Д-р Любомир Христов и новият вид серклаж ЕТКО тема 2

  • 53 902
  • 756
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 64
Здравейте, момичета. Записвам се и аз след направен серклаж (ЕТКО+обикновен) при д-р Христов в 14 г.с. Шийката се скъси за 2 дена от 4 см на 2,3 см. В болницата и след това бях на антибиотик, слагах 3 дена и свещички Профенид. Днес, две седмици по-късно, бях на преглед при наблюдаващия ме лекар и шийката се е скъсила още - 1,4 см е и се държи само на конеца от серклажа. Сега съм 16 г.с.+5 дни и съм ужасно притеснена. Изобщо не съм имала болки през този период или нещо, което да подсказва, че има проблем. Пуснах днес отново микробиология и стерилна урина. Д-р Христов каза на този етап да си лежа вкъщи и че няма смисъл да влизам в болница, щом нямам контракции. Пия магнезий, нош па и утрогестан. В понеделник ще видим и резултатите от тестовете. Другата седмица съм и на контрола при Христов. Не знам нещо повече мога ли да направя, ако имате съвети и препоръки, ще съм ви благодарна. Много ми е притеснено, че на толкова ранен етап се скъси шийката толкова. Преди това имам 4 аборта, но всичките до 11 г.с. и за първи път стигам изобщо до такъв етап и то след много години опити, манипулаци и операции.

# 526
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Здравей Линда ,
Добре е , че доктора е направил и двата серклажа . Моята шийка в последните седмици беше 1,1см., буквално се държеше само на серклажа и си износи бебка до края .
Така , че почивай си , пий си магнезий и лекарствата и всичко ще е наред 🤗

# 527
  • Мнения: 64
Благодаря ти, ivetinka. Дано и ние с моята бебка се справим Hands Pray Просто много рано се скъси шийката толкова много, но искрено се надявам, че ще мога да изкарам до някоя по-читава седмица, в която бебето да има шанс.

# 528
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Ще изкараш 🤗❤

# 529
  • София
  • Мнения: 11
Аз също имам една ранна загуба в 21 гс спукан мехур и за щастие една успешна до 38 +3 дни др Христов ми направи серклаж на горещо в 21 гс и изкарах цялата бременност с обикновен серклаж с шийка 1.2 см също се държах на серклажният конец и лентата. Спазвах повече лежащ режим и всичко мина наред. Търпение и смелост колкото и трудно да ти звучи на финала наистина всичко се забравя за секунди когато ти дадат бебето. Успех и стискам палци Hug

# 530
  • Мнения: 683
Линда здравей!
Аз ти препоръчвам освен лежане мооооооогооо лежане,лежане и пак лежане с тази терапия и с почивка трябва да се случат нещата ще стискам палци.Добре че ти е направил и двата серклажа.Бамболинка беше с двата серклажа и също в ранни седмици със много скъсена шийка държаща се от конеца само .Избута до 28г.с. и в момента има страхотна принцеса жива и здрава.Всичко ще бъде наред да ви кажа на мен никой доктор не ми наложи леглови режим .Аз сама си го наложих от 3-ти месец та до края но не съжалявам поне знам че съм направила всичко и имам страхотно ангелче.Вярвам че лежането ми помогна също така че го препоръчвам.
Прегръдки!

# 531
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте,
Идвам тук с молба за мнения, защото се чувствам много зле, а само вие сте преживели същото като мен.

Миналия октомври родих след два серклажа и тежка бременност, свързана с лежане хапчета, болници и прочие, знаете за какво става въпрос. Преди това имах спонтанен аборт в 21 седмица заради скъсена шийка.

Днес, само 5 месеца по-късно разбрах, че съм бременна пак. Не се зарадвах, не е планирано, не мога да си представя пак да преживея всичко това толкова скоро. Лежах 8 месеца, за да родя жив и здрав сина си. Сега няма да мога да лежа. Няма кой да ми помага, а и искам да откривам и преживява всичко с детето си. Ако съм бременна, нищо няма да мога да върша. При раждането шийката ми се разкъса. Шиха я, изобщо не знам сега в какво състояние е. Иска ми се да направя аборт, просто ми е мъчно. Каквото и да реша все ми е мъчно. Ще помисля и ще реша, но ми се ще да знам вие бихте ли се решили на второ дете толкова скоро и толкова рисково.
Надявам се да не разсърдя някого с терзания та си.

# 532
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Сандра, никой не може да вземе такова решение вместо теб, само ще се опитам да те накарам да погледнеш по по-различен начин на ситуацията.
Преди 7 г. прекарах 8 месеца на легло, имах изключително тежка бременност, не можех да спя от притеснения, до коя седмица ще стигна и дали ще родя жив и здрав сина си, ще има ли шанс за нормален живот... Шийката ми се скъси в 25 г.с. , беше мека, късно беше за серклаж вече, бях с постоянни контракции от самото начало и се наложи да бъда 20 седмици на инжекции по 2 пъти на ден и 15 седмици на системи по 12 часа на ден. Ставах само за прегледи и бърз душ.Успях да добутам до 35 г.с. и да родя здраво дете! Много искахме още едно детенце, но ме беше страх, после изникнаха други здравословни проблеми и успях да забременея отново, когато синът ми беше на 5 години. За съжаление се наложи да направя аборт по медицински показания в 13 г.с., защото се оказа, че бебето е с тежки малформации и няма никакъв шанс за живот. В него момент осъзнах колко съм била глупава и как съм се притеснявала да не трябва да лежа пак, да не би отново бременността ми да е тежка , мислех си и се страхувах как не искам да минавам отново през адът, през който минах със синът си. Страхове винаги ще има, ако искаш детето си, винаги ще се намери някакъв начин, дори да се наложи да лежиш и не, не мисля, че ще ощетиш синът си, напротив ще му осигуриш верен приятел до живот може би. Помисли и един аборт как ще се отрази на шийката ти, на матката ти, на психиката ти, на отношенията в семейството ви ... Поговори със съпругът си и намерете решение, което ще е приемливо за всички ви. От позицията ми сега, никога не бих направила аборт по желание от страх, че няма да се справя. За всяко нещо, което се случва си има причина. Успех!

# 533
  • София
  • Мнения: 184
Благодаря Arven, много ми бушуват емоциите в момента. Подейства ми добре поне да чуя някой, който разбира страховете ми, дори не изказани.

# 534
  • Мнения: 683
Сандра подкрепям напълно мнението на Avren.
След като родих дъщеря ми селед тежка бременност и цикълът ми още не беше се регулирал съм изпадала в такива притеснения да не би да съм бременна ,какво ще правя,как ще го направя .Доста плашещо ми изглеждаше всичко и всеки вариант ,аз лично незнам как бих постъпила .Ужасно трудно решение ви предстои ще се справите хубаво е и до лекар да се допиташ за да прецените рисковете.Успех ви желая радвай се на малкия сладур.

# 535
  • София
  • Мнения: 184
Благодаря ти, miiii, днес ще звънна на Христов. Дано се съгласи да ме прегледа, че и с тоя вирус сега доста са затегнали мерките в Надежда. Неговото мнение ще бъде водещо за решението.

# 536
  • София
  • Мнения: 5 477
Ех,мила Сандра,много изненадваща ситуация.Решението трябва да вземете с таткото възможно най-скоро,не мисля че биха те върнали от Надежда в това положение.
И аз съм била мисленно в такива ситуации при закъснение.Разбирам да беше нормална и безгрижна бременност,но при нас не е така,думата има и лекарят.

# 537
  • София
  • Мнения: 184
Благодаря ти за разбирането, Bubble.
Благодаря и на всички момичета, които не осъждат терзанията ми. И аз мислех, че и при нас ще се окаже мислена ситуацията само, но си се оказа реална.

# 538
  • Мнения: 683
Благодаря ти, miiii, днес ще звънна на Христов. Дано се съгласи да ме прегледа, че и с тоя вирус сега доста са затегнали мерките в Надежда. Неговото мнение ще бъде водещо за решението.
Всъщност да това е водещото решение.В крайна сметка каквото и да решите нищо не е грешно.С тези трудни бременности как да се радваме на една бременност тцтцтцтц не е честно но такъв е живота.

# 539
  • Мнения: 1 238
Възможно е тази бременност да я изкараш леко и да нямаш проблеми с шийката и дори серклаж да не се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт