Пациентки на д-р Владимиров и СБАЛАГРМ "София"-тема 4

  • 49 722
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 707
Тромбофилията не се лекува, ако си я имаш е за цял живот, просто по време на бременност се взима в предвид и се прави специална терапия с препарати.Аз се оказах с много ниско рискова, но нали направи спонтанен и биохимична ми изписаха фраксипарин ниски дози всеки ден, после след 13 г.с. преминах на аспирин протект и от 32 г.с. съм пак на фраксипарин.Неприятното е, че може да се наложи цяла бременност да си на инжекции, но това се преживява!

# 661
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 121
Я да питам тук знаете ли каква е разликата между генетичната и придобитата тромбофилия и втората за цял живот ли остава?И кои изследвания се пускат ,за да се разбере дали я имаш или не.За генетичната е ясно...

# 662
  • Мнения: 469
Много е важно, 2 мои приятелки загубиха бебчетата в първия триместър заради това. Просто бебето не се кръвоснабдява добре, бие се фраксипарин 9 месеца общо взето... Гадна работа.
130 лв беше, при мен се оказа че имам ниско рискова мутация в гените, но ще говоря и с Белчева други ден да ми обясни.

На мен другата седмица ще ми пуснат изследване за тромбофилия. За мен това е новост. Може ли да ме ориентирате за цената и за последствията. Лекува ли се?

# 663
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 121
По принцип това изследване,както и преди съм писала,го правят след 1-2 ,че и 3 спонтанни аборта.Обаче защо трябва да се стига до там?! Според мен при положение,че на толкова много жени го откриват,трябва да го направят задължително  като кръвните групи или още щом жената реши да има деца.

# 664
  • Мнения: 1 707
Да си призная не задълбах в четенето и така и не разбрах каква е разликата в тромбофилиите, аз направих всичко възможно тук, плюс кариотип след загубите.При мен, както и при Ели, лекарите не мислеха че може да има проблем защото имаме по едно здраво, живо дете, родено без проблеми.Е да де, ама се оказа че не е точно така.

# 665
  • Мнения: 107
Момичета малко съм притеснена! След неуспешен опит ,без трансфер, цикълът ми дойде, беше обилен и болезнен,но изкара само 3 дни(по принцип ми е около 5),но това което ме притесни е че цикълът ми спря  на 3ти ден и днес получих леко кървене пак,като цикъл,а ми е 6ти ден! Уж беше свършил цикълът(два дни нямах нищо) ,а сега пак има леко кървене! Трябва ли да се притеснявам?

# 666
  • Мнения: 293
Здравейте нова съм в групата. Имаме намерение да се насочим към тази клиника. С мъжки фактор сме олигоастенотератозооспермия. Докато чаках час за клиника Щерев се случи забременяване и имам една успешна бременност с тази диагноза, но за жалост, поради недоглеждане детенцето се роди с Даун. Исках да попитам при евентуален неуспех на повторно забременяване дали има момичета с успех при такъв тежък мъжки фактор и при кой лекар бихте ме насочили. Съвсем "пресни" сме по този път.

# 667
  • Мнения: 49
Ние сме с такъв тежък мъжки фактор и сега съм бременна 8 г.с при трети опит замразен ембрион.Имахме замразени 7 бластоциста.Правевме опити при доктор Владимиров.Дай боже и за напред да е всичко на ред.УСПЕХ!

# 668
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 121
За да не се случи отново и ако не сте правили с мъжът си кариотип го направете.След това ако има проблем все пак има решение-пи джи ес на ембрионите ,а преди това може би ИКСИ?Във всеки случай доктор Владимиров би ви предложил решение на проблема.Желая ви успех.

# 669
  • Мнения: 1 707
Предполагам че първо ще иска да направите СДИ тест и ДНК фрагментация мисля.Със сигурност ще сет ИКСИ, но аз бях много спокойна през цялото време, защото д-р Тачева в един от разговорите ни каза, "Мъжкия фактор е преодолим!".Това ми даде надежда.Моя мъж не беше с плачевна СГ, но имаше направена операция и положението не беше цветущо.

# 670
  • Мнения: 469
Здравей, ние сме със същата диагноза, лош Крюгер, 3 % и мн малко количество и концентрация. В тази  клиника направихме ИКСИ, станаха 8 бластоциста с качество А. Сега чакам за замразен трансфер скоро, надявам се да се случат нещата от първия път. С тази диагноза на нас, Д-р Владимиров ни препоръча да направим една ДНК фрагментация да видим всичко ок ли е на "по-дълбоко" ниво. Слава Богу беше добър резултата. Други тестове не сме правили за сега.
Успех Simple Smile

Здравейте нова съм в групата. Имаме намерение да се насочим към тази клиника. С мъжки фактор сме олигоастенотератозооспермия. Докато чаках час за клиника Щерев се случи забременяване и имам една успешна бременност с тази диагноза, но за жалост, поради недоглеждане детенцето се роди с Даун. Исках да попитам при евентуален неуспех на повторно забременяване дали има момичета с успех при такъв тежък мъжки фактор и при кой лекар бихте ме насочили. Съвсем "пресни" сме по този път.

# 671
  • София, България
  • Мнения: 89
Здравейте нова съм в групата. Имаме намерение да се насочим към тази клиника. С мъжки фактор сме олигоастенотератозооспермия. Докато чаках час за клиника Щерев се случи забременяване и имам една успешна бременност с тази диагноза, но за жалост, поради недоглеждане детенцето се роди с Даун. Исках да попитам при евентуален неуспех на повторно забременяване дали има момичета с успех при такъв тежък мъжки фактор и при кой лекар бихте ме насочили. Съвсем "пресни" сме по този път.
Ние сме със същата диагноза и 4% по Крюгер. Имаме две дъщери - едната от пресен трансфер, другата 5 години по- късно от замразен ембрион. Диагнозата е абсолютно преодолима, а  д- р Владимиров и д- р Тачева са лекари с голям опит.

# 672
  • Мнения: 1 014
Момичета случвало ли ви се е след симулации, в месеца след това когато не правите нещо да ви дойде цикъла по рано. От снощи имам зацапване и ме боли все едно съм в цикъл. Но в такъв случай ми идва цяла седмица по рано. Дали да звънна утре на др Белчева.

# 673
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 121
Да,случвало ми се е,дойде ми след 24 дни,а аз съм с цикъл от 32 и повече дни...

# 674
  • Мнения: 1 014
Благодаря ти за отговора. Дано се оправи следващия месец и да се нормализира, защото сега направо ме изненада.

Общи условия

Активация на акаунт