Не харесвам шефа си, какво да правя?

  • 13 145
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Момичето, ако е умно ще си извади поуки от създалата се ситуация и ще си изгради по-успешна тактика за бъдещото си професионално развитие.
От твоя страна не видях никакви умни съвети, само нападки към авторката на темата и останалите потребителки.

# 46
  • Мнения: 17 401
Момичето обаче не е умно.

# 47
  • Мнения: 3 604
Момичето обаче не е умно.
Ти си най най...

# 48
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Те ти плащат,затова се държат така.Изобщо няма да го търпя.Взимам си чантата и чао.

# 49
  • Мнения: 253
Момичето, ако е умно ще си извади поуки от създалата се ситуация и ще си изгради по-успешна тактика за бъдещото си професионално развитие.
От твоя страна не видях никакви умни съвети, само нападки към авторката на темата и останалите потребителки.

Ако старшата и се е решила да не се сработва с нея изобщо, каквато и тактика да измисли на сила хубост не става. А на доста от местата са точно такива злобни душици, дето ти правят сечено в момента в който видят, че не си лош. Подаваш си пръста, а ти хапят ръката. Старшата и е там отдавна, чувства се сигурна на работното си място 100% и се съмнявам да и пука особено за нови колеги. От описаното от авторката старшата ми звучи като злобарка.

# 50
  • Мнения: 4 087
Имах аз една такава девойка в офисът. Нямаше и ден трудов стаж и опит по специалността, но от ден първи искаше да бъде включена във всичко. И денонощно ходеше и ме питаше някакви неща. Не издържах психически, моята работа да гледам и нея да обучавам. А недай си Боже да не и "обясня" нещо ми се натякваше, като допусне грешка/ТЯ! не шефът!/. Еми не ми беше приятно и съответно рефлектира на отношението ми към нея. Никой не ми плащаше да си имам паленце в офисът, че и да се занимавам с него, не исках и да съм ментор, никой не ме е питал, изобщо не ми се занимаваше, ако трябва да съм искрена.....особено пък като ми дойдат с едни напудрени cv-та и после един тонер не могат да сменят, обаче със страшни претенции, че имат специалност и диплома.

Гледай, мълчи и се учи, като имат време, ще се занимават с теб. Занаят се краде. Това от мен да знаеш. Особено пък в днешно време, като са кът служителите, ако е малка фирмата и са пренатоварени, никой няма време специално теб да те посвещава в занаята. Седиш, слушаш , гледаш и се учиш, без излишни стойки, чупки, претенции и изисквания.


Това от позицията на "старшата", злобарка.

П.п А като почнеше с инициативите ........направо ми призляаваше как да оправям бакиите после.

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 07:30 от Cherry^Blossom

# 51
  • Мнения: 253
Имах аз една такава девойка в офисът. Нямаше и ден трудов стаж и опит по специалността, но от ден първи искаше да бъде включена във всичко. И денонощно ходеше и ме питаше някакви неща. Не издържах психически, моята работа да гледам и нея да обучавам. А недай си Боже да не и "обясня" нещо ми се натякваше, като допусне грешка/ТЯ! не шефът!/. Еми не ми беше приятно и съответно рефлектира на отношението ми към нея. Никой не ми плащаше да си имам паленце в офисът, че и да се занимавам с него, не исках и да съм ментор, никой не ме е питал, изобщо не ми се занимаваше, ако трябва да съм искрена.....особено пък като ми дойдат с едни напудрени cv-та и после един тонер не могат да сменят, обаче със страшни претенции, че имат специалност и диплома.

Гледай, мълчи и се учи, като имат време, ще се занимават с теб. Занаят се краде. Това от мен да знаеш. Особено пък в днешно време, като са кът служителите, ако е малка фирмата и са пренатоварени, никой няма време специално теб да те посвещава в занаята. Седиш, слушаш , гледаш и се учиш, без излишни стойки, чупки, претенции и изисквания.


Това от позицията на "старшата", злобарка.

П.п А като почнеше с инициативите ........направо ми призляаваше как да оправям бакиите после.

Това кой е трябвало да обучава новия служител е било редно да се уточни с работодателя, а не да рефлектира и върху новия служител, защото на старшия не му се занимава са обучава. То ако не задава въпроси ще решите, че няма интерес към работата и обратното, ако задава въпроси била досадна. Е на нея каква й е работата там, ако не се интересува изобщо?

# 52
  • Мнения: 4 087
Като начало да следи и да слуша, повече от колкото да говори. И буквално ми я натресоха, а аз нямам нерви за стажанти, без никакъв опит, особено без да ми се заплащат тези усилия. Но тя пък дойде с голямо самочувствие и заявки, че всичко и е ясно и може и се изисква "самоинициатива" от самото начало, за да напредне бързо.....не изкара почти и година и не за друго, защото се надскочи още от самото начало, а мен че си ме дразнеше да се занимавам с нея си е мой проблем, и не беше проблем, че тя ще ме ндмине, а тоно обратното, дразнеше ме, че нямам чоек, който да работи наравно с мен, че и да ме задмине.......свещи паля сега за такъв.....ама.....греда, има липсата на работна ръка е много осезаема...въпреки това полагах усилия да я науча, до колкото ми беше възможно на мен и до колкото и позволяваше нейното его. Споделям само моята позиция и защо денонощно не изгарях от желание да съм в обучителен режим. Иначе отделно зае позиция не на стажант и се предполагаше да ми е повече съпорт, а не да я обучавам. Естествено отчетоха грешката шефовете, след като почнах да давам аз назад.Факторите да я вземат нея, най-вероятно са финансови до някъде и уж да се обучи човек, който да е в стила и идеологията на фирмата, но не прецениха, че за всеки стажант се иска ментор и това не е доброволна дейност.

# 53
  • Мнения: 5 508
Чери, а ти като нова, без опит как си била?
И не е вярно, че се иска първите месеци да се мълчи. Иска се говорене и самоинициатива, но в правилната посока.
От опит го казвам. И да, когато старшата е проклета всеки ще й е крив, даже шефа, който си позволил да назначи нов служител и да я кара да обучава Wink

# 54
  • Мнения: 5 262
Има хора и хора. Ако някой не понася критика или директност то другия трябва да има време и нерви да се съобразява. Ако не му е това целта на заниманието ... защо да се натоварва с дефектите на другия.

# 55
  • Мнения: 4 087
Като нова, бях прикрепена към ментор, той имаше ЗАДЪЛЖЕНИЕ да обучава и му се плащаше допълнително за това. Така смятам за коректно. Не всеки става за ментор, не всеки има нерви и не всеки би се съгласил, особено да му е вменено просто така, без дори да се изисква неговото съгласие или да се уточнят параметрите на задълженията. Нито време имам сега за стажанти, нито имам капацитет хем да поддържам нивото си на работа и междувременно да съм в обяснителен режим, стана ясно по трудният начин на шефовете. Иначе им е в стила на работа, да прикрепят млади и неопитни към по-възрастни. Ако в производството, това върши работа, то в офисът е мега трудно, като има недостиг и на кадри на всичкото отгоре.

Не може да изскачаш с мега идеите, които са на книга някъде прочетени, без да имаш практически опит. Става въпрос за работа с институции, БЪЛГАРСКИ, които имат по-особен поглед върху механизмите на изпълнение на законодателството и са си самостоятелни структури, кажи-речи. И да ходи някакъв стажант да маже взаимоотношения  и практики, които безтуй трудно се градят и трудно се поддържат, ако искаш работата да върви, защото е много инициативен и иска да поема ангажименти, за които и аз виждам, че не е готов, ама нали трябва да го обуча, че да иде да го свърши, а той освен всичко друго прояви инициатива и като се омаже се върне и каже, ама ти що не ми обясни.......Опит трябва и време, не толкова обяснения, за да усетиш работата, да усетиш взаимоотношенията, да ги разбереш, да видиш , да чуеш. Не знам дали стана ясно съвсем без конкретни примери, но това ми беше съдбата последната една година и бая ядове брах, за да се изказвам така. Сега търсим човек с опит, за да наваксваме, ама трудна работа в Бургас, в летен сезон.

# 56
  • Мнения: 2 837
Аз не виждам никаква вина у новия човек в този случай. Ако работодателите не са осигурили обучение, вината си е тяхна.
И не смятам, че човек по подразбиране трябва да знае как да сменя тонер. Това не знам да има общо със сивито.

# 57
  • Мнения: 4 087
Това беше елементарен пример, как се пудри cv, пише вътре работа с офис техника например, а изобщо не се знае дори елементарни неща.....ми не пиши като не можеш, не е нужно да пишеш нещо, което не можеш, само за да го има. Виждала съм доста по-фрапантни пудри ест.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
На шефа не му се дават пари за обучение, "старшите" навирили нос, че са велики и незаменими и няма някой, който адекватно да въведе новите в естеството на работа. И после започва да се реве "аууу, ама младите за нищо не стават!" Ами, за да "стават", и двете страни трябва малко да се понапънат в началото.

# 59
  • Мнения: 5 508
Аз съм в сферата на търговията, без опит зад гърба си и пак предложенията ми са от първия месец още, приети са добре и от колежката, и от шефа.
Та, да, не винаги самоинициативата е нещо лошо.
А колежката ти няма вина, че шефа ти не е помислил за ментор, или че ти не си успяла спокойно да му го обясниш още в началото, та се е наложило да тровиш и своите, и чужди нерви.
Е, в случая на авторката си мисля, че по-скоро тя трови чуждите, но двете ситуации са различни.

Общи условия

Активация на акаунт