Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 496
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 24 839
Всеки си решава и си носи последствията от избора - както с всичко друго в живота.

Да, де, за последствията говорим- които се стоварват върху децата и те ги носят без вина - виновни.
Защото, изборът не е техен, а на родителя, при това поставил на първо място отново собствените си щения.

# 331
  • София
  • Мнения: 19 249
Извинявай, но ми се струва, че това е поредният мухльо.Никой не е казал, че се очаква да стане баща на детето. Аз пък съм свидетел на случаи в които мъжът е приемал детето като свое и се е грижел за него. С две думи става въпрос яко за комплекси.
Спор няма за мухльовщината, но има и други фактори. Например възраст.
Ако срещнеш втория човек на 40 и той няма дете, а иска - може жената да иска да си изживеят чувствата, тя нали вече си има дете, НО или трябва да побърза, или вероятно ще се разделят. А може и да го баламосва с години, ако той се поддава

# 332
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Твоето си има баща, който да го осигури. Онзи да му мисли дали ще му стиска да осигурява още един бъдещ наследник. Второто от новия брак също си има баща, който да помисли за него. Сега си представи и първородния син на втория си мъж, с когото ще трябва да дели твоето дете. Не е гот.
А майката къде е в тази ситуация? Тя не осигурява ли детето си?
Това съвсем не е константа. Това, че ти ще осигуриш своето съвсем не означава, че първата жена на мъжа ти ще го направи за своето дете. Подходих съвсем прагматично. Идва време за кандидатстуденските на първородното му и общото ви може да мине на заден план или изцяло на твоя издръжка. Да знам, бюджетът е общ, но е кофти да се свиваш, защото тати има и друго дете, за което трябва да мисли.

# 333
  • Мнения: 30 802
Ами аз как реших...на едната страна на кантара дали ще се отрази добре на детето. Както казах, не съм правила кастинг с 5-6 чичковци, то се виждаше кой какъв ще е, и не съм търсила мъж за мой кеф, защото тоя тип мъже не стават за доведен родител.

Оттам нататък, от едната страна на кантара е хипотетичната травма на сина ми, като си представи (какво ли ще си представи?) как правя секс. Сега, то децата се отвращават и че собствените им родители правят секс, ама това си е фаза на растежа. Та по принцип синът ми е прекалено зает със своя живот, та да почне да се терзае за такива работи. Едно добре и грамотно гледано дете няма да изтрещи от мисълта, че хората правят секс и се раждат деца - все пак е виждал пред себе си какво е бременност и бебе. Мисля, че не е най-травмиращата гледка, която може да види, има и по-гадни.

Та може да се каже, че съм намерила тоя, дето по БГ критериите приема детето "като свое", въпреки че и двамата знаем, че не го приема така, а точно като доведено дете, защото емоцията със собствените е друга. И това е съвсем нормално.

Та точно защото той ще си излети, съм решила да не ставам монахиня заради първото дете. Мисля, че като възрастен ще го оцени. В момента е на девет и си живее живота и хич не му пука.

# 334
  • София
  • Мнения: 19 249
Идва време за кандидатстуденските на първородното му и общото ви може да мине на заден план или изцяло на твоя издръжка. Да знам, бюджетът е общ, но е кофти да се свиваш, защото тати има и друго дете, за което трябва да мисли.
Повтарям: всяко от изброените деца има двама родители.
А може първата на мъжа да е богата и да го е изритала, без да му иска издръжка. В такъв случай трябва да си хепи, хепи, хепи - всичко негово ще е за твоето дете.
Предлагам на разведените мъже да бъде забранено да се женят повторно, за да дават подходяща издръжка, но жените са свободни да си търсят нов, естествено ерген.

# 335
  • Мнения: 18 530
Да - децата носят последствията от действията или бездействията на родителите си, докато са деца. Не само при развод, а за всичко. Такъв в живота.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 208
Всеки си решава и си носи последствията от избора - както с всичко друго в живота.

Да, де, за последствията говорим- които се стоварват върху децата и те ги носят без вина - виновни.
Защото, изборът не е техен, а на родителя, при това поставил на първо място отново собствените си щения.
Не.На първо място са винаги децата и бъдещето им.На второ място са родителските щения,който се отразяват благоприятно или не,вследствие на това,че имат друг родител до биологичната си майка/баща.
Важно е самотния родител да прецени доколко бъдещата му половинка отговаря на изискванията на самотния родител.Колко деца имаш Абсурт и какъв е лично твоя опит в подобна ситуация?

# 337
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Повтарям: всяко от изброените деца има двама родители.
А може първата на мъжа да е богата и да го е изритала, без да му иска издръжка. В такъв случай трябва да си хепи, хепи, хепи - всичко негово ще е за твоето дете.
Предлагам на разведените мъже да бъде забранено да се женят повторно, за да дават подходяща издръжка, но жените са свободни да си търсят нов, естествено ерген.
Приемаш нещата много лично. Не се остри толкова. Ти си имаш живот и си отговаряш за него.

# 338
  • Мнения: 18 530
И още един въпрос - всички ли женени и неразвеждани никога родители не са допускали грешка, която да касае децата им после? Нима щастливия брак те спасява от всички житейски рискове, и те, и децата ти? Разсъждавам си просто.

# 339
  • Мнения: 922
Много погрешно е схващането, че жената с дете търси спонсор, детегледач или баща. На първо място тя иска да има връзка с мъж, като всяка жена. Ако нещата се задълбочат, стигне се до съжителство и хората се обичат и приемат с деца какво има ? Естественно продължение на всяка връзка.
Нима свободната жена не търси пари, удобства и всякакви облаги ? Каква е гаранцията, че свободната не търси спонсор, няма такава. Всичко се случва естественно и в продължение на време, в което всеки един от партньорите ще разкрие какъв е.

# 340
  • Мнения: 30 802
Тия приказки как жената търси спонсор идват май от мъже, които нямат против да са гаджета за аху-иху с жени с деца, но искат ако може без отговорността. Ми не може, това е. Никой не те натиска да ставаш баща, ама не се и позволява само ползване за кеф. Разбира се, че изискването е за цялостно отношение, не за хищничество и използвачество.

То пък какво си мислят, че жените си хващат мъже за чест и слава и за уникалния им характер...

# 341
  • Варна
  • Мнения: 957
Нека и аз да попитам:

Ако си жена с дете и търсиш мъж, ти какво точно даваш допълнително на подходящия мъж, за да избере теб, а не необвързана без дете?


Това е лесно. Любов му дадох. Влюбихме се - аз в него, той - в мен. Аз бях на 33, той - на 34, дъщеря ми - на 3. Понякога нещата са прости, както бяха в старите неделни любовни филми. Чак пък и да го болднеш този простичък въпрос.

И внимавай, че човек не внимава, когато е влюбен, спира да брои стотинките за сладолед!

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 16:04 от Ментова

# 342
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Е, то любовта ти е ясна. Човекът питаше дали ще готвиш, ще переш, ще пазаруваш, ще чистиш, ще пестиш парите му. Иска му се и да те държи за главата... нали. Някак си се разбира, че си търси някоя за домашна злоупотреба. Трябва да си хипер будала, за да обичаш, подложена на подобни извращения.

# 343
  • София
  • Мнения: 24 839

Не.На първо място са винаги децата и бъдещето им.На второ място са родителските щения,който се отразяват благоприятно или не,вследствие на това,че имат друг родител до биологичната си майка/баща.
Важно е самотния родител да прецени доколко бъдещата му половинка отговаря на изискванията на самотния родител.Колко деца имаш Абсурт и какъв е лично твоя опит в подобна ситуация?

Ами, точно това не е така- бъдещето на децата се оставя за после, а се тича подир новите пеперуди на родителя според максимата " Ако мама е щастлива и детето е задължително щастливо".
Две деца имам и личен опит като манипулирано и откровено излъгано дете, за да застане на страната на майка си при развода.
После да приеме новия, с когото се оказа че е имала връзка доста време назад, който също беше женен,  така и не се разведе, но живя у нас........


# 344
  • Мнения: 4 577
Всичко се случва естественно и в продължение на време, в което всеки един от партньорите ще разкрие какъв е.
Развитието при свободни хора и такива с деца е много различно. Както казах и по-нагоре, като си сам, последствията и рисковете са си за теб и имаш пълното право да се пробваш, само тръпка и любов да има. Когато има дете, такова поведение би било безотговорно и би следвало да подхождаш доста по-внимателно и селективно, дори и евентуално да изпуснеш подходящ партньор.

Bianka всеки родител прави грешки, това означава ли, че не би следвало да се опитва да ги редуцира? Пак ще дам примера от другата тема - за мен е безумно да хукнеш след мъж, да смениш училището и средата на детето си, без ясна визия за нова добра работа и план Б, ако нещата не се получат.  Ако мъжът е склонен да дойде при теб или да пътува всеки ден, за да сте заедно, тогава ситуацията е съвсем друга и си заслужава да дадеш шанс. Иначе колкото и да те привлича, и да има чувства, да си играеш на руска рулетка, когато имаш дете, е безотговорно.

Общи условия

Активация на акаунт