Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 66 434
  • 758
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 027
Ето този е. Става и за тяло и за лице
Скрит текст:
Скрит текст:

# 571
  • Мнения: 39 570
Мерси, сега ще го поразгледам.

# 572
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
SL ,задължително ще го пробвам.Благодаря за инфото.🤗

# 573
  • Мнения: 1 435
Разбира се EX- PIGMENT-a го слагам под дневния крем и евентуално под фон дьо тена , даже и през лятото  , но вие можете през лятото да го слагате вечер първо него , после нощния крем и денем да не слагате .
Но отнема поне 3 месеца мазане за резултати . Аз почти постоянно го ползвам и винаги си купувам поне по 3 броя Grinning


Вие цялото лице ли мажете, или само участъкът с пигментация 2 пъти на ден, както пише в упътването? Пише, ако се маже цялата повърхност, не само участъкът, че може здравата кожа да се изсветли ненужно. Питам, т.к. от темата научих за него и не зная как се ползва.

/ В Базар има обява на кремчето по 10 лв./бр./

# 574
  • Мнения: 18 542
Само петната се мажат или участъците с петна, ако са дребни и многобройни петънца.

# 575
  • Мнения: 61
Привет дами, какво е отношението ви към пилингите? Също попаднах на материали за процедурата лазерен ресърфейсинг, където казват, че има ефект с пигментните петна?

# 576
  • Мнения: 23 196
Аз цялото лице, защото имам много малки петънца и няма как да ги намажа само тях

# 577
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
За лек пилинг, който освежава и озарява кожата
бих препоръчала това

Учудващо добър за цената си 6 евро.
Супермаркетска марка Предлага се във веригата Mercadona в Испания.Имат магазини буквално на всеки ъгъл
Тук има ревю със снимки
http://mimonete.blogspot.com/2012/03/mi-experiencia-con-el-glicolico.html?m=1
Съчетавам го с това

и млечна киселина 10% на
Ординари

Може ли повече инфо като използвала го?
Излющваща ли кожата или е на принцип като покривен филм?
Кога го използваш,в каква комбинация?Само пигментира ия участък ли мажеш?
Сестра ми живее в Испания и бих могла да поръчам.

# 578
  • Мнения: 2 296
vici75, да се отчета какво стана с моята консултация.
Докторът каза, че купили нова машина за Halo Laser Treatment, която била с почти същите резултата като на СО2 фраксела. Освен това, тази седмица идвал специалистът, който ги обучава и ще ми направи отстъпка от цената, ако се съглася да показват на моето лице. Значи, ще работи обучаващият, но ще отнеме повече време, тъй като ще обяснява и показва. Това не ми е проблем, а намалението е от около 1/3 от цената. Ще има възстановяващ период от 1 седмица и тогава ще споделя какви са резутатите. Ето какво казват за процедурата:

Скрит текст:
Halo Laser Treatment uses hybrid technology of a non-ablative laser, combined with an ablative laser to create controlled zones of coagulation to chosen depths into the dermis that stimulate new collagen, and fractionally vaporize (ablate) micro laser channels into the epidermis; addressing tone and texture of the skin

The Halo procedure uses heat energy (radiofrequency ablation) combined with EGD (esophagogastroduodenoscopy). The heat from electrodes at the end of the tube (endoscope) used in the procedure destroys abnormal tissue in the esophagus. The heat is exact to the abnormal area and doesn't damage healthy tissue.

# 579
  • Мнения: 10 295
Ехее, Melany99 тъкмо и аз влизах да кажа с моята процедура какво стана и ти си ме изпреварила. Ще чакам с нетърпение да споделиш впечатления.

Иначе мен ме отрязаха с тоя IPL  photofacial. Казаха че искат писмено диагноза от дерматолог какъв вид ми е петното - мелазма или brown spot (каква е разликата и аз не знам). Ако било мелазма, тая процедура влошавала състоянието. А на мен доктор от пръв поглед ми каза, че било мелазма. Но реално не знам дали има някакъв официален тест или апаратура. За друго бях ходила и като ме погледна на око каза мелазма. Та им казах на тия и категорично ми отказаха, освен ако не занеса писмено че не е. Та така. Ще си дерзая.


 Забравих да кажа, че ми предложиха някаква Вива, ама 2700$. Ей сега.....

Сега ще прочувам твоята процедура и ще чакам да се похвалиш с хубави резултати. Успех и дано останеш доволна.

# 580
  • Мнения: 61
Здравейте, отново имам питане към дамите, които са правили пилинги. Става въпрос за петна в областа на челото и скулите. Освен пилингите,  процедури с лазер ефективни ли са, може ли да се съчетаят различни процедури за по-добър резултат или не?

# 581
  • Мнения: 2 296
vici75, значи аз за IPL-а си спомням когато се появи преди около 15-на години. Това значи, че сега вече е стара технология. То може и ефективна да е, но според моите проучвания най-доброто е фраксел лазер.
За мелазмата чета, че един от начините за треритане са пилингите. Освен да се въоръжиш с търпение  и да действаш редовно и по-малко. ТСА-то сега пред зимните месеци, а след това може с вит.С, третиноин ако ти понася и гликол. Гликолът е по-щадящ, може да се прави всяка седмица, например правиш го в петък вечер и до понеделник няма щети и може да си ходиш спокойно на работа с грим. Естествено винаги защита!


Василена Дечева 658426, лазер е най-ефективното решение. Пилингите  също може да се използват, но е по-бавен процес.

# 582
  • Мнения: 10 295
Melany99 с третиноин се мажа от две години. Вит. С всеки ден по два пъти -сутрин и вечер. Виж гликол не съм ползвала. Освен да се разтърся и на такова.

Твоята процедура я гледах, ама 3000$ ми искат. Абсурд са за мен тези пари. Абе ще си ходя петносана. А и петното си само аз го виждам и колкото направя с подръчни материали.

# 583
  • Мнения: 2 296
vici75, е ти сега ме разби - едно петно. За едно толкова тревоги. Моите петна са от пъпки и май само едно-две са от слънце. Като слушам и аз приказки - да не се пипа пъпка и да не стиска. Та от няколко такива, които не са стискани станаха ми чак тъмно сини, до черни петна. Много скъпи тези процедури при вас... Тук ми каза докторът 1800, с отстъпката 1100. Сега, да не би това да е цената като на нова процедура, а след това да я вдигнат - не знам. Не съм гледала по другите клиники как е. Дано да се оправят при мен нещата с една процедура. Пък и само да се позаличат пак ще съм доволна и ще си продължавам с пилингите. Аз вит. С и третиноин се въздържам да употребявам, че ми ще бели лицето ужасно и като сложа ФДТ се виждат парцали направо. ТСА-то и гликола също има белене при тях, но отшумява за 1 седмица ТСА-то и 2-3 дни с гликола, като имаш предвид, че гликола го използвам 70% разтвор.

# 584
  • Мнения: 10 295
Melany99 то моето петно е на челото и доктора се звери 5 мин докато го види. Иначе на пръв поглед не знае за какво говоря. И чак след дъъъълго и продължително гледане казва "аааааааааа" Laughing Та не ми е тумнало толкова, но аз като си го знам и погледа ми все в него. Реших ако има нещо което би помогнало да пробвам, но те цифромании при нас за такива неща. Аз си ползвам трет и вит. Ц, но аз пък ФДТ не нося. От дъжд на вятър слагам. Иначе се беля и аз, но за 3-4 дена се изчиствам, като не нося и ФДТ горе долу бивам. Този гликол колко процента трябва да бъде? Гледам от 30 до 70 има.

Общи условия

Активация на акаунт