Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 782
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 3 510
Майка ми е сама - и има един кандидат. Аз и казвам да го прибира при нея - а големият син каза: АА в никакъв случай, тук не искам някой да ми казва какво да правя.
тоест той на баба си не дава мъж в живота, та какво остана за нас родителите му. Това го казвам само в кръга на шегата.
Иначе който както иска да си възпитава децата. Аз за моите си решавам.
Естествено, че всеки решава сам как да възпита децата си. Просто са ми странни тези родители, които взимат повече отколкото трябва насериозно поговорката „моето гардже си е най-хубаво”. Ти сама казваш, че не позволяваш чужди хора да се карат, на децата ти и в резултат на това те са своенравни. Това „правило” най-вероятно важи и в училище. Тоест разбирам казаното от теб така - децата ти каквото и да направят на теб не ти е приятно да им се прави забележка от друг човек, дори и да не са прави.  

# 1 171
  • Пловдив
  • Мнения: 23 756
О да, на Анистън челюстта е перфектна 😁 А пък терминът “глутница” относно деца е направо 🤐
Че какво му има на глутница? И на стадо?

# 1 172
  • Мнения: 5 258
Изобщо не доумявам как ще натоваря мозъка на детето си с вземането на такова решение. Решение касаещо възрастен се взема от възрастен. Децата не бива да мислят за такива неща. Бившия ми мъж беше много учуден, когато при разговор с 6 годишната ни тогава дъщеря, в който се опита да и каже, че ако отиде да живее при него той никога няма да се събере с някоя жена, получи отговор "тате и ще стоим само двамата тука и скучаем ли, защото ако имаш приятелка можем да правим бисквити животни, но ако тя не знае как аз ще я науча не се притеснявай, научих приятеля на мама да строи къща от карти, защото когато моите приятели дойдат мама да не строи къщата сама, мога да науча и вас, тъпо е сам да строиш къща или да правиш бисквити, аз не бих".

# 1 173
  • Мнения: 3 510
Уауууууу...спри малко сериалите.

# 1 174
  • Мнения: 5 258
Не гледам телевизия от години. Нямам време за това. Инвестирам времето извън работа в прекарване с любимите хора. Може би и за това, чужди хора не се налага да се карат на детето ми. Нито пък то би си позволило да кае на мен или на баща си с кого да си живеем животите.

# 1 175
  • Мнения: 2 224
О да, на Анистън челюстта е перфектна 😁 А пък терминът “глутница” относно деца е направо 🤐
Че какво му има на глутница? И на стадо?

Нищо му няма, стига да го употребяваш за животни, каквото е и значението на думата, а не за деца. Като цяло изречението, че била като откачена с глутниците деца е също толкова “нормално”. Когато имаш финансовите възможности на Анджелина ми се вижда съвсем в реда на нещата да имаш както свои, така и осиновени деца - най-големият лукс и щастие за мен.

# 1 176
  • Мнения: 10 995
Учителите и треньорите на децата ми могат да им се карат и наказват. Биологичният им баща също- чужди хора -не.

# 1 177
  • Мнения: 30 802
Аз като чужд човек не мога да наказвам чужди деца, но мога да им се карам, и още как. Ако ми нарушават границите и комфорта - то е нормална реакция да се скарам. Как иначе ще разберат, че живеят сред други хора и че понякога не всяко действие им е приятно за другите...иначе не се карам на чужди деца за неща, които не ме касаят, ама ако ми пречи, се карам.

(Например, не бих се скарала на чуждо дете, ако е изцапано, или да му направя забележка за обноски, примерно че дъвче дъвка гадно или си лапа пръстите - това си е работа на майката, тя си има разбирания как да го възпитава, има си и ограничения, не е казано, че трябва да е по моите разбирания. Ама ако хвърля, тряска, застрашава другите деца, или писка прекалено гадно - скарвам се и го карам да спре с поведението.)

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 10:22 от The Siren of Titan

# 1 178
  • Мнения: 3 510
Учителите и треньорите на децата ми могат да им се карат и наказват. Биологичният им баща също- чужди хора -не.
Наблюденията ми са, че масово не се прави разлика между учители, треньори и останалите хора.
Аз лично докато бях ученичка, точно родителите на най-проблемните деца си позволяваха да спорят, дори да се карат с учители, a пак повтарям, че ти сама каза, че децата ти са самонадеяни. Щом за теб това е правилното възпитание...

# 1 179
  • Пловдив
  • Мнения: 14 615
Ами ако имам готвачка, чистачка и гувернантка за 10 деца време ще намеря. То като няма да си губя времето в пране, готвене и чистене, няма да се налага да набивам уроците на на някой в главата. Остава достатъчно време да си прекарвам времето с децата по най-пълноценен начин.
Да, ама пак не е нормално много деца. Показва липси. Не знам какви.

# 1 180
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Предпочитам да съм на 30 сама с дете, отколкото на 35-40 сама или с мъж олигофрен, без деца.
А тия дето се плашат от чуждото дете, просто явно не обичат достатъчно майка му. На мъжете им функционира на по-базов принцип психиката - свързват детето с жената, по която са си загубили ума. Неслучайно историята знае стотици случаи, в които биологичен баща загърбва собствените си отрочета, за да гледа чуждите - на жената, която в момента му е по-важна от всичко друго.
Точно на 30 срещнах настоящия с и мъж, той заможен и желан ерген на 29, аз - парясница с дете на 5. Карал й се е и я е наказвал, храни я, облича я, възпитава я. До голяма степен той оформи отношението й към живота. А в момента се разбира с нея далеч по-добре, отколкото със собствената си щерка, която носи неговия рогат характер.

# 1 181
  • София
  • Мнения: 19 262
Точно на 30 срещнах настоящия с и мъж, той заможен и желан ерген на 29, аз - парясница с дете на 5. Карал й се е и я е наказвал, храни я, облича я, възпитава я. До голяма степен той оформи отношението й към живота. А в момента се разбира с нея далеч по-добре, отколкото със собствената си щерка, която носи неговия рогат характер.
Явно е бил ерген 2-ра степен  Laughing
Разбира се по-добре  твоята дъщеря, защото че не живее със своята. Всъщност ти би ли приела такъв вариант?

# 1 182
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Явно е бил ерген 2-ра степен  Laughing
Разбира се по-добре  твоята дъщеря, защото че не живее със своята. Всъщност ти би ли приела такъв вариант?

Не те разбрах.

# 1 183
  • София
  • Мнения: 19 262
1. Явно е бил ерген 2-ра степен  Laughing
2. Разбира се по-добре  твоята дъщеря, защото че не живее със своята. Всъщност ти би ли приела такъв вариант?
Не те разбрах.
1. щом има собствена дъщеря - значи е бил разведен/разделен или пропускам нещо? Така им викаше един мой шеф - ерген 2-ра степен, той самия е бил и 3-та
2. Би ли приела да живееш със своята и неговата дъщеря?

# 1 184
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Явно ти не си разбрала. Става дума за общата ни дъщеря. Така че живеем с моята и нашата.

Общи условия

Активация на акаунт