Д-р Любомир Христов и новият вид серклаж ЕТКО тема 2

  • 53 818
  • 756
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 5 466
Ох,говори ми,добре знам какво е,точно тези седмици не искам да си ги спомням за нищо на света.
И аз съм пила какво ли не,на което попринцип е противник де,права си че е индивидуално.
 Аз в 20 също го усещах едва,едяа,но това пък никога не ме е тревожело,аз броях контракции.
Всичко ще е наред,стискай зъби и намирай с какво да се развличаш доколкото може,че иначе е много тегаво.

# 496
  • Мнения: 578
Момичета след серклажа на колко време пускате микробиология, и на колко време ходите на преглед ?

# 497
  • София
  • Мнения: 184
При мен прегледите са 2 месечно (а когато съм била притеснена съм ходила и 3 пъти). Микробиологиите различно 1 или 2 пъти месечно. Ако например съм имала лечение от предишния път и то не е приключило до следващия преглед, е било веднъж месечно микробиология.

# 498
  • Мнения: 247
Аз сега пуснах, т.е две седмици след серклажа и излезе чист, стерилната урина също, още незнаем защо левкоцитите и црп ми излизат високи. Христов ми каза веднъж месечно секрет. Аз пускам и стерилна урина често, а прегледите ми също са 2-3 пъти месечно от самото начало.

# 499
  • Мнения: 578
Аз съм 1 път в месеца на ЖК и микробиология ще пускам тогава. Нещо малко ми се вижда ама.... сега от 17.10 ( 1 месец след серклажа) МБ ми излезе с
Candida non-albicans оскъдна,  ще я лекувам и ще видя после.

# 500
  • Мнения: 247
Ами ако имаш някакъв секрет можеш и по често, аз мисля да взимам секрет по ЖК и говорехме с Христов, че като ходя в София за фетални мога да минавам и през него. Иначе преди серклажа имах кандида, той ми изписа гиназол еднократно и сега я няма.

# 501
  • София
  • Мнения: 5 466
Аз съм 1 път в месеца на ЖК и микробиология ще пускам тогава. Нещо малко ми се вижда ама.... сега от 17.10 ( 1 месец след серклажа) МБ ми излезе с
Candida non-albicans оскъдна,  ще я лекувам и ще видя после.
Кандидата не е опасна,не й се плаши.

Аз пусках на две седмици микробиология след серклажа.

# 502
  • Мнения: 578
Имам изписан гино-певарил таблитки вагинално, но от него получавам парене и щипане. Преди това нямах никакви симптоми освен по-обилно течение

# 503
  • Мнения: 923
Аз съм била максимум през 10 дни на преглед(2 пъти месечно поне при Христов и веднъж на ФМ).Микробиология съм пускала веднъж на месец и малко

# 504
  • Мнения: 247
Момичета да питам нещо, няколко дена след серклажа пих нош па, диаспорал и утрогестан, но седмица след това ги спрях, чувствам се горе долу добре, но се притеснявам дали няма да се скъси шийката от липса на терапия. Сигридов каза да не ги пия само при нужда и че шийката е добре измери я 3.3 с коремния, но Христов на другия ден измери с вагиналния 2.9, на листа ми пише 2.5 той каза че е добре както трябва била леко нагъната ако е бутнел щяла да се изправи не ми стана ясно това какво общо има с размера. Сега се притеснявам, че съм без терапия и да не се скъси, а ще ходя след две седмици на преглед

# 505
  • Мнения: 578
Момичета да питам нещо, няколко дена след серклажа пих нош па, диаспорал и утрогестан, но седмица след това ги спрях, чувствам се горе долу добре, но се притеснявам дали няма да се скъси шийката от липса на терапия. Сигридов каза да не ги пия само при нужда и че шийката е добре измери я 3.3 с коремния, но Христов на другия ден измери с вагиналния 2.9, на листа ми пише 2.5 той каза че е добре както трябва била леко нагъната ако е бутнел щяла да се изправи не ми стана ясно това какво общо има с размера. Сега се притеснявам, че съм без терапия и да не се скъси, а ще ходя след две седмици на преглед
Аз си продължавам с диаспорал и но шпа, вече повече от месец. Бях при Христов и нищо не каза за спиране, само утрогестана искаше да спре, но имам болки от време на време и за това остави и него. Ти лежиш ли ?

# 506
  • Мнения: 247
Ами през повечето време лежа, но си върша някой домакински работи, ако излизам съм с кола /не шофирам в момента/. Нямам някакви болки и на контролния той нищо не ми каза за лекарства, знае ме и че ходя при Сигридов,, иначе и на мен по принцип Христов не беше ми изписвал утрогестан. Ама притеснено ми е и стая разлика в размерите...

Ти в коя седмица си, и от какво казват че са болките

# 507
  • Мнения: 578
А мен утрогестана ме е страх да спра, като говоря с други момичета със серклаж са го пили до последно, на мен  искаше да го спира пък съм с 2, не знам как решават Thinking Тва е, че като ти е казано да ги спреш, тук никой няма да каже пий ги....Питай и на ФМ като отидеш 

Аз съм в Надежда, болките спомена, че са от това, че расте корема аз съм и със сраствания и бебетата са 2. Моята шийка Христов я измери с вагинален 2.35, след няколко дни на ФМ я измериха с коремен 3.10. Вярвам на вагиналния аз а ми се ще другия да е прав Blush

# 508
  • София
  • Мнения: 184
Аз спрях утрогестан и но шпато някъде през 8 месец, но не мога да си спомня в коя точно седмица. Магнезият ми беше магнерот и го пиех до свалянето на серклажа в 36+5 г.с. Честно казано съм изненадана, че ти спират магнезия, за другите лекарства не мога да кажа. Винаги ми беше под въпрос добре ли правя, че пия но шпато или не. За утрогестан не знаех защо до толкова късно трябваше да го пия, но слушах и изпълнявах.

# 509
  • Мнения: 247
Ами нямам по принцип оплаквания и може би заради това ми спират магнезия, и ми е казано при нужда. Ще питам пак като отида. Днес ми влезе в главата защото сутринта имах секрет по скоро воднист и прозрачен и се филмирах, дали е възможно да са някакви води, преди серклажа правех терапия с индометацин, но не ми е предписана повече.

Общи условия

Активация на акаунт