, стига да се разбирам с тях.

# 147
  • Мнения: 18 613
Да бе, лесно ги разваляме, от една кавга - хех

# 148
  • BG
  • Мнения: 892
Цитат
Само до преди 20-30 години настройката беше коренно различна - ако не върви, ще го поправим. Имаше си и майстори. Wink
Интересно, че повечето неща доста по-рядко се чупеха. Бяха по-качествени. Неща, хора, жени...
Сега мисленето се формира на същите конвейери като телефоните. Продават новия модел за 1000$, а производството му струва 10.

Мда, те и нашите мислеха така и ме натискаха да търпя мъж насилник и кръшкач-що то това се поправяло!
Айде мерси!

# 149
  • Мнения: 19 087
Преди 3 дни прочетох тази тема и не мога да намеря мира....
http://spodeli.net/4/story-131954.html
Изкажете своето мнение, най-вече мъже, както и самотни майки. Аз самата съм самотна майка и след като прочетох това просто съм потресена и се замислям дали наистина мъжете смятат така ?
Темата в другия сайт не е пусната от мен, случайно попаднах на нея ....

Погледни колко теми има как привлекателни, финансово обезпечени и с пр. екстри жени без деца се оплакват, че не могат да си намерят мъж, колко мъже - че не си намират жена... Като цяло си е трудно, пък като има и деца, вече е още по-трудно да срещнеш подходящ. Сигурно са писали редовните, според които децата са страхотно предимство при търсенето на следващ мъж, но моите наблюдения, включително и лични, от семейството ми, е че това се явява един вид недостатък, който трябва да се компенсира, щом партньорът, който е с дете/деца, обикновено е с по-висок статус от ергена или момата за втория опит. Под статус имам предвид финансово, кариерно, интелектуално, като образование, като произход... Има нещо, с което превъзхожда другия и за първи опит, ако беше без дете, щеше да се оглежда за партньори с по-висок статус.

Според мен е по-добре още в началото да се откажат, ако не смятат, че може да поемат подобен ангажимент, вместо да свалят звезди, да направят още по някое дете на самотната майка и тогава да си покажат рогата - делене на децата, тормоз, контрол и пр.

Общи условия

Активация на акаунт