Парфюмни размисли и страсти - 218

  • 87 609
  • 733
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 512
Може би топ 5 на есенните аромати.
Топ 10 есенни, преливащи в зимни Wink

# 706
  • Мнения: 2 025
Здравейте! Може ли мнение за Van Cleef & Arpels Reve ? Във Фрагрантика правят препратка към Бърбъри Брит. Наистина ли са от една категория и имат ли нещо общо, тъй като аз не се спогодих с него? Хубав и неангажиращ парфюм беше, но просто не беше моят и го подарих почти веднага.
https://www.fragrantica.com/perfume/Van-Cleef-Arpels/Reve-18074.html
Като ориентир харесвам Lanvin Eclat, La tulipe Byredo, Bright Chrystal Versace, Dior addict 2, Eternity на КК и други подобни свежаци, но харесвам също Si passione, Olympea Paco Rabanne, Еуфорията на КК, Белия чай на Елизабет Арден и пр. Търся си нещо леко, но подходящо за есен и пролет. С две думи иска ми се нещо малко по-различно. Grinning

# 707
  • Мнения: 5 231
Не мога да търпя началото на Аура, дразни ме и не го нося или по-точно много рядко. Точно блатно ми е.
Ето това са подходящите думи, които аз не можах да намеря. Но ако се изтърпи това начало, мисля, че си струва. Усетих нещо като виолетка (по-точно като мирис на онези бонбони "теменужка") за кратко, сега не мога да определя с точност на какво мирише, но е нещо цветно и нежно. Харесва ми.

# 708
  • Мнения: 10 012
Може би топ 5 на есенните аромати.

Защо толкова малко... cry По-добре 25. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Есента е любимия ми парфюмен сезон. Имам и нови любимци (Аурата е един от тях, нищо блатно няма и при мен, само красота Heart Eyes), стари любимци, класики....и последния да затвори вратата...Няма да се вредя с 5, но ще се постарая. Искам да им обърна внимание на всички, но не знам как ще стане. Особено с мъжката петорка с която се сдобих от миналата есен насам. Мммда. Само мъжките ми са 5.

По-назад се говореше за "go to" парфюми. И такива имам- няколко са, и са за различни ситуации. От тях въртя  3-4 бутилка - Lolita Lempicka, Burberry The Beat EdP и AA Mandarine Basilic.
Лолита я харесвам най-много в по-топло време, през пролетта. По-малко пудрена е, пралинките в базата се усещат по-добре, и е по-нежна.
The Beat EdP и Mandarine Basilic нося целогодишно, но през февруари ги обичам особено много. На студ и сняг искрят и се открояват много добре. Първите 2 никога не съм носила на работа, но Мандарината да. Някои хора вече свързват ароматът на мандарини с мен. Уж нося най-много пачулести ванилии, но с мандарините са ме запомнили. Интересно.
Hermes Jour Absolu също започва да се превръща в универсален избор за офиса/за работа.

# 709
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Момичета, честити нови парфюмни придобивки на всички! Страшно се радвам, че Роуз руж допада на повечето от вас. Правите ме още по-любопитна за него. Благодаря за споделените впечатления. Явно съм на много розова вълна в момента и като любител на парфюмите на Atkinson, изгарям от любопитство за новият им аромат White Rose de Alix от легендарната им колекция. Поръчах си отливка да го разнося, но ако някой вече го познава, ще се радвам да сподели какво да очаквам.
Скрит текст:

Milen Ivanov, добре дошъл в темата. Напълно подкрепям дадените от densi и Deetron предложения. Още един глас от мен за Valentino Uomo Intense Heart Лудница е този парфюм. Само трябва да внимаваш къде го носиш Stuck Out Tongue Winking Eye, да не стане беля Joy От себе си допълвам да пробваш и някоя от версиите на L’Homme Ideal Guerlain, моето лично предпочитание е за ЕДП Heart Eyes, но и ЕДТ, и колон версията са невероятно мъжки и приятни предложения.

Днес обаче реших на хладничкото да видя как ще е Honey Aoud, който взех преди време. И получих неочакван комплимент от ММ. Много рядко обръща внимание на парфюмите ми, по спомен няколко пъти е харесвал Мон Герлен и веднъж Бентли Инфинити Интенз, след което се наложи да купувам вече и за него, за да не използва моя. Дано не ми се докопа сега и до медния ууд. Grinning
Бледолилава, за да не използва твоя може да му предложиш Nawaf Swiss Arabian като алтернатива. За мен е от едно семейство с Honey Aoud, като моите предпочитания са повече за Nawaf. Много плътен, дарк, кожено-амбров и меден ориенталец в началото. Кожените ноти са сладко-горчиви, амбърът е златист, смолист и горещ, без да отива в мръсна посока, допълват се от плътни дървесни и табачни ноти. В целия парфюм присъства една медена, опушена сладост, сякаш си вечер край огнището, леко лютив пушек се промъква около теб, и се просмуква в дървена купа с мед. Именно тази сладост дава елегантност и красота на парфюма, не му позволява да отиде в крайности. В базата си този парфюм е фантазия! Смятам, че ако издържиш по-мъжественото начало, спокойно би могла да го носиш и ти. За мен е микс от две мои големи парфюмни любови - М7 на YSL и Trussardi Amber Oud. Флаконът е масивен, тежък, невероятно красив, парфюмът звучи много скъпо, нишово, много вечерно и определено бих търсила компанията на мъжа с него за максимално дълго време Blush Както подобава на такъв тип парфюм, показва невероятни трайност и сияж.

....... Нещо друго със синя слива?

Lizia, моята любима слива в парфюм е в Une Nuit Magnetique The Different Company. Напълно съгласна съм с високата оценка на Лука Турин от 5 звездички, само не бих го сложила в мъжките аромати. За мен е съчетание от препечено сладко от сини сливи без захар и ликьор от сини сливи, с нощни, омагьосващи бели цветя, бензоин и разкошна амброво-дървесна база. Имам невероятна химия с този парфюм. Изключително траен и различен.

Страшно ми харесва и Valentino Donna Noir Absolu, макар че не бих могла да го нося. Този парфюм е гъст, упойващо сладък, силно сексуален, безумно траен и мощно прожектиращ. Съчетанието на мек, сладък набук с гъст ликьор от сливи и тъмна и страстна червена роза върху топла дървесно-ванилова база, те оставя без думи. За мен е доста сходен с черешовия еликсир на Клиник, като тук черешите са заменени със сливи, и е махната омразната ми тубероза, която ме дразни в еликсира. Абсолютно носим и от мъже и от жени, и със сигурност няма да останеш незабелязана с него.

Една от най-страхотните сливи, които съм помирисвала в парфюм е в Arabesque The Merchant of VeniceHeart Цената му е 250 евро обаче Cry

И понеже ми е слаб ангелът и се заговорихме за сливи, към мен пътува Scent of Gold Trussardi. Обожавам The Black Rose Trussardi  и Trussardi Amber Oud  от същата серия. Надявам се и този парфюм да е откритието ми за есента.

# 710
  • Мнения: 2 969
Здравейте! Може ли мнение за Van Cleef & Arpels Reve ? Във Фрагрантика правят препратка към Бърбъри Брит. Наистина ли са от една категория и имат ли нещо общо, тъй като аз не се спогодих с него? Хубав и неангажиращ парфюм беше, но просто не беше моят и го подарих почти веднага.
https://www.fragrantica.com/perfume/Van-Cleef-Arpels/Reve-18074.html
Като ориентир харесвам Lanvin Eclat, La tulipe Byredo, Bright Chrystal Versace, Dior addict 2, Eternity на КК и други подобни свежаци, но харесвам също Si passione, Olympea Paco Rabanne, Еуфорията на КК, Белия чай на Елизабет Арден и пр. Търся си нещо леко, но подходящо за есен и пролет. С две думи иска ми се нещо малко по-различно. Grinning
Мисля,че REVE ще е точно вашият парфюм-мек,нежен,неангажиращ -за всеки ден Simple Smile Аз го харесвам много,но може би трябва да се пробва,защото на едната ми колежка стои превъзходно,а на другата изобщо не се усеща...

# 711
  • Мнения: 390
Точно  Valentino Donna Noir Absolu е парфюма, който не ми даде спокойствие цяло лято. При всяко посещение в парфюмерии го пулвелизирах на кожа, върху кожената ми гривна, за да се задържи по-дълго и така....до степен да го притежавам. Принципно не обичам сладки парфюми, но този ми пасна и е великолепен върху мен, добре, че страстната роза е потайно скрита в цялата му композиция Innocent. Не знам дали, ако имаше опция друга, щях да купя 100-те мл, не знам доколко ще ги използвам, защото влачи убийствен шлейф дори с две апликации...колегите ме усещат от вратата на двора Joy но ми носи невероятно удоволствие и си струва апатията ми към всеки друг...   парфюм ....засега!

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 09:35 от Нимфеа

# 712
  • Мнения: 2 025
macadamia, много благодаря за мнението! Дали мога да го открия в Бюти зоун? Досега не съм се интересувала от марката и не знам къде се предлага.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 259
Оф не издържах до събота:)))Поръчах си пак на сляпо Valentino Uomo Intense ЕDP .Част от тръпката ми е да поръчвам така:))сигурно затова го и правя.Но и вярвам че имате по добро усещане от мен що се отнася до аромати;Благодаря за което:)))

# 714
  • Мнения: 2 969
macadamia, много благодаря за мнението! Дали мога да го открия в Бюти зоун? Досега не съм се интересувала от марката и не знам къде се предлага.
Има го във всички парфюмерии.Пробвай и модификацията Rêve Elixir,една идея по-интензивен е от Rêve-точно за това време е! Simple Smile

# 715
  • Мнения: 2 969
Оф не издържах до събота:)))Поръчах си пак на сляпо Valentino Uomo Intense ЕDP .Част от тръпката ми е да поръчвам
така:))сигурно затова го и правя.Но и вярвам че имате по добро усещане от мен що се отнася до аромати;Благодаря за което:)))
Трябваше да си поръчате Удовата есенция на Valentino-няма мъж,който да устои на това чудо.В понеделник си я закупихме,въпреки цената 😊

# 716
  • София
  • Мнения: 1 163
 Здравейте,започнах да ви чета от известно време за да си харесам парфюм.Реших, че не мога да избера аромат от  магазин и тотално се оплитам.  Всички са ми толкова безлични и комерсиални .Поръчах над 10 мостри на база мнения от темата.Влюбих се в Womanity,Sunflowers/E.Arden  и Miracle. Знам,че не съм открила все още най-голямата си любов,но съм сигурна,че е въпрос на време.Най-интересното е,че поръчах и  Womanity eаu pour elles и нямат нищо общо с Womanity.
Сега искам да изненадам мъжът ми с парфюм с аромат на тютюн.Моля да ме ориентирате.
Много сте полезни,вие запалихте новата ми страст.Благодаря ви.

# 717
  • Мнения: 433
Аз също съм за актуалните въпроси обединени в една тема – топ 10 на есенните парфюмни бижута, кои са "go to" парфюмите ни и ми допадна коледният ми парфюмен подарък за 2019, но още е ранооо. Видях, че Densi е дала началото на темата на 24 юли, ще превъртим още две до коледните подаръци.

# 718
  • Мнения: 165
Реших, че не мога да избера аромат от  магазин и тотално се оплитам.  Всички са ми толкова безлични и комерсиални
....
Сега искам да изненадам мъжът ми с парфюм с аромат на тютюн.Моля да ме ориентирате.
Препоръчвам A*Men Pure Havane на Mugler или The One for Men EDT/EDP на Dolce&Gabbana. Намират се почти навсякъде и са едни от най-хубавите дизайнерски аромати с тютюн.
Ако искаш нещо от нишовата парфюмерия, по-малко масово, бих препоръчал The Odd Fellow Bouquet на Atkinsons или Tobacco на Franck Boclet.

# 719
  • Мнения: 31 191
Точно  Valentino Donna Noir Absolu е парфюма, който не ми даде спокойствие цяло лято. При всяко посещение в парфюмерии го пулвелизирах на кожа, върху кожената ми гривна, за да се задържи по-дълго и така....до степен да го притежавам. Принципно не обичам сладки парфюми, но този ми пасна и е великолепен върху мен, добре, че страстната роза е потайно скрита в цялата му композиция Innocent. Не знам дали, ако имаше опция друга, щях да купя 100-те мл, не знам доколко ще ги използвам, защото влачи убийствен шлейф дори с две апликации...колегите ме усещат от вратата на двора Joy но ми носи невероятно удоволствие и си струва апатията ми всеки друг...   парфюм ....засега!
Много ми пасва, любов от първо пръс ми е и го нося често, но определено е труден парфюм. Не е за всеки точно поради тази сладост и сила. Чудовище е просто. 100 мл. са за цял живот почти. За мен е вечер парфюм, страшно плътен и секси. Много хора парфюмно необременени се плашат обаче от такива парфюми и не ги харесват, прекалени им идват.

Трябваше да си поръчате Удовата есенция на Valentino-няма мъж,който да устои на това чудо.В понеделник си я закупихме,въпреки цената
Има, моят! Аз също. Много обичаме уд и двамата, и носим супер често. Аз зимата, той винаги, но този не хареса. Аз го харесвам, но за тази цена ми е прост. Три пъти по-евтини Монтали са по-добри. Виж Муска е друга бира, той е сложен за 6 парфюма.

Общи условия

Активация на акаунт