Парфюмни размисли и страсти - 218

  • 87 885
  • 733
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 513
Ox, еми не знам и аз... малко съм развила, надявам се безпочвена фобия, че мириша твърде силно на хората и това им пречи. Особено като някой около мен непрекъснато въздиша или диша тежко Joy  Спомням си веднъж как след едночасово трудно дишане от страна на една приятелка, не издържах и я питах дали парфюмът ми се усеща прекалено, че така мъчително диша, а тя учудено ми отговори: "А, не... просто съм с хрема и носът ми е запушен" Joy Не, че уплахът ми оттогава изчезна, все още като някой в близост до мен въздиша шумно и трудно, веднага почвам да мисля, че е заради парфюма ми, който му е омразен...

# 466
  • Мнения: 36 157
аз съм "врачанка" Grinning
миналата седмица бях на сватба в германия, напрегръщах по принуда повече от петдесет дами, единствената, чийто парфюм усетих (от 5 метра), беше туркиня с "животът е прекрасен"

# 467
  • Мнения: 31 389
Twilly Hermes в мъжките? Хайде няма нужда. Peace

Днес ще водя розовият Амуаж на вечерна сватба на открито, по врачанскому - с над 10.

# 468
  • Франция
  • Мнения: 898
Twilly Hermes в мъжките? Хайде няма нужда. Peace
Да, бе Simple Smile Откакто го прочетох, дебна да докопам ЛМ и да го напръскам, но той е от ония мъже, дето се съпротивляват на живот и смърт, ако не им обещая, че парфюмът е поне унисекс Smiley А с Туили му надувам главата вече година и няма да ми се върже.

# 469
  • Мнения: 31 389
О, няма и да го пробва моят мъж, само мой е и само за жени. Скоро ще ми трябва нов.

Обаче за Fate Amouage съм яко щастлива, защото той заслужава пълна десятка, не пет звезди. Шедьовър е, за който може да понесе такава мощ.

# 470
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
През изминалата година ползвах  различни видове интересни марки парфюми.
Няколко от тях бяха на уникалния Мюглер.
Един от последните, който още ползвам и на който, признавам не вложих големи надежди
в началото, прибързано го оприличих  като лек, с кратко не така впечатляващо присъствие,
но в последствие той доста убедително се доказа изключително подходящ особено за горещините.
Прохладен аромат, който придава прилив на енергия вдъхновен от елегантното ухание  на разкошен,
чувствен ветивер. Подходящ е за всекидневна употреба, оригинален, обгръщайки с лукс и елегантност.
Оказа се, че не е само моя преценката - няколко пъти вече ме питаха за марката..
 Eau de Cartier Vetiver Bleu EDT 200ml
Със сигурност ще си го поръчам отново. Мисля, че от Notino е най - сигурна доставката на качествен и оригинален продукт.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 16:48 от mitkoо

# 471
  • Франция
  • Мнения: 898
Обаче за Fate Amouage съм яко щастлива, защото той заслужава пълна десятка, не пет звезди. Шедьовър е, за който може да понесе такава мощ.
densi, аз съм също фен на Fate Amouage и затова специално за теб Heart пускам тука и цялото ревю:

Fate Woman (Amouage) ***** божествен ориентал
Как лети времето. Като че ли беше едва вчера (всъщност 2007), когато Кристофър Чонг пое артистичното управление на Амуаж и изстреля мощно тази оманска фирма, дотогава известна главно с класическия и нещадящ средства Gold, право в първите редици на парфюмерията. Чонг е такава рядка птица, вродено му е да е парфюмен творчески директор, знае какво иска и няма да се предаде, докато не го помирише. В едно скорошно интервю за Стил каза, че Fate е шумен аромат, та човек очаква някакво масивно чудовище, подобно на чудесния им Ubar от 2009. Изненадата идва още с първото фъс от спрея: свежа, лъчиста, пудрена вълна изпълва помещението. Секунди по-късно се сблъскваш с един от най-сложните и примамващи аромати от години насам. Нищо така велико, сложно и красиво не е правено от времето на първия Бушерон. Въпреки че в началото има някак герленско вкусово усещане, Fate е заел сърцевината си от Опиум, т.е. дървесно-балсамова, с усилена доза свежи ментови нюанси, които го отличават от просто топлия, тъмен стил на Cabochard-Cinnabar. Достойнството на Опиум беше в неговото новаторско, незабавно разпознаваемо звучене, от което накрая се поуморихме. Но не позволявайте на тази отпратка да ви откаже. Fate е за Опиум това, което беше Мицуко за Chypre на Коти: трансфигурация. Основната структура е някъде дълбоко там, заметната с наметало от сияен прах, заето от разкошния безпорядък на Gold, плюс - великолепен оттенък - една суха, свежа нотка на табакера от кедрово дърво, която да го предпази от прекомерна сладост. Шумен? Възможно е, но така уютно, без острота или изкривяване. Като някои много редки парфюми, Fate осигурява изблик на чисто физически възторг, какъвто изпитваш, когато седиш на най-първите редове и някой велик оркестър започне да свири. Просто не го носете на вечеря. ЛТ

# 472
  • София
  • Мнения: 1 510
Като казвате 10 впръсквания, къде толкова много слагате? Аз пръскам само по врата и абсолютния ми максимум е 4 такива.
А по повод неприятни реакции заради количеството парфюм, което съм сложила, съм имала като студентка и то от мъж. Каза на висок глас:кой така се е улял. Направо ми секна ентусиазма, че нося хубав парфюм, така си се развали в шишето. Била съм млада и глупава, че спрях да го нося. Беше на D&G, правоъгълно шише с червена капачка. Интересно ми е сега, ако го помириша дали би ми харесал същия аромат.

# 473
  • Мнения: 31 389
Йоан Владимир, благодаря ти. Heart Eyes Hug bouquet

# 474
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Пръскам и аз доста пъти,понякога и над 10,никога само 3-4 пъти.То зависи и кой е аромата и в каква среда сме.Обичам да си усещам парфюмите,а като получа комплименти,което ми се случва често ми е много драго.Stuck Out Tongue Winking Eye
Е, и на нас не ни е безразлично, когато почувстваме  похотливите погледи на млади жени уловили аромата на парфюма ни😉 , но 10 пръскания ми идват много наистина. За дама може би не е толкова прекалено и да,зависи от парфюма, местото където си и т.н.

# 475
  • Мнения: 4 042
На няколко пъти споменахте Молинард и взех да ги разглеждам. С Виолет ме е страх без тест да рискувам, но ме заинтересува този, който по пирамида ми се струва по-скоро мъжки: https://www.fragrantica.com/perfume/Molinard/Cuir-Eau-de-Parfum-36670.html Много висока оценка във фрагрантика, дали пък няма да се окаже добро попадение на сляпо newsm78

Моля, някой ако има впечатления да напише няколко думи.

# 476
  • Мнения: 5 372
По въпроса за броя пръскания, понякога стигам и до 10, но обикновено са 4 или 6. Аз самата не харесвам и рядко ползвам силни парфюми, така че не мисля, че прекалявам с количеството.

# 477
  • София
  • Мнения: 2 512

Оказа се, че не е само моя преценката - няколко пъти вече ме питаха за марката..
 Eau de Cartier Vetiver Bleu EDT 200ml


Чуден е този аромат, много свеж и атмосферен. Дори на мен ми се прииска да си го взема за лятото  Laughing

# 478
  • София
  • Мнения: 13 732
Аз пръскам точно 6 пъти. По веднъж на вътрешната страна на лактите, по веднъж в ямките зад ушите, веднъж в ямката на врата и веднъж тип "облак" над главата, за да се разпръсне по мен. Тежки парфюми ползвам за официални поводи, а в ежедневието съм с по-леки. Но в кантората ме надушват само съпругът ми, девера и етървата. С клиентите общувам от разстояние и не си влизаме в личните пространства. Вкъщи понякога се поливам обилно за собствен кеф.

# 479
  • Мнения: 513
Напоследък пък ми се случва, след като се напръскам да се усещам сякаш мириша на спирт и то не само веднага, а през целия ден  А ползвам оригинален парфюм. Случвало ли ви се е?

Общи условия

Активация на акаунт