На лятото се радвам аз, ала иде седми клас

  • 62 031
  • 816
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 830
Испански - даже си е свалила някакво приложение на телефона и започна да го учи сама, през английски е. Но подозирам, че ще промени няколко пъти желанията си.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 068
Английски твърдо. Така и не успя да го понаучи на прилично ниво до сега, за да почне друг език и после да донаучи английския.
До преди месец-два желанията клоняха към СМГ (ама да не ходя по състезания) или НПМГ, то сега ме сюрпризира, че иска Първа английска, защото е най-близо (не обича да се зори много за неща свързани с училище) и защото имат мажоретен състав (нали душа даваме за танците) ...... Имаме време да мислим. Те да искарат добри резултати, пък после лесно ще ги наредим желанията.

# 737
  • Мнения: 132
Моята иска да учи категорично испански в Испанската, но няма представа после с какво ще продължи и защо ще й е този испански. Друг е въпросът дали ще изкара достатъчен бал за това, което иска! Дано имат късмет и да им се сбъднат желанията!

# 738
  • Мнения: 6 138
На моя син не му се отдават езиците, та е категоричен език така или иначе където и да отиде ще учи, няма да е езикова, наскоро говорихме за много ученици от завършилите седмокласници, които избраха търговска гимназия, направи физиономия, та знам какво не иска сега остава да избере със сигурност какво да е .

# 739
  • Мнения: 166
И моята е от не много ориентираните. Определено не е за МГ. Иска ту 1 ЕГ с английски, ту 4 ЕГ с френски (за Варна иде реч). Идея няма защо и какво ще прави после. Аз не съм убедена, че ще се пребори за ЕГ, та оглеждам и други варианти. Ще го мислим, дано има възможност да избира, все пак.

# 740
  • Мнения: 3 569
То немски хубаво има добра реализация с него, обаче си е труден език, иска постоянна практика и аз моите не съм ги натискала на всяка цена да им е първи език. Наши близки деца, за три се сещам, завършиха Първа немска и не продължиха с немския- едно в София медицина, друго в Холандия психология, трето в Англия финанси, с английски са тези в чужбина.

# 741
  • София
  • Мнения: 6 238
Сина ми също е от тези, които не знаят и не се интересуват все още къде искат да учат.
По това време миналата година ме питаше за училището срещу баба, само дето то е НПМГ и май вече няма такива желания.

# 742
  • Варна
  • Мнения: 3 271
И моята е от не много ориентираните. Определено не е за МГ. Иска ту 1 ЕГ с английски, ту 4 ЕГ с френски (за Варна иде реч). Идея няма защо и какво ще прави после. Аз не съм убедена, че ще се пребори за ЕГ, та оглеждам и други варианти. Ще го мислим, дано има възможност да избира, все пак.
Същото и при нас, с разликата че все пак основно иска 4-та с френски. МГ отпада засега, все още търся мнения, не е много запалена от математиката, и се притеснявам дали няма да й дойда в повече. Немския твърдо го отхвърляме и двете Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 1 397
Иска НЕГ или Първа АЕГ. Категорично ми отказва за СМГ и НПМГ. В момента е в математическа паралелка и ми е много чудно защо толкова се дърпа. Иначе неговите думи са, че по математика е добър, но иска да учи езици. Предполагам, че роля ще изиграе и къде ще се насочат причтелчетата от класа. От тях имаме 3 деца, които ще се борят за АК, едно за СМГ, едно за Испанската. Останалите не се е чуло какво искат. Масово са записани на курсове, преобладаващо в Регалия. Аз съм го записала  само на БЕЛ в Милениум.

# 744
  • София
  • Мнения: 8 314
..... Обмисля и НПМГ (биология или химия), за който вариант аз съм против - не е чак толкова изявена по тези два предмета, а ако иска немски в хубава гимназия ще трябва да се понапъне повече. За съжаление е доста мързеливичка относно ученето, иначе е фурия.

Само да вметна, че въщност няма Биология или Химия Simple Smile
Вариантите са Химия с Биология или Биология с Химия, т.е. и двата предмета. Съответно първия е малко повече.и има раликата с кой предмет се кандидатства като балообразуващ.

# 745
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Има и физика с химия и биология + немски. Не знам кое по колко е, но ако от тази паралелка отпадне биологията или немския - другото ще го преживее. Не иска немски, не иска ЕГ. Повечко математика да има, но не чиста математика. Може и малко компютри да има, ама не програмиране ... 5 паралелки има "достойни" и един план Б от мен. Още мисля над него.

# 746
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
Моята се е спряла на езикова гимназия - 1 ЧЕ Италиански, 2 ЧЕ Руски. Английския няма да го спираме първия срок със сигурност. Ще ходи на уроци по БЕЛ от средата на септември, а може и от октомври, все пак с един месец се удължава срока до НВО. Математиката смятам втория срок да тръгне, но тя е в паралелка с усилено изучаване на математика.

# 747
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 883

7 клас английски по МОН - А2.


Това не е сериозно.Дъщеря ми това лято се явява на изпит по английски/Кеймбридж сертификат/ и защити А1,а завърши 4-ти клас.Догодина ще се явява на А2.Отделно лятото започна да учи испански и смята и с този език да продължи и през новата учебна година.

Моята дъщеря има абсолютно твърдо и категорично мнение. Категорично каза, че ще учи френски. След една седмица - категорично испански. После категорично английски. После съвсем категорично - архитектура. Сега категорично сме на френски, пак. Категорично не иска да учи немски и съвсем, ама абсолютно категорично в Класическата, която аз съм завършила. Та така.
Хареса ми тази категоричност.

Моето дете реши,че като излязат резултатите ще мисли.Засега е склонно да си остане в МГ или да го смени със Строителния с архитектура.Езикова не е вариант,заради задължителна занималня,което преведено на негов език означава да се откаже от любимото си плуване.Искаше да се пробва и в Художественото в Казанлък,ама няма как да се реализира всекидневно пътуване по 80 км.

# 748
  • София
  • Мнения: 6 165
От няколко годино не е променяла избраната професия, така че съм склонна да приема желанието ѝ за сериозно. Обаче имаме различни мнения относно пътя до там. Тя иска професионална гимназия, а аз - езикова.
Дай боже висок бал, пък ще избираме контролирано. Wink

# 749
  • София
  • Мнения: 1 214
При нас желанието е едно - СМГ. Иска с немски,  тъй като досега го учи, но там бобрата ще е безмилостно жестока. Имаме и други резервни варианти,  но тя се надява да не стига до тях. Въобще тежка година се очертава. Аз ще съм до нея и ще я подкрепям, но цялата тежест си е за нея.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 09:38 от jenap

Общи условия

Активация на акаунт