Ин Витро център Стефанов - тема 10

  • 68 420
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 51
А има ли вероятност да не пия нищо преди започване на стимулация? Тъй като не съм наясно, това което  съм прочела е че има къс протокол и дълъг, каква е разликата? Извинявам се, ако въпросите ви се струват глупави.
Разликата е в броя на дните. По дългия се започва от предния месец с блокираща инжекция и е около месец. А по къс е от 2 ден на цикъла между 12-14 дни някъде.

# 226
  • Мнения: 505
Дългия протокол е по-дълго време, късия съответно по-малко време. Незнам да ли има разлика в медикаментите, тъй като аз бях само по дълаг. Ти кога си на преглед?

# 227
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Има разлика в медикаментите.Док преценя по какъв протокол да е според години,запас на яйцеклетките и други неща.Аз бях по къс,на 40 г,с намален яйчников резерв,без други проблеми и при двамата.Получи се от втория път.

# 228
  • Мнения: 402
Здравейте нова съм  тук в тази тема насочила съм се към д-р Стефанов,но тъй като съм на лечение за 6 месеца заради еднометриоза,и с намален резерв,бихте ли ми казали дали д-р Стефанов работи примерно юли, август,за да си запиша час, Благодаря много и на всички пожешавам по бързо да отидете в тема бременни,

# 229
  • Мнения: 92
Дългия протокол е по-дълго време, късия съответно по-малко време. Незнам да ли има разлика в медикаментите, тъй като аз бях само по дълаг. Ти кога си на преглед?

Ами каза като ми се обадят за заповед, веднага да звънна да си запазя най ранния час, ама за какво не каза, дали ще започваме или какво...

Има разлика в медикаментите.Док преценя по какъв протокол да е според години,запас на яйцеклетките и други неща.Аз бях по къс,на 40 г,с намален яйчников резерв,без други проблеми и при двамата.Получи се от втория път.

Аз съм на 30,АМХ е ок и нямам открити проблеми, дай боже са не се  появят,  само с мъжки фактор сме.

# 230
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Здравейте нова съм  тук в тази тема насочила съм се към д-р Стефанов,но тъй като съм на лечение за 6 месеца заради еднометриоза,и с намален резерв,бихте ли ми казали дали д-р Стефанов работи примерно юли, август,за да си запиша час, Благодаря много и на всички пожешавам по бързо да отидете в тема бременни,
Август почива по принцип.Последно часове се записваха 2 или 3 месеца предварително.Най-добре се обади март според мен и се разберете.

# 231
  • Мнения: 175
Здравейте нова съм  тук в тази тема насочила съм се към д-р Стефанов,но тъй като съм на лечение за 6 месеца заради еднометриоза,и с намален резерв,бихте ли ми казали дали д-р Стефанов работи примерно юли, август,за да си запиша час, Благодаря много и на всички пожешавам по бързо да отидете в тема бременни,
Август почива по принцип.Последно часове се записваха 2 или 3 месеца предварително.Най-добре се обади март според мен и се разберете.
Аз записвах час юли за първичен и ми дадоха за декември, т.е. 5 месеца. Друго момиче също беше писало, че е чакало 5 месеца. Най-добре се обади. Август доктора почиваше. Късмет 😃

# 232
  • Мнения: 402
Благодаря

# 233
  • Мнения: 505
Аз като получавах заповедта ми беше казал, като останат 500 номера до нашия номер да се обадя. Тогава обаче се чакаше по година за заповед от фонда. При нас проблема беше запушена тръба и никакви други проблеми. Започнах добавките юни стартирахме края на август стимулация по дълаг протокол. Получи се от първия път. Пожелавам ти и при теб да е така.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 15:35 от ♡~☆~z~☆~♡

# 234
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Явно док е доста натоварен,когато записвах час за първичен преди 3 години чаках месец и половина,сега 5 месеца,ужас.

# 235
  • Мнения: 92
Аз като получавах заповедта ми беше казал, като останат 500 номера до нашия номер да се обадя. Тогава обаче се чакаше по година за заповед от фонда. При нас проблема беше запушена тръба и никакви други проблеми. Започнах добавките юни стартирахме края на август стимулация по дълаг протокол. Получи се от първия път. Пожелавам ти и при теб да е така.

Благодаря ти 🙂 а някакви изследвания преди това правят ли се, в смисъл микробиология, цитонмаска, хормони нещо пуска ли се преди начало на процедурата?

# 236
  • Мнения: 2
Искам да попитам има ли някаква промяна в медикаментите които изписва и инжекциите след трансфера?

# 237
  • Мнения: 505
Аз като получавах заповедта ми беше казал, като останат 500 номера до нашия номер да се обадя. Тогава обаче се чакаше по година за заповед от фонда. При нас проблема беше запушена тръба и никакви други проблеми. Започнах добавките юни стартирахме края на август стимулация по дълаг протокол. Получи се от първия път. Пожелавам ти и при теб да е така.

Благодаря ти 🙂 а някакви изследвания преди това правят ли се, в смисъл микробиология, цитонмаска, хормони нещо пуска ли се преди начало на процедурата?

Не не съм правила други изследвания. Пих добавките от месец юни и ми дадоха бланката за започване на стимулацията по схема от 29.08 и  ти определят кои дни да ходиш на прегледи и изследвания по време на самата стимулация. При мен се наложи да отложат трансфера. Когато дойде време да ми върнат замразените ембриончета ми пускаха хормонални изследвания, цитонамазка,микробиология и вливане на интралипид.

# 238
  • Мнения: 3 154
Искам да попитам има ли някаква промяна в медикаментите които изписва и инжекциите след трансфера?

Няма промяна. Но шпа, Утрогестан, Фраксипарин и Аспирин протект.

# 239
  • Мнения: 9
Здр нова съм тук, предстои ми първа инвитро процедура при доктор Стефанов. Имам час за 28.01 за I VF карта заповед и преглед при доктора, взимам хапчета от които ми е изписал вече 3 месеца и имам заповед от фонда. И интересува ме какво следва от тук нататък

Общи условия

Активация на акаунт