Неусетно лятото дойде, с ОКТОМВРИйче ходим на море - Тема 11

  • 43 376
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 35 183
И аз предстои да почна с кухнята.
Моя когато и да му дадеш яде като разпран и все реве, че не стига. А ако ядем без да му даваме е рев до небесата

# 661
  • Мнения: 1 639
Големия и той ядеше като разпран, даже се сърдеше и плачеше като свърши храната колкото и да е тя, елате сега да го видите на 4 и половина,изяжда две хапки и ако не го храня като бебе няма по цял ден да яде нищо друго освен някоя и друга вафла:)

# 662
  • Мнения: 4 009
Браво на дечицата Simple Smile Май само моят е на диета.Ако поиска да яде,скачам до небето от радост.
Но иначе не е много слаб.Напоследък даже ми казват,че се е ошишкал.Ще го видим в четвъртък на консултацията.АМ поне пие,че по едно време и това не искаше.Зъбки доста се показаха-4 отгоре и 3 отдолу има.Тъй както нямаше взе,че стана зъбарко. Grinning

# 663
  • Мнения: 35 183
И моя реве , когато свърша да го храня. Независимо от количеството. Трябва бързо да го зслъжа иначе е як рев

# 664
  • Мнения: 1 639
Като ви гледам как си ходите на консултации, аз досега само за ваксини ходя, изобщо нито ходя да го мерят нито нищо. Сигурно е хубаво да се ходи ама де да знам,малко ми се струват безсмислени тези консултации, нито ще ми даде съвети за захранване, нито може да каже ако нещо му има като обрив, ако пък вдигне темп ходя в това частното ДКК защото там му пускат кръвни иначе без кръвни никой не може да ти каже дали е вирус или не. Та общо взето бих отишла при моя педи само ако нещо неврологично щото той е невролог и чат пак го питам за някви лекарства ако е нещо леко...

# 665
  • Мнения: 18 669
Ние до миналия месец слагахме ваксини. Тази консултация ще е първата “празна” и другата, като се забавя с някоя седмица, ще е за годинката. Тогава има май изследвания.

# 666
  • Мнения: 4 009
Ние и от януари не сме слагали ваксини.Тогава сложихме последната.И за мен нямат много смисъл тези консултации и хич не ми се ходи като го знам малкият как реве като види медицинско лице..Едва успяват да го прегледат.Успокоявам се че след годинката са веднъж на 3 месеца консултациите и дано не се налага по-често да ходим.

# 667
  • Мнения: 1 872
Аз ходя всеки месец, ама след като свършиха ваксините за под годинка са много безмислени. Тоя поне не е капо, защото ни даде направление за контролен при нефроложката.

# 668
  • Мнения: 411
Ние го водим на консултации, а и миналия месец приключихме с ваксините Simple Smile Септември трябва и ние да го водим на нефролог.. дано всичко е ок вече...Лекарката ми предложи направление за ендокринология,защото малкия е много мъничък ,каза според нея ,че е добре,но ако се притеснявам да го заведем .Може би ако другия месец не качи повече и отново не е пораснал ще отидем да го видят Sad Иначе си хапва 150-190 гр пюре ,но хапва малко АМ

# 669
  • Мнения: 839
И ние ежемесечно посещаваме педиатърката. Тя е много адекватна и прави обстоен преглед на детето. Разпитва за хранене, развитие и други подробности. Ваксините минаха по график и дори не помня кога беше последната, но ми е спокойно когато се виждаме всеки месец и държа да я посещаваме. Даде ми страхотни съвети до момента и всеки месец има какво да добави.

# 670
  • Мнения: 766
Май месец приключихме с ваксините. Ходя  с кеф на консултации, защото преслушва гърди, гледа гърлото, фонтанелата и замерва всички обиколки. Ревала не ревала малката, поне си доказвам, че е здрава, така че консултациите са по-скоро за мен. Ххаха

# 671
  • София
  • Мнения: 5 623
На консултацията за пет или шест месеца сложиха последната ваксина. Иначе също си ходя всеки месец, спокойно ми е. Пък и то една консултация - всичко ми е максимум 15мин със събличане и обличане.

# 672
  • Мнения: 4 009
И аз трябва да искам направление за нефролог за малкия.На профилактичния преглед на 6м. му откриха че задържа урина в едното бъбрече.Казаха на годинка да отидем пак.
Нашият откакто навърши 7м започна много да плаче на консултациите.Само докато влезем в кабинета и настава рев.Не могат да го прегледат като хората,той въобще не дава да го пипат.Следващите ваксини незнам как ще ги слагаме.

# 673
  • София
  • Мнения: 5 623
На годинка пак има нефролог + кръв и урина.
Мисля, че може и да си искате направление за очен, ако не сте водили децата.

# 674
  • Мнения: 1 639
Моя педиатър за всичко дава направления, пишем си по вайбър ако има нещо. Голям е пич, ама той си казва, аз от което разбирам,разбирам, от което не разбирам не се меся и ти казвам отиди еди си къде си. Ние миналия месец сложихме ваксина и остават още една мисля и това манту. Ма са не се натискам август месец преди моретата. Вие давате ли вит Д, педиатъра ми беше казал до края на май, после като отидох ми се скара че съм спряла щото вика е ти не виждаш ли че лятото е кофти и пак почнах през ден. А на очен го водих щото нали си беше одрал окото, направиха му проф преглед но казаха че като цяло са мънички още щото още не им били съвсем оформени зрителните ненам кво.
Иначе Стефи, мисля че не са задължителни консултациите всеки месец, само ваксини да се бият те само това опяват педиатрите...Ако не го водиш сигурно даже ще са по-щастливи:)

Общи условия

Активация на акаунт