Пациентки на д-р Владимиров и СБАЛАГРМ "София"-тема 4

  • 49 595
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 663
Ели, стискам палци с теб съм!

# 61
  • Мнения: 170
Аз стартирах днес-максимална доза естрогени-4 лепенки Климара през 3 дни и по 3 Естрофем на ден, на 4.10 отивам на проверка при доктор Белчева и се надявам този път да добутам до трансфер, въпреки че нещо цикълът ми много се обърка,но той доктора ме преупреди, че ще стане така.Важното е, че днес успя да ме прегледа и ни даде зелена светлина.Успех на всички!

Успех, Елислава, ще стискам палци. И аз съм на 4ти при Белчева Simple Smile

# 62
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На 4-ти доктора го няма,каза че на 5-ти ще ми се обади да ми каже дали продължаваме до трансфер или не-всичко зависи от организма ми как ще реагира сега на лекарствата.

# 63
  • Мнения: 106
Здравейте, от началото на Септември месец сме пациенти на д-р Владимиров и бих искала да споделя историята ни. Аз съм на 24г. а ММ е на 30г. и от една година правиме опити за забременяване. Доктора ни каза да направим нормалните изследвания - хормони, пкк, проходимост на тръбите, спермограма и други.

Резултатите на ММ са: има отклонения при - 6% по Крюгер (нормата е над 14%) и 14 млн. сперматозоиди на мл., което е под нормата (20 млн/мл.). Той си направи и допънителни изследвания за морфологията но те са наред.

При мен тръбите са проходими, хормони в норма и граничен резултат за хламидии -
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgM   1.19   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   0.32   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Направи ми впечатление, че мненията на д-р Белчева и д-р Владимиров са в двете крайности. Според Д-р Белчева резултата за хламидии е граничен и не е сигурно, че има инфекция и е редно да направя изследване пак след 3 месеца. Също така каза, че ММ трябва да се види с андролог и да проведе лечение заради резултата от спермограмата. Д-р Владимиров от своя страна каза, че забременяване по нормален път при 6% по Крюгер е напълно възможно и според него има проблем при мен. Той приема резултата за хламидии като положителен, предписа ми антибиотик и каза на ММ също да си пусне изследване. Мнението му е, че трябва да направя лапароскопия за да се види дали има сраствания в следствие на хламидиите, а ако не искам да правя лапароскопия единствения вариант е инвитро.

Не съм сигурна на кого да се доверя в случая, колебая се дали наистина е възможно забременяване с такава спермограма и в същото време не съм сигурна за хламидиите и честно казано доста се страхувам да направя лапаро просто за диагностициране.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 10:17 от jomm

# 64
  • Мнения: 1 663
Аз бих пила антибиотика за хламидии.При вашия мъж как излязоха резултатие за хламидии.Тия гадини са много упорити, а нанасят големи вреди по репродуктивната система на мъжът и жената.И разбирам защо ви е назначил лапароскопия, така ще се чиди дали са ОК тръбите и да не се правят опити на сляпо.Защото ако имате хидросалпингс в следствие на хламидиите, то всеки опит за забременяване е обречен още в началото.
Наистина са много гранични стойностите, а чакането няма да доведе до нищо добро, според мен!
Да с 6% се забременява, но е хубаво все пак да отидете на андролог.

# 65
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Първите ми две забремнявания са по нормален път с 8% по Крюгер ,така че и с 6 може да се получи.За хламидиите са ти казали-по -добре изпий АБ-то и проверете дали няма сраствания.И не се отчайвай-и двамата с ТМ сте още доста млади и ще ви се случат нещата.

# 66
  • Мнения: 106
Резултатите на ММ са отрицателни

Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgM   0.30   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   0.25   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Понеже до вчера не бях запозната с тази инфекция и не знаех какви въпроси да задам на доктора, но след всичко изчетено се чудя защо той не ни каза, че и двамата трябва да пием АБ, без значение дали имаме и двамата положителни резултати, че трябва да имаме полово въздържание по време на лечението и изобщо кога трябва пак да се изследваме след като приключи лечението...

# 67
  • Мнения: 1 663
Според мен той ви е дал АБ за всеки случай.Както се вижда от изследванията на партньора ви, при него всичко е наред и лекаря най-вероятно мисли, че това е стара хронифицирала инфекция, която за момента може леко да се е възбудила.Вие до преди изследванията сте правили скес и при него всичко е ОК.А предполагам като отидете на следващ преглед след като изпиете АБ-то ще иска контрола.
Д-р Владимиров не е много приказлив, но си разбира от работата.Аз се нагледах на сладкодумни празнословци.Но преценете дали е вашия лекар и дали сте сигурни в него и най-вече ПИТАЙТЕ!Пишете си въпросите на лист и ги задавайте!

# 68
  • Мнения: 2
аз започвам стимулация при доктора в понеделник живот и здраве има ли и други

# 69
  • Мнения: 369
Момичета,а да Ви попитам някоя от Вас правила ли е диета (и каква) преди и по време на стимулация?Може да ми е излишен въпросът ,но искам да сваля някой друг килограм ,а по форумите нищо не намирам...
Еми стискам палци🌸

# 70
  • Мнения: 1 663
Диетата по време на стимулация за мен е мираж.Аз пътувах, съответно ядях каквото ми падне.Надух се от всички лекарства и дори да не бях яла нищо от стимулацията излязох с прекрасен корем, дето няколко месеца след това не можех да сваля.Диета преди да стартираш каквото и да е е удачна, ако си започнала такава доста време преди стимулацията и искаш да я продължиш и не е някаква фрапираща не виждам лошо.Но не трябва да е нещо шокиращо за тялото.Яйцеклетките обичат мазно, обичат протеини и ако се лишиш от определена хранителна група не се знае как ще се отрази това на организма ти.

# 71
  • Мнения: 369
Диетата по време на стимулация за мен е мираж.Аз пътувах, съответно ядях каквото ми падне.Надух се от всички лекарства и дори да не бях яла нищо от стимулацията излязох с прекрасен корем, дето няколко месеца след това не можех да сваля.Диета преди да стартираш каквото и да е е удачна, ако си започнала такава доста време преди стимулацията и искаш да я продължиш и не е някаква фрапираща не виждам лошо.Но не трябва да е нещо шокиращо за тялото.Яйцеклетките обичат мазно, обичат протеини и ако се лишиш от определена хранителна група не се знае как ще се отрази това на организма ти.
Много ти благодаря😘

# 72
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
По принцип съм питала доктора за режим на хранене по време на стимулацията,но той ми каза, че за да има ефект даден режим трябва да се пази доста преди това, а не при започване на самата стимулация.Да,храненето оказва значение,но не в краткосрочен план.Аз не ям доста вредни храни(имам проблем само със сладкото,което понякога много ми се яде)...

# 73
  • Мнения: 170
Ох, момичета, от години се боря с килограмите и точно сега съм вече с трицифреното число. Това много ме тревожи, но от безбройните режими става само обратния ефект. Само се моля това не окаже негативно влияние на процедурата, на евентуална бременност и на евентуалното ми мило бебче. Да ви питам, медикаментите за стимулацията, сами ли си ги купувате или от клиниката ги дават?

# 74
  • Мнения: 1 663
Тони, а инсулинова изследвала ли си и Хашимото?Извинявай ако си казала, но не помня.

Каква ще ти е стимулацията, самофинансирана или по фонда?Ако е самофинансирана от аптека, клиниките нямат право да продават медикаменти.Ако е по фонда, те от клиниката ти ги дават.

Общи условия

Активация на акаунт