Д-р Любомир Христов и новият вид серклаж ЕТКО тема 2

  • 53 834
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Здравейте, мили дами. Аз съм с Лапараскопски серклаж. Много ми опъва в момента. Има ли дами с този серклаж в момента, за да си обменяме опит? Защо серклажа се премахва задължително със секциото?

# 676
  • Мнения: 923
Здравейте, мили дами. Аз съм с Лапараскопски серклаж. Много ми опъва в момента. Има ли дами с този серклаж в момента, за да си обменяме опит? Защо серклажа се премахва задължително със секциото?
Аз съм със втори такъв.От първия имам прекрасна дъщеря ,родена в 39 г.с с планово секцио,без ден залежаване.С втория серклаж съм вече 2ра година,надявам се да ми се случи бременност.
П.П премахва се за да не пречи на чистенето след раждането.Да,в развитите страни един такъв серклаж изкарава 2-3 бременности,но тук все още няма такава практика.Мисля,че като брой дами на който е прилаган са много малко.До колкото знам 2017 аз бях 5-6та и първа изкарала без пазене на леглото.
П.П Ако си в по-напреднала седмица най-вероятно кожата около шевовете е изтъняла и от тежестта усещаш опъването.Това са вид контракции ,който се получават.Аз описаното го получих към 28-29 г.с свързах се с  д-р Христов(по онова време той все още водеше ЖК и водеше моята),преписа ми магнезиев диаспорал и всичко приключи за около седмица.Така,че сподели с лекаря ти.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 10:59 от bebeshok0326

# 677
  • Мнения: 683
Здравейте аз съм в 22-ра гест седмица и съм със скъсена вече шийка... Лекарката, която откри проблема ми каза, че до седмица ако не се оправи това с прогестерон може да ми направи серклаж. А след това бях при следящият ми лекар в майчин дом и му споделих че на прегледа фетална морфология са ми премерили шийката и е само 22 мм и той ми каза че е рисковано вече да се шие.... Какво мислите вие по въпроса? МОЛЯ ви за мнение..
Подкрепям мнението на Америкас не отлагай тава се казва серклаж на горещо както сама се убеди от другите постове няма никакъв проблем за серклаж в тази седмица .Успех!

# 678
  • София
  • Мнения: 5 471
Малага , как си,как мина?

# 679
  • Мнения: 1 278
Малага , как си,как мина?
Вече съм по-добре, благодаря за грижата.
Много съм доволна от доктор Иван Вецев и той беше удовлетворен от резултата.
Оказа се, че мехура бил тръгнал да излиза - избутал го е обратно. Шийката сутринта на прегледа беше вече 1.4 см. Използвал е сложна техника, доколкото разбрах заради късната седмица и късата шийка. Имам все още остатъчно зацапване, вчера беше по-обилно, болките бяха като менструални, а от днес спряха.
Забравих да го попитам в дните непосредствено след серклажа дали трябва предимно да се лежи. Аз, съм в болница още поне няколко дни, но ще ми е полезна информацията.

# 680
  • София
  • Мнения: 5 471
Аз лежах много,но имах и контракции.
Не от серклажа,попринцип си имах.Моят беше по Макдоналд.

# 681
  • Мнения: 339
Малага, на мен в Надежда ми бяха казали да лежа 2 седмици след серклажа, след което мога да се върна към нормалния си начин на живот. Предполагам обаче, че всичко е индивидуално и е най-добре да питаш лекаря си. Моята шийка беше 27мм и мехурът не беше тръгнал да излиза.

# 682
  • Мнения: 623
При мен на контролния след серклажа шийката беше станата 34 мм от 23 мм преди него, но трябваше да лежа заради контракции. Сега съм от седмица в Токуда, защото контракциите се засилиха в един момент, вероятно матката се дразни от е. коли, която така и остана неизлекувана преди, по време на и след серклжа. Д- р Христов в един момент започна да ми изписва едни същи неща, които бяхаме пробвали вече и виждахме, че не помагат. Затова и дойдох тук и съм 1000 пъти по- доволна от това, което беше като лежах в Надежда. Много му е добра техниката, по която прави серклажите доктора, аз съм с етко и Макдоналд още повече, но заради пропуска с бактерията миналата събота бях на косъм да изгубя бременността, така че момичета следете си микробиологиите и ако видите, че някаква терапия не помага не тъпчете на място както се случи при мен, а търсете вариянти. Иначе въпреки силните контракции серклажа си държи, но това не че държи не означава, че мехура не може да се спука, от което всъщност най- много ме е страх. Аз днес влязох в 18 та седмица.

# 683
  • Мнения: 1 278
Днес ме прегледа доктора и шийката я е направил 2,5 см. от 1.4 преди серклажа, щяла още да расте, особено първите 3 дни. Моята МБ беше чиста, след няколко дни ще имам контролна, стерилна урина и други изследвания. Каза ми първите 3-4 дни повече почивка и лежане, но още няколко дни ще съм в болница на системи и под наблюдение. Малко се поуспокоих и дано от това се повлияят и контракциите.

# 684
  • Мнения: 683
При мен на контролния след серклажа шийката беше станата 34 мм от 23 мм преди него, но трябваше да лежа заради контракции. Сега съм от седмица в Токуда, защото контракциите се засилиха в един момент, вероятно матката се дразни от е. коли, която така и остана неизлекувана преди, по време на и след серклжа. Д- р Христов в един момент започна да ми изписва едни същи неща, които бяхаме пробвали вече и виждахме, че не помагат. Затова и дойдох тук и съм 1000 пъти по- доволна от това, което беше като лежах в Надежда. Много му е добра техниката, по която прави серклажите доктора, аз съм с етко и Макдоналд още повече, но заради пропуска с бактерията миналата събота бях на косъм да изгубя бременността, така че момичета следете си микробиологиите и ако видите, че някаква терапия не помага не тъпчете на място както се случи при мен, а търсете вариянти. Иначе въпреки силните контракции серклажа си държи, но това не че държи не означава, че мехура не може да се спука, от което всъщност най- много ме е страх. Аз днес влязох в 18 та седмица.
В Токуда успяха ли да изчистят бактерията?Или имаш друго в предвид като казваш 1000 пъти по добре?
Ехххх тези бактерии аз през цялата бременност една клебсиела мъкнех откъде що историята мълчи.

# 685
  • Мнения: 623
Сега ще пускаме контрола, за да видим. До преди 3 дни бях на венозен аб. Казвам 1000 пъти по- добре, защото при мен всеки път в Надежда става някакво недоглеждане или някой не си свършва работата.
Сега като ме изписваха след серклажа специално попитах как ми е била мб, която ми взеха в приемния кабинет и ми заявиха, че няма нищо притеснително и мога да си ходя спокойна. После в епикризата видях, че съм имала отново е. коли- масово, точно преди серклажа, тоест тя няма как да се изпари, а теябва да се лекува. После като ходех на контролни прегледи постоянно казвах, че имам силни контракции, но осван Диаспорал нямаше друга реакция, а на следващите мб, които бяха пак с е.коли ми се изписваше същото, което вече съм пила или поставяла и не е помогнало.

С предишната бременност пък бях в 16 та седмица с шийка 18 мм и финиевидно отворена отгоре, но ми заввиха че не съм спешен случай и ще трябва да изчакам 10 тина дни за час за серклаж. Тогава бях с чиста мб и чиста урина. Влязох най- после, но явно защото се пораздвижих в деня на приема започнаха контракции, казах на дежурния и на всички акушерки, които минаха през стаята, че ми се стяга корема, но нищичко не ми дадоха. На сутринта отложихме серклажа, заради контракциите разбира се, включиха най- после системи, но беше късно.. изтекоха ми водите и край.

Сега идвайки в Токуда ми се пуснаха всякакви изследвания, определено ми обърнаха внимание на това, че имам контракции и освен че опитват да ги спрат с Кормагнезин и Но-шпа търсят причина за тях и лекуват с венозен аб бактериите, като виждат че с прием през устата или локално не става.

Просто мен в Надежда незнам защо не ми се получават нещата и това е. Дано самия серклаж поне издържи.
Иначе знам за не една история, в която доктор Христов спасява бебчета и то в големи седмици със секлажи, които всички други лекари отказват да направят и евала за което. Според ме обаче за проследявяне на микробиологиите и лечение ако има нещо по тях по- добре да поеме друг лекар, то той така или иначе мен деликатно ме пренасочи към следящия ме лекар.

# 686
  • Мнения: 260
Здравейте, а през какъв период трябва да се правят контролните микробиологии? На мен в деня на приема преди седмица ми взеха микробиология, на която още не зная резултатите, защото още не съм си взела епикризата.

# 687
  • Мнения: 778
Аз също съм със серклаж от Христов. В петък ме изписаха от Надежда заради непрестанни контракции. Пиех диаспорал, алеракт и но шпа, венозно гинипрал по 20 ампули в денонощие но без ефект. Следящата ме в Надежда, др Станева бе дежурния лекар в отделението деня преди да ме изпишат, спря ми всичко това и ми пусна система коринфер,  на следващия ден ме изписаха с лечение коринфер 20мг сутрин и вечер и утрогестан 3х2, БЕЗ никакви магнезиевия препарати.  Сега нямам нито една контракция. Тя за мен е моя ангел,  просто избяга от клишето Магнезии.

# 688
  • Мнения: 339
Здравейте, а през какъв период трябва да се правят контролните микробиологии? На мен в деня на приема преди седмица ми взеха микробиология, на която още не зная резултатите, защото още не съм си взела епикризата.
Мисля, че е добре МБ да се пускат през месец-месец и половина, тъй като заради конците на серклажа има по-голяма вероятност да се появи инфекция/гъбички.

# 689
  • Мнения: 375
Здравейте, а през какъв период трябва да се правят контролните микробиологии? На мен в деня на приема преди седмица ми взеха микробиология, на която още не зная резултатите, защото още не съм си взела епикризата.
Здравей, аз бях с обикновен серклаж и пусках микробиология на 2 седмици, максимум 20 дни. Добре е да се пускат често, защото ако има инфекция, серклажа подпомага по бързото й разпространение и колкото по навреме се хване, по-добре. Успех 😊

Общи условия

Активация на акаунт