Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 65 770
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 675
Привет! Исках да попитам дали някой тук има опит с продукт за тяло - душ гел или лосион за мазане - с AHA/BHA? Намирам много варианти за лице, но са ми неикономични за тяло.

Аз си купих на Donell - AHA 20 Body Tingle.
Лосионите които се използват при враснали косми също са с киселина. Имам на Skin Doctor и Tend Skin.
За тяло можеш да използваш и  Clycolic Acid 7% Tonig Solution на The Ordinary. Продуктът е за лице но аз го използвам и за тяло.

Друг продукт за тяло е Alpha Skin Care - Renewal Body Lotion, 12% Glycolic AHA.
На Donell го купих понеже ми се искаше нещо по силно, но след време сигурно ще пробвм и Alpha Skin.

За пигментни петна съм решила да пробвам Ambi Fade Cream с Hydroquinone. Поръчах го от Amazon и по чудо ми го доставиха. Grinning
 

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 11:33 от B&C

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
За пигментни петна съм решила да пробвам Ambi Fade Cream с Hydroquinone. Поръчах го от Amazon и по чудо ми го доставиха. Grinning
 

Проверих го този крем - не е скъп , но шипинга му е убийствен
От къде го поръча точно ?

# 362
# 363
  • Мнения: 39 309
Какви хормони се изследват при пигментни петна? Някой правил ли е?

# 364
  • Мнения: 18 542
Не съм сигурна, че ще намериш проблем с хормоните непременно, така че да успееш да направиш директна връзка между тях и петната.

# 365
  • Мнения: 39 309
Мерси, Миоки, отказа ме.

# 366
  • Мнения: 3 998
Момичета успявате ли с нещо да прикриете петната?

# 367
  • Мнения: 3 675
 Когато слънцето е много силно аз не се опитвам да прикривам нищо, а се мажа много интензивно със слънцезащитен крем по няколко пъти на ден . А като реша да прикривам използвам ФДТ ( Revlon Colorstay). ФДТ ми изравнява тена, но не успява да ми прикрие петното на бузата ( кръгло с големина на стотинка). Мога да използвам коректор, но не го правя. Аз съм на принципът, че не бива да се прекалява с криенето, а трябва да се търси решение на проблема.
Хората сърца присаждат, а ние не сме се справили с някакви петна.
Ще се справим! Hug

# 368
  • Мнения: 3 023
С ФДТ на Дермакол ги прикривам. И татуировки покрива. Ползвам го вече 2-3 години, всекидневно. Уникален е

# 369
  • Мнения: 18 542
Аз си мисля, че не трябва да се престараваме в прикриването на петна и пъпки. Те просто си се виждат и прикрити, но пък околните надали обръщат чак толкова внимание, освен ако положението не е наистина тежко.
Когато бях петниста, слагах по малко ФДТ или ББ крем, но не съм се съсредоточавала върху петната специално, защото просто цялото ми лице беше кафяво.
Сега вече слагам само оцветена слънцезащита, за да не съм толкова бледа, особено ако основният ми крем оставя бял филм.

Дори жената да има петна, предпочитам да видя лице, а не маска насреща си. Тези плътно покривни ФДТ са за сцена или за вечерно парти. Не харесвам тежък грим за ежедневието, но това си е мое лично предпочитание де. 

# 370
  • Мнения: 1 270
Не ти ли запушва порите, че състава му е кофти?

# 371
  • Мнения: 3 023
Не. Нямам пъпки и други проблеми с кожата.
Когато е нанесен както трябва личи колкото всеки друг, само,че другите не прикриват нищо.
Не мога да си представя да изляза по крем Simple Smile петната са на скулите и челото, големи са.

# 372
  • Мнения: 3 675
Ако прекаля с прикриването само ще привлека вниманието на околните. Определено не се чувствам много комфортно без ФДТ, но той няма да ми реши проблема. Слънцезащитният крем поне не позволява влошаване.
Според мен едно мазане на ден не е достатъчно и си трябва непрекъснато подновяване.

# 373
  • Мнения: 2 069
Здравейте, имате ли мнение за слънцезащитните кремове на "Корес" - с кисело мляко, маслина, цитрус... Не съм ползвала досега, кожата ми е много бяла и чувствителна, имам много пигментни петна.

# 374
  • София
  • Мнения: 778
Благодаря на всички, които споделят за начина, по който се борят с петната и появата им.

През последните 4 години за предпазване от появата им (не за премахване) пия астаксантин, започвам да го пия месец май и до септември не го спирам.
Поръчвала съм от този:
https://www.iherb.com/pr/Nutrex-Hawaii-BioAstin-Hawaiian-Astaxan … -60-Gel-Caps/5929
и от този, когато го пускат на по-добра цена:
https://www.iherb.com/pr/Nutrex-Hawaii-BioAstin-Supreme-6-mg-60-V-Gels/10351
(сега дори имат някакво намаление)

Не се появяват петна от слънцето (ако си склонна да ги получаваш), не се изгаря на плажа (това не значи, че трябва да се откажеш от плажно масло), получава се хубав тен.

Успех и хубаво лято!

Общи условия

Активация на акаунт