Неусетно лятото дойде, с ОКТОМВРИйче ходим на море - Тема 11

  • 43 081
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 18 572
Аз не давам Вит. Д от май месец сигурно.

Да се похваля, пристигна ми самара (раница за бебе за планина). Този уикенд ще я пробваме на къс маршрут и след това ще се метнем на 3.5 часа...в посока. Grinning Като ще се държи човечето добре сред природа, поне да се включва активно в хобитата ни.

# 676
  • Мнения: 4 008
Давам всеки ден по 2к.вит Д.И на нас първо казаха до края на май.После казаха да давам през ден по 1,2 капки.Ние обаче не излизаме всеки ден на слънце и затова давам всеки ден.

# 677
  • Мнения: 1 639
Аз не давам Вит. Д от май месец сигурно.

Да се похваля, пристигна ми самара (раница за бебе за планина). Този уикенд ще я пробваме на къс маршрут и след това ще се метнем на 3.5 часа...в посока. Grinning Като ще се държи човечето добре сред природа, поне да се включва активно в хобитата ни.
Имаме такава, много е яко, харесва им вътре, заспиват дори:) Честичко я използваме като ходим по планините та дори сме возили големия на нея докато караме ски:) По малките зелени пистички:)

# 678
  • София
  • Мнения: 5 621
Не помня скоро да съм давала витамин Д. Взима си го от слънчевите лъчи директно.

Колкото до консултациите, до 12м детето се води всеки месец, това е по програма Детско здравеопазване. Там може да видите и какви прегледи и ваксини се правят и поставят.

# 679
  • Мнения: 766
Момичета, кажете от къде си взимате раниците за планина за бебе? И ние искаме да правим преходи семейно.

# 680
  • Мнения: 18 572
Моята раница я спечелих на търг от ибей, защото хубавите марки са доста скъпи и трябва да се използва наистина често или да се вземе с идеята да отгледа още някое дете, за да си струва.

# 681
  • Мнения: 1 086
здравейте момичета и бебета!  Ние се добрахме до морето, след някакви перипетии по планините. Обаче сега съм решила, че ми е последното пътуване с бебе извън България за поне 3 месеца. много много се натоварвам чисто психически като пътуваме с Будичко. да не вземе да стане нещо, да забравим нещо, пък храна пък че му нарушаваме режима, излагаме го на вируси от цял свят и тн.
Пътуването беше ПРОСТО КОШМАРНО. не ползвайте луфтханза! цяло лято имали огромни закъснения, щяха да ни оставят да преспиваме на междинното летище.
престоят ни иначе е чудесен, но не знам за Будичко как са нещата.  според мен ужасно много му се събра с тези пътувания и май му развалихме режима. Вчера е ял 4 пъти само, хем вчера най-после не пътувахме. Иначе е добре, но забравих да го изплакна вчера след топването в морето. Морето е много топло и много солено тук в северна Италия. Не ми харесва и, че при нас няма пясъчни плажове, а само цимент и камъни. Всичко е частно и това също не ми харесва Simple Smile) Иначе е чисто и ми мина акнето от солената вода само за ден!

Италианците имат много различен мироглед към пюренцата и не мога да се ориентирам как да ги ползвам. не можахме да намерим смесени пюренца, а само мънички по 80 грама или само месо или само зеленчуци. в какви дози да се смесват не става ясно. Мама ме подведе, че готвачът щял да готви специално за нас при поръчка и  сега за всеки случай купихме уред за готвене на пара.

колко е лесно! може даже и месо да се прави, но ние засега направихме картофки с тиквички. Става много бързо и го препоръчвам на всички мами.  на закуска яде попара с моцарела и много му хареса!
Научи се последните дни да маха в отговор на махането на хората! Майка ми не беше го виждала няколко месеца и я помни! тръгна да я хапе и много й се радва.
Всичко в Италия е мъничко...тук в това градче е много тясно, няма тротоари а само някакви 50 см ленти по стръмните улици, в които ние не се побираме с голямата ни спортна количка. През много врати тази количка не може да мине, асансьорите и те са малки за количката ни, на много подлези няма рампи и не знам как сама мама би се оправила. На пешеходна пътека НИКОЙ не ми спира.
На бебешката тема ми прави впечатление, че много бебенца ги къпят в морето. Видях съвсем мъничко момиченце на видима възраст 7-8 месеца (доста по-мъничка е от нас) с цял бански и шапчица.
Това ми даде смелост да се топнем и ние.


Направи ми впечатление, че някои (определено не всички) от младите момичета тук в северна Италия са с много красиви фигури, хем са високи и дългокраки, хем са с фигура стил пясъчен часовник.

Отивам да ви чета!

ЦветелинаП ние купихме спортна раница на ергобейби, но имаше една норвежка раница по-скъпа, съвсем професионална. Забравих фирмата. Едит, сега погледнах: Берганс се казва. Те са наистина качествени.

МОМИчета,чакаме буря

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 18:44 от ett2812

# 682
  • Мнения: 1 639
Малко след случилите се събития се чудя да ви казвам ли, да не ви ли казвам ма реших че ще споделя все пак и отправям призив ако може някои хора да не го четат че да не ги затормозя. Но с огромно съжаление днеска ходихме пак на алерголог и излезнаха доста високи стойности на мляко, яйце и соя. Пуснахме и някъв кръвен тест за сумати и пари който имал 250 алергена да видим и той какво ще покаже:( Направо като се замисля и ми се плаче, яслата май и тя ще остане мираж че ако пийне по погрешка някое и друго прясно млекце ще е тежко..Sad Еми оплаках се, в моя стил, кво да правя. Сега и хипоалергенното мляко трябва да го заместя с онова дето мирише на труп...и той твърдо отказва да го пие, направо не ми се мисли кво ме чака, ква стриктна диета. Баткото постоянно яде бисквити наляво надясно, ръси по пода и малкия като добро прасе често според мен обира без да видя, уча го винаги в чинич и винаги на масата ама дете на 4г често обича да хапва на дивана бисквитки и съответно около него е олеле малеле...Живот ли бе да го опишеш, аз че съм хипохондричка ясно ма това дет ми се случва от как родих и с бебето и с мен да ви кажа не е от хипохондрията за съжаление:( Там поне отиваш на лекар и ти казват всичко ти е наред просто си луда...

# 683
  • Мнения: 1 086
Гуш, Ема!!! милото ти бебче и за него гуш! Аз си мисля, че никак не е лесно да си бебе. Толкова си безпомощен. А как му открихте тези алергии? Тя соята и без това не е полезна, не се тревожи! За яйца и мляко е неприятно, наистина. Чудя се дали се израстват тези алергии, някой знае ли?

# 684
  • Мнения: 406
Моето е с АБКМ и се обрива от яйца. Соя не съм пробвала, ама като нищо. В частните ясли могат да поемат такава отговорност, а и поне според моята лекарка не се касае за същинска алергия в 99% от случаите, а за остра непоносимост. Тоест, дори и да пие мляко по грешка, няма как да се стигне до асфикция. Не се плаши от тези алергии, диагностиката става все по-добра и с това расте броят на диагностицираните. Повече от 10% от всички хора изобщо, не само деца, имат непоносимост към млякото и не могат да го разграждат добре, защото е сравнително нова суровина към човешката диета. Аз имам автоимунно заболяване и не консумирам млечни, не ми е повлияло на качеството на живота грам. Имах алергия като дете, в пубертета мина. Повечето деца ги израстват до около 3-4 години, тогава завършва и развитието на имунната система. Всъщност заради това толкова се засягам на тема кърмене, при някои хора просто не е въпрос на избор. В случаи като нашия, дори и хипоалергенното мляко, с което ни изписаха, не се толерираше.

Моята изкара късмет и няма проблем с ферментирали млечни и телешко, пробвахме я още като минаха 6 месеца от първата реакция.

Не се притеснявай, израстват се тези неща!




# 685
  • Мнения: 1 086
момичета, като стана дума за конфликти, много ме дразни приятелката ми. според мен, е пълно хахо. Сега на бебето си на 3 месеца и половина му даде моркови да прояждал. бил се метнал на баща си откъм хранене, който наистина е едър човек. Слага бебето да спи в отделна стая, което сега се отрича, защото е опасно. Пак говори за някакви индивидуалности на бебето, той е по-особен за него това трябвало. Ами не е нормално, беснея, но след подаване на първична информация аз какво съм чела, спирам да говоря. Но наистина ми е много неприятно, че така процедира. не казвам, че трябва да е луда маниачка, която трепери, но все пак си има поне някакви общо приети правила.

Вие правите ли забележки на близките си приятелки, които са майки?

# 686
  • Мнения: 406
Аз имам само няколко, които родиха след мен. Обикновено пращам линкове, темата кой как си гледа детето е направо табу и е абсолютно нормално, де. Аз подарявам книга, която намирам за подходяща на всички бременни и раждащи покрай мен и до някъде така си решавам проблема с непоисканите съвети, без да навлизам много в личното пространство. Ако ме пита някой за мнение или съвет, не си премълчавам.

Много се възмущавах и аз в началото. Имам позната, която роди началото на септември и имаме коренно различни виждания по въпросите с децата. Просто не се виждаме, колкото за мен са безумни нейните методи, толкова и за нея моите. Не се впрягай и ядосвай, всеки си има глава на раменете.

# 687
  • София
  • Мнения: 5 621
Ема, дано всичко е наред. Вие имате ли фамилни обременености или тая алергия (непоносимост) е от нищото? Грам не разбирам, ама ми е интересно. Дано е малкото зло.

Аз си казвам мнението, но не натрапвам. Имам позната, която много кофти прие един мой съвет. Обаче след време се оказах права и сега и е гузно да ми пише Simple Smile

# 688
  • Мнения: 18 572
Хич не си налагам мнението, даже и непоискани съвети не давам. Скоро роди приятелка, говорихме след раждането и ми сподели, че акушерките са взели бебето да го хранят, защото още нямала кърма. Какво да кажа в такава ситуация? Трябва да изнеса лекция и да оспоря мнението на медицински лица. И на едни близки, които от месеци ми натрапват мнението си, че трябва да оставям бебето да плаче, си прехапвам езика да им кажа, че така не се отглеждат смели и уверени деца, но само защото тяхното е страшен пъзльо и ще ги обидя, си трая.

Ема, стискам палци да го израсте! Не знам друго какво да кажа. Той сега на какво мляко е?

# 689
  • Мнения: 1 639
Гуш на всички  ви! И мерси! Йоаники, аз не се сърдя за нищо, просто с теб нещо не се разбрахме в конкретния момент. Аз за алергиите знам много защото за съжаление още от малък през кърмата реагираше, тогава всички тестове му бяха отрицателни все пак беше на 1 месец, а той явно няма някаква супер силна алергия. Израстват се да, но трябва стриктна диета за да стане това, и всичко дори със следи трябва да се изключи било то от неговото меню или от твоето в случай че кърмиш. Мен за соята не ми пука, проблема е че това е основния заместител на кравето мляко и в случая и него нямаме. Кърменето в случай на алергии е най-доброто нещо, аз получих алергична тежка реакция и затова спрях , бях на доста силни лекарства. Тогава и му дадох въпросното ХА мляко и той не реагира, както и на много други неща, включително и телешко, пазих диета 4 месеца, която явно му е помогнала  но явно не е бил израстнал алергията и беше болен преди месец и тогава направи пак реакция, лека е, получава уртикария но не нешо сериозно, минава дори без фенистил затова бях мега учудена днеска като видях такива стойности на прик теста, но ми казаха че това какви са стойностите и каква е реакцията са два различни неща, но поне тестовете показва към какво е алергично детето. Лошото е че това всичко е обвързано не само с гадна диета, щото мляко и и соя има навсякъде, следи почти във всички храни, а за да се израсте е важно да се спазва изключително стриктна диета.  Неизвестна, открих го защото имам приятелки с подобни проблеми и когато имаше слуз в акото, диария и обриви ми светна лампата. Сега има уртикария, обрив като ухапано от комар, в неговия случай ако не съм толкова "начетена" човек няма никога да се сети, а педиатъра ще ти каже куп тъпотии. Щото обрива не е сериозен,нито му предизвиква някакъв дискомфорт.
Йоаники, има хидроизолирано мляко, гадно е, много трудно го пропиват и приемат, коства доста усилия на майката, но го пропиват. Слагат вътре захар, глюкоза кво ли не, после намаляват постепенно тия гадости само и само да го приемат.Ако това не пият има едно английско Неокейт, то и аз не знам кво има вътре, сигурно само дет мен ме няма:) То е вече са свръх чувствителни...

Общи условия

Активация на акаунт