ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-14

  • 61 079
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 472
 Бамболинка, аз мисля, че го нося в себе си вируса на херпес зостер (като дете съм боледувала), а странно този път ми излезе на клепача на окото (не знам дали е обикновен херпес или зостер) , никога не ми е излизал там...не си позволих да го мажа с нищо и вече завяхва, не ме е болял, леко сърбеше, но не съм го барала....но не е лошо наистина да се изследвам ( в понеделник съм при един по-читав доктор и разчитам , че ще ми пусне всички изследвания, ще обсъдя и това).
Pipi  за вагинален херпес, такъв имаше сестра ми и тук в Бг лекарите и бяха казали, че задължително секцио, тя раждаше в чужбина и там роди по нормален начин (мисля, че с лекарства го потиснаха просто да не е активен по време на раждането) и нямаше проблем...две дечица има така и те нямат проблеми...
Иначе днес успях да се свържа с доц.Конова и направихме вливката с интралипид, та сега съм по-спокойна.

# 616
  • София
  • Мнения: 10 642
Не, лабиалния херпес не е опасен. Аз също имах до като бях бременна.
При гениталния херпес, поне в Бг никой няма да те отхави да раждаш вагинално, защото може да избие във всеки един момент (дори по време на самото раждане), а е опасно за бебето.

# 617
  • Мнения: 922
И аз живея извън България , ще видим какво ще стане то да дойде/дойдат бебета .🤗❤

# 618
  • Мнения: 6 306
Аз съм боледувала от варицела и съм носител и на херпеса.  Носителството е за цял живот и не се лекува. Също  не е задължително да излиза по гениталиите, въпреки че най-често в тази област се появява. Възможно е да се появи и на кълките, бедрата, корема, кръста... Когато заразяването се случи обаче от контакт със  самият херпес, обикновено обривът започва първо да излиза върху тази част от кожата през която е проникнал. Така е възможно гениталният херпес да се появи и върху горната част на тялото, а устния върху долната. Затова не е лоша идея да се изследва на кой точно тип херпес има носителство.
       Калина, във зоната на очите е много опасен херпеса. Ако попадне в окото може да увреди зрението. Вземи някакви мерки да го блокираш. На мен лично преди години Биозин много ми помогна, заедно със стандартните хапчета за херпес, не се сещам за името им в момента. Преди това пиех само хапчетата и всеки месец цъфтях та връзвах  ooooh!. След лечението с Биозин проблемът беше сведен до веднъж годишно, и то при някоя по-сериозна настинка или грип.
       Разбира се ако решиш, се консултирай първо с док.  дали е подходящо да го пиеш. Има и форма за бременни - Биозин Мама

# 619
  • София
  • Мнения: 10 642
Гениталния херпес също не е зостер. Той се предизвиква от херпес симплекс тип 2, в някои случаи тип 1

# 620
  • Мнения: 6 306
Може и да ги бъркам ... Така или иначе всичките обриви са гадни

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 08:51 от geizer

# 621
  • Мнения: 121
Здравейте момичета ,
В Четвъртък си направих вливка на 5гр Октагам в Малинов , по предписание на Русев ,заради налични ембриотоксини и завишени НК клетки . Исках да кажа на тези които ви предстои такова вливане - не е страшно , не боли и нямах никакви странични ефекти . Аз бях изключително притеснена и отлагах повече от 6 месеца , просто искам да дам кураж и на вас ! Незнам дали ще има ефект , имам си две узрели фоликулчета този месец , дано бебчо стане този път Simple Smile

# 622
  • Мнения: 505
Момичета и моите НК клетки бяха доста повишени миналата год.както и ТЛА,правих 2 вливки Интр.пих б12,б 6 ,вит.Д и асп.протект преэ вечер и миналата седмица пуснах контрола ,всичко е в норма.Витамин Д само е в средата на нормите,но да си приэная не съм била стриктна във вэемането му.
А от вливките съм нямала странични ефекти,исках да споделя с вас,може да е в помощ на някоя .

# 623
  • Мнения: 922
Момичета някоя от вас да е приемала Pregnacare concepito? От началото на миналия ми Ц. ги пиех тях заедно със мета форма на фолиева киселина Неофолик Мета защото тя ми беше преписана . Първо ,че ми закъсня 8дни този месец Ц и другото което ми прави впечатление е ,че нямах болки (аз съм със доста силен ПМС ) може би само 1 ден . Другото което е кръста и гърдите ми боляха ,но интересното е ,че вече ми свъши а гърдите още ме болят лека . Случвало ли се е на някоя от вас да ви болят гърдите веднага след като ви е свършило и дали има връзка с някой Пт витамините това ? Аз проверих в интернет и на някой жени от Pregnacare витамините им е закъсняло също ,тях ги спрях още на втория ден от закъснението ми като цяло и сега не ги пия ,но си пия тази форма на фолиевата киселина .

# 624
  • Мнения: 240
Здравейте момичета, да разкажа на кратко моята история. Имам една биохимична преди година и полувина  и един мисед в 6г.с. в началото на Март.
Ходя в клиника Малинов. Назначиха ми изследвания за теомбофилия, които още не са разчетени. Другата седмица имам час при доц.Русев. Това са ми резултатите 👇🏼 Нямам идея какво означава всичко това, но се надявам, че с точната профилактика ще стигна до нормално износване  🤗

# 625
  • Мнения: 2 999
Имате високорискова мутация и 1 ниско рискова, но и двете видят до проблемно забременяване и износване. Насочете се към проф. Паскалева и не се връзвайте на схемата през ден Аспирин протект и през ден Клексан или Фраксипарин.

# 626
  • Мнения: 169
Здравейте,това са моите изследвания, пуснах ги по моя инициатива, престои ми трансфер в края на месеца. Не разбирам нищо, но от лабораторията ми казаха че при бременност трябва да вземам антикоагуланти.Ще покажа изследванията на репродуктивния доктор, но трябва да посетя генетик нали?

# 627
  • Мнения: 1 472
Здравейте момичета, с нискорискова мутация съм на терапия назначена от доц.Конова до 16г.с. през ден фраксипарин и аспирин да ги редувам (тук чета, че има много против тази схема); днес АГ ми каза, че до 13г.с. трябва да съм само на фраксипарин, а след това на Аспирин до 34г.с. ....
Сега има сериозно разминаване между двамата лекари АГ и имунолог и не знам какво да правя ???

# 628
  • Мнения: 668
Kalina, сама ти виждаш че доц.Конова е имунолог и не се занимава точно с това да определя правилно терапиите относно тромбофилиите. Не случайно момичета постоянно пишат, че няма смисъл от тази терапия. Аз съм правила две ИКСИ-та в КИРМ Плевен и мога да кажа, че също съм с нискорискови фактори, но там винаги са ми предписвали лечение след трансферите от Фраксипарин/Клексан и АП всеки ден. Няма логика в това да поставяш през ден Фраксипарин, след като действието му е 24 ч. За съжаление в клиниката няма кой да ти даде точна консултация, защото те работят с доц. К. Ковачева-генетик, но тя работи само в МУ Плевен и трябва да направиш консултация на място. Успех!

# 629
  • Мнения: 410
Здравейте момичета, с нискорискова мутация съм на терапия назначена от доц.Конова до 16г.с. през ден фраксипарин и аспирин да ги редувам (тук чета, че има много против тази схема); днес АГ ми каза, че до 13г.с. трябва да съм само на фраксипарин, а след това на Аспирин до 34г.с. ....
Сега има сериозно разминаване между двамата лекари АГ и имунолог и не знам какво да правя ???
Здравейте! Лично мое мнение е, че би трябвало всеки специалист да си гледа неговите неща! Аз скоро ходих при доц. Русев и от една страна много ми хареса, но от друга страна не ми става ясно защо той изписва терапията относно тромбофилията, същото важи и за доц. Конова. Що се отнася до имунологичните  им препоръки съм решила да ги послушам, но когато трима АГ-та примерно в моя случай ми препоръчват след два миседа и два трансфера без резултат да съм всеки ден на Фраксипарин при следващ трансфер и при бременност да направя  анти-ха изследване и ако е между 0,2- 0,4 да отида при Паскалева за промяна на дозата. За себе си аз съм решила да се доверя на презастраховането и на АГ-тата. Мой съвет е да послушате вътрешната си интуиция, ако усещате по- достоверно мнението на АГ-то послушайте него, ако ли  пък не това на имунолога . Според мен най важно е да сте спокойна! Пожелавам Ви успех какъвто и избор да направите той ще е правилният за Вас!

Общи условия

Активация на акаунт