Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 65 930
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 542
Миоки, успя да ме изумиш , Никога не съм допускала, че след толкова спорове, след толкова размятане на линкове и забрани за хидрохинона и предупрвждения   за невероятно тежките странични ефекти, ще похвалиш крем с тази съставка.

Ползвала съм една и съща концентрация на крем с хидрохинон на различни марки.Единия проработи при мен, другите не.
Явно  е от значение, какво има и  в останалите 98%.
Не разбрах това критика ли беше, но няма значение.
Винаги казвам, че съставката е с противоречива репутация. Аз съм направила проучване за себе си и съм преценила има ли риск и дали съклонна да го поема. Питането беше за крем със същата съставка и за това отговорих. Не го рекламирам и не агитирам никого да го ползва и винаги казвам да се направи собствено проучване или да се консултира с лекар, но е факт че петната ми се избелиха. Спазвам всички предупреждения за ползването му и проблеми нямам.
Чак пък невероятно тежки странични ефекти... малко преувеличаваш.

п.п.
между другото сестра ми ползва Експигмент и каза че е доволна. Изписан й е от дерматолог в Токуда, кремът се прави по рецепта, но пораи ред причини не е могла да се сдобие с правения и е взела Експигмент.

# 91
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не е критика, просто учудване.
Аз също преборих петната с крем изписан от дерматолог и забъркан в малка иневзрачна аптека.
Като цената на крема беше на половина от цената на прегледа

# 92
  • Мнения: 18 542
Не е критика, просто учудване.
Аз също преборих петната с крем изписан от дерматолог и забъркан в малка иневзрачна аптека.
Като цената на крема беше на половина от цената на прегледа
Е защо пък се учудваш? Стана ми интересно.

Просто откакто се заинтересувах от козметика ме влече към съставките и коя как действа, а не от маркетинга по етикетите.
Петната ми бяха сериозни (по моите разбирания) и исках нещо което наистина действа, а не нещо което някой е казал че действа.  Отделнно мразя да давам грешни пари за скъпа козметика, която не прави нищо друго освен да ми краси с бурканчето си рафтовете. Стигнах до извода, че са малко нещата които наистина са доказани с клинични проучвания, че работят и обикновено струват стотинки в сравнение с лъскавите им събратя. Вярно не миришат хубаво, потенциално рискови са ако имаш съпътстващи кожни проблеми като екзема, алергии, розацея и подобни или ако не ги прилагаш по предписание, но работят и ако се спазват препоръчаните предпазни меки, рисковете са приемливи за мен и моята кожа.
 

# 93
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Защо ми стана интересно?
Преди по често, сега вече нямам нерви , съм водила горещи спорове с различни дами за дадени продукти
Продукти, които аз лично съм ползвала.Просто откроввно споделяне на опит.Ни повече , ни по-малко.
Е все се намираше някоя дама, която започваше да обяснява, че въпросния продукт или е вреден или е излишен и със сигурност е не работещ.
Викаха на помощ свои фенки и дружно ме заклеймяваха.
Комичното в ситуацията  е, че години по късно  въпросния продукт става номер едно и същата  дама да започва да го хвали.
После става популярен и всички са доволни от него.
Тези безсмислени спорове драстично ограничиха споделянето на резултатите от личния ми опит.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 20:10 от sl

# 94
  • Мнения: 18 542
E явно смяташ, че съм от тези щом съм успяла да те изумя Laughing

Не си падам по модни съставки, а по доказано работещи, но не от агенция ЕЖК, а клинични изследвания от независими източници. Хидрохинон и третиноин са класика но са и регулирани вещества. На пазара са от години, изследвани са от всякъде и при правилно използване са безопастни. Не са за всеки обаче и като за всяко нещо има спорове за и против, не понасят на всеки, не работят еднакво при всеки. 
При мен тези работят и си ги ползвам и споделям че ги ползвам, но не агитирам никого да пробва или ползва без да е сигурен, че е проучил добре плюсовете и минусите.

Единствения човек когото си позволявам да агитирам е сестра ми  Mr. Green

# 95
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз също никого не агитирам.
Всеки сам си преценя.
Но винаги ми е било интересно защо някой започва яростно да отрича нещо , което дори не е пробвал(не визирам теб), говоря по принцип.
Точно този момент ми е много интетесен от призмата на психологията.
Вероятно е присъщо на младостта, защото с годините усещам , че имам все по малко необходимост да доказвам правотата си.
На който му е полезно мое мнение ок, който счита ,че не му е полезно, пак съм ок.
Няма лошо.Всеки има различна гледна точка и не е необходимо да я променя.

# 96
  • Мнения: 18 542
Защото, например при хидрохинона, е чел, че предизвиква рак, според едно изследване.
Оказва се обаче че не е точно така. Предизвиквало е рак при плъхове, които са хранени с хидрохинон при това във висока доза. Каква е връзката с хората и с прилагането външно, на мен лично не ми е ясно. Много вещества не се ядат, но няма проблем да се мажат. Освен това физиологията на плъховете е различна от тази при хората. Как е направена връзката, не ми го побира акъла, но ако не се чете задълбочено и с разбиране, такива са резултатите. Като добавим, че е забранено за продажба в Европа и ето.

Ако някой има притеснения или съмнения, най-просто е да не го ползва. И без това достъпът до него е максимално ограничен и снабдяването става по трептия начин, освен ако не ти е изписан от лекар.

# 97
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Зависи къде.
В Мадрид е достатъчно да влезеш в някоя аптека, за да си го купиш.Само трябва да си избереш между 2 и 4%

# 98
  • Мнения: 18 542
Добре де, няма пак да спорим по този въпрос  Grinning. Испания е друга Европа. Явно всяка държава има автономия за някои регулации. Факт е, че е регулирано вещество. В Щатите също е регулирано. До 2% е без рецепта от 4% нагоре е само с рецепта. Щом продават 2% без рецепта, значи не е толкова ракопредизвикващо.
Гледам да се информирам от лекари, не от блогъри и за това смятам, че няма да умра от мазане с хидрохинон.

# 99
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Опитай домашния пилинг на Неострата! Лек е  и постига избистряне на тена.Няма белене.
Може ли подробности за него?
Заповядай!
https://-spam276-/index.php?id_product=128&controller=product

Не намерих този пилинг в сайта на Neostrata
https://www.cantabrialabs.es/cosmeceuticos/neostrata/
 Там е само цитрусовия
 

https://www.cantabrialabs.es/producto/citriate-home-peeling-system/

възторжени отзиви за цутрусовия  в нета.Прочетох, че най добър резултат дава с ампули за витамин Ц и  пилинг маска с вит Ц.
Снабдих се с всичко и мисля да пробвам тази седмица.
В случай, че някой го интетесува, това е начина на приложение
https://www.raqueleita.com/2017/01/piel-deslumbrante-gracias-neostrata-y.html?m=1

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 22:36 от sl

# 100
  • Мнения: 479
Някой пробвал ли е да си избели петната/луничките с кремче, което ти го приготвят в аптеката по рецепта на дерматолога и ако да, за какво време ориентировачно трябва да мине, за да се види ефекта и всеки дерматолог ли може да ти предпише такъв вид рецепта?

# 101
  • Мнения: 18 542
А какво е това кремче? Те може да са всякакви. Важно е какъв е състава, а не кой го е изписал или от къде е взето.

# 102
  • Мнения: 1 416
и на мен ми стана интересно.
какви са съставките на тези кремове,би трябвало да са написани на рецептата,която се дава в аптеката

# 103
  • Мнения: 71
и аз се включвам, защото преди години съм ползвала аптечни кремове /естественно с рецепта от лекар/ и бях много доволна. Моля, за съставките и къде се приготвя този крем, щом има доволни от него, да опитаме и ние !

# 104
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За всички, които твърдят, че хидрохинона е забранен в Европейския съюз, днес купих за една дама Pigmentasa hidroquinona   4%, от първата аптека в която попитах и тo без рецепта

Последна редакция: пн, 03 дек 2018, 18:52 от sl

Общи условия

Активация на акаунт